Yolcu Sayısı
1

Ağaçören otobüs bileti

En popüler Ağaçören otobüs rotaları

Ağaçören otobüs bileti fiyatları, Ağaçören otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Ağaçören otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AnkaraAğaçören40 TL1
KırşehirAğaçören7 TL1

Ağaçören otobüs firmaları

Ağaçören otobüs biletleri


Ağaçören, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Aksaray iline bağlı kendine özgü ilçelerden biridir. Tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Ağaçören ilçesine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin farklı noktalarından Aksaray - Ağaçören otobüs bileti satın alarak ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz otogar üzerinde son bulacaktır. Dilerseniz otogar içerisinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak Ağaçören ilçesi ya da diğer ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden en uygun Ağaçören otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.
Geçmişten bu yana, Hitit, Pers, Helenistik donem, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi önemli medeniyetlere kucak açmış olan bu yöre, bu tarihi açıdan son derece önemli bir yere sahiptir. Aksaray'a bağlı Ağaçören, bulunduğu bölgenin de özelliğine bağlı olarak karasal bir iklim tipine sahiptir. Bu nedenle yaşlar sıcak ve kurak, kışlar ise sert bir soğuk hakimdir. Kışın 0-5 derece, yazin da 25-30 derece dolaylarında bir sıcaklığa sahip olan ilçeyi ziyaret etmek isteyenler için en uygun dönem, nisan ve ekim ayları arasıdır.
Bölgeye karayolu ile ulaşım mümkündür. Gerek bir otobüs firması ile gerekse kendi aracınız ile E 90 karayolu üzerinden rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hububatin her çeşidini bulabileceğiniz yörede bunlardan elde edilen yiyecekler, gelişmiş hayvancılığa bağlı olarak son derece zengin et ve süt ürünleri, aynı zamanda bahçelerden gelen et ve süt ürünleri ile son derece zengin bir mutfaktan söz etmek mümkün. Yufka, sıkma, mayalı, bamya çorbası, tarhana çorbası, katmer, kalburabastı önemli lezzetler arasındadır.
Türkiye’nin herhangi bir noktasından Ağaçören otobüs bileti satın alarak Aksaray Otogarına giriş yaptığınızda, “Bor Kalesi, Beyaz Saray, Aksaray Kalesi, Şeyh Hamid Veli Cami, Debbağlar Cami, El - Hac Seyyid Hasan Efendi Cami, Karamanoğlu İbrahim Bey Cami, Yılancık Medresesi, Peri Bacaları ve Selime Katedrali, Güzelyurt Evleri, Güvercinkayası, Zinciriye Medresesi, Saratlı Kırkgöz Yeraltı Şehri, Aksaray Müzesi, Ziga Kaplıcaları, Aksaray Seyir Terası, Somuncu Baba Türbesi, Aksaray Meydan, Ihlara Vadisi, Manastır Vadisi, Hasan Dağı, Acı Göl, Tuz Gölü, Kılıçarslan Piknik Alanı, Aksaray Müzesi, Alay Han, Aksaray Sultan Hanı, Somuncu Baba Külliyesi, Acemhöyük, Aşıklı Höyük, Nora Antik Kenti, Eğri Minare, Aziz Gregorius Kilisesi, Çanlı Kilise, Bahattin Samanlığı Kilisesi, Yılanlı Kilise, Ağaçaltı Kilisesi, Sümbüllü Kilise, Kızıl Kilise, Karagedik Kilisesi, Kırkdamaltı Kilisesi” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
En Uygun Ağaçören Otobüs Bileti
Günümüzün gelişen karayolu ulaşım ağı sayesinde ülkemizin hemen her noktasına kolaylıkla ulaşım sağlamak mümkün hale gelmiştir. Özellikle İç Anadolu Bölgesinde faaliyet gösteren otobüs firmaları başta olmak üzere çok sayıda otobüs firması da Aksaray üzerine seferler düzenlemektedir. Ağaçören otobüs bileti fiyatı; seyahat edeceğiniz tarih, seçeceğiniz otobüs firması, otobüs imkanları gibi farklı etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak her zaman ve Türkiye’nin her yerinden istediğiniz zaman NeredenNereye.com üzerinden en uygun Ağaçören otobüs biletini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr