Yolcu Sayısı
1

Yedisu otobüs bileti

Yedisu otobüs biletleri


Yedisu, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Bingöl iline bağlı olan kendine özgü doğal ve tarihi güzellikleri ile ön plana çıkan ilçelerinden biridir. Özellikle ilk dönem Anadolu uygarlıklarının yaşamış olduğu bu bölgede değerli tarihi alanlar yer almaktadır. Türkiye, üzerinden farklı otobüs firmalarının düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini kullanarak Bingöl - Yedisu ilçesine seyahat etmek mümkün. Yedisu otobüs bileti fiyatları, tarih, koltuk sayısı, otobüs firması vb. farklı durumlar için değişiklik göstermektedir. Ülkemizin her köşesinden en uygun Yedisu otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.
Yedisu Hakkında
Yedisu ilçesi doğu Anadolu bölgesinde bulunan Bingöl iline bağlı olan ilçelerden birisidir. Yedisu ilçesi ile ilgili biline en eski isim ise Çerme ismidir. Yedisu ilçesi tarihi Yedisu ilçesinin tarihine bakıldığında yaklaşık olarak 200 yıllık bir geçmişe sahip olduğunu söyleyebiliriz. İlçenin konumuna bakıldığında ise dağlık ve sarp kayalıklar ile çevrili olduğunu söyleyebiliriz. Bunun için de tarım bölgede oldukça az yapılmaktadır. Bunun yanı sıra hayvancılık bölgede tarıma oranla daha fazla yapılmaktadır. 1951 yılına kadar eski ismi ile anılan bir köy olduğu bilinmektedir. Daha sonra ise 1951 yılından sonra Kığı ilçesine balı olarak Çerme bucağı olarak da yoluna devam etmeye başlamıştır. Bunun dışında da 1970 yılında yeni ismi olan Yedisu ismini almıştır. İsminin Yedisu adını almasındaki hikâye ise yedi musluk olarak anlatılan çeşmelerden dolayı anlatılmıştır. Bu yüzden de ilçenin adı Yedisu olarak anılmaya başlanmıştır. Yedisu ilçesinde gezebileceğiniz yerler İlçenin ismini alan ve tarihi olarak halen bölgede bulunan yedi çeşmeyi sizler de gittiğinizde ziyaret edebilirsiniz. Bunun dışında bölgede aslında tarihi ve turistik açıdan gezilecek pek bir yer bulunmamaktadır. Bunun dışında ilçede bağlı olan ilin özelliklerinin de oldukça fazla görüldüğü bilinmektedir. İlçenin toplamda bir adet belediyesi ve 14köyü ve 64 mezrası bulunmaktadır. Yedisu ilçesinin Bingöl il merkezine uzaklığı ise sadece 124 km kadardır. Türkiye, üzerinden farklı otobüs firmalarının düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini kullanarak Bingöl - Yedisu ilçesine seyahat etmek mümkün. Yedisu otobüs bileti fiyatları, tarih, koltuk sayısı, otobüs firması vb. farklı durumlar için değişiklik göstermektedir. Ülkemizin her köşesinden en uygun Yedisu otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.
Türkiye’nin herhangi bir noktasından Yedisu otobüs bileti alabilir ve sonrasında Bingöl Otogarına giriş yaparak doğunun bu güzel ilinde bulunan, “Çir Şelalesi, Ilıca Kaplıcaları, DSİ Dinlenme Parkı, Yüzen Ada, Zağ Mağarası, Kral Kızı Kalesi, Kös Termal Turizm Merkezi, Kığı Çiçektepe Köyü Mağarası, Buban Bacaları” gibi şehrin ve Yedisu ilçesinin görülmesi gereken noktaları gezebilirsiniz. Türkiye, üzerinden farklı otobüs firmalarının düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini kullanarak Bingöl - Yedisu ilçesine seyahat etmek mümkün. Yedisu otobüs bileti fiyatları, tarih, koltuk sayısı, otobüs firması vb. farklı durumlar için değişiklik göstermektedir. Ülkemizin her köşesinden en uygun Yedisu otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr