Yolcu Sayısı
1

Aksu (Antalya) otobüs bileti

Aksu (Antalya) Otobüs Bileti

En popüler Aksu (Antalya) otobüs rotaları

Aksu (Antalya) otobüs bileti fiyatları, Aksu (Antalya) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Aksu (Antalya) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AnkaraAksu (Antalya)400 TL2
KonyaAksu (Antalya)250 TL2
KuluAksu (Antalya)400 TL2
AfyonkarahisarAksu (Antalya)250 TL1
MerzifonAksu (Antalya)1050 TL1

Aksu (Antalya) otobüs firmaları

Aksu (Antalya) otobüs biletleri

Aksu, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Antalya’nın ilçelerinden bir tanesidir. Akdeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçe coğrafi olarak, Muratpaşa, Kepez, Döşemealtı, Serik ile komşuluk içerisinde bulunmaktadır. İl boyunca dikine uzanan bir görüntü çizen ilçenin Akdeniz’e kısa da olsa bir sahili bulunmaktadır. Bu durum ilçe içerisinde Turizm gelişmesine katkı sağlayan önemli özelliklerden bir tanesidir. İlçe turizmin gelişmiş olduğu ilçelerden bir tanesidir. Bunun nedeni sahip olduğu doğal güzelliklerin yanı sıra geçmişinde bünyesinde ev sahipliği yapmış olduğu medeniyetlerden kalan tarihi ve kültürel zenginlerdir. Aksu ilçesi, antik çağ döneminin gözde yerleşim noktalarından bir tanesidir. Bu nedenle bünyesinde bu döneme ait yapılara rastlanmaktadır. Bu yapıların zamandan iyi korunmuş şekilde çıkması bugün ziyaretçilerin ilgisini çeken bir başka noktasıdır.

İlçenin turizm açısından gelişmiş olmasına etki eden bir diğer önemli faktör ise iklimsel yapısıdır. İçerisinde bulunduğu coğrafi bölge nedeni ile sınırları içerisinde Akdeniz ikliminin iklimsel özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Ayrıca tarımsal üretimi de çeşitlilik göstermektedir. İlçenin bu deniz turizmine uyumlu iklimsel yapısı bu alandaki turizm faaliyetlerinin daha sık olmasına neden olmuştur.
Bölgede ekonomik olarak, turizm alanının gelişmiş olmasından dolayı hizmet sektörü bunun yanında iklim ve toprak yapısının uygunluğundan dolayı da tarım gelişmiştir.
Bu nadide ilçeyi daha yakından tanımak için neredennereye.com adresi üzerinde Aksu otobüs bileti satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr