Yolcu Sayısı
1

Yambol (Bulgaristan) otobüs bileti

En popüler Yambol (Bulgaristan) otobüs rotaları

Yambol (Bulgaristan) otobüs bileti fiyatları, Yambol (Bulgaristan) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Yambol (Bulgaristan) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
Haskova (Bulgaristan)Yambol (Bulgaristan)35 TL4
İstanbulYambol (Bulgaristan)150 TL2
EdirneYambol (Bulgaristan)65 TL1

Yambol (Bulgaristan) otobüs biletleriYambol, Bulgaristan’ın Osmanlı dönemi eserleri ile adından söz ettiren bir eyaleti olarak bilinmektedir. Türkiye üzerinden Yambol otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Yambol otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Yambol ulaşım merkezinde son bulur. Yambol ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Yambol otobüs biletlerini online olarak satışa sunar.

Yanbolu (Bulgarca Yambol) Bulgaristan'ın, Tunca vadisi boyunca uzanan ve Türkiye sınırında Edirne ili ile komşu bir eyaleti olan Yambol ilinin merkezi olan şehirdir. 2005 nüfusu 86.000 kişidir. 2001 Bulgaristan Nüfus Sayımında Yanbolu ilinin nüfusu 156.000 kişidir. Kalan nüfus Bulgardır. Yanbolu merkezinin 15. yüzyıldan kalma camii ve bedesteni ünlüdür.

Balkan yarımadasının doğusunda bulunan Bulgaristan, 41° 14' - 44° 12' enlemleri ve 22° 21' - 28° 36' boylamları arasında yer alır; yüzölçümü 110.912 kilometrekaredir. Kuzeybatıdan güneydoğuya doğru Romanya, Yugoslavya, Yunanistan ve Türkiye ile komşu olup doğuda Karadeniz'de 378 kilometreyi bulan bir kıyıya sahiptir. Bulgaristan II. Dünya Savaşı’ndan sonra, birkaç yıl içinde öteki siyasî partileri tasfiye ederek ülkeye hâkim olan Bulgar Komünist Partisi’nin yönetiminde, halk demokrasileri adıyla bilinen sosyalist ülkeler arasında yer almıştır. 1989 yılında Doğu Avrupa ülkelerinde totaliter yönetimlere karşı baş gösteren hürriyetçi halk hareketleri Bulgaristan’ı da etkilemiş ve kırk beş yıllık komünist iktidarın çökmesini sağlamıştır.

Bulgaristan tarihi, M. Ö olarak nitelendirilen dönemlere de kadar uzanmaktadır. Avrupa’nın bu farklı bölgesinde yerleşik yaşamın oldukça eski zaman dilimlerine uzanmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi hiç şüphesiz bölgenin yerleşime ve tarıma son derece uygun yapıda bulunmasından kaynaklanmaktadır. Bulgaristan, kendine özgü iklimi ve kendine özgü doğal güzellikleri nedeni ile dünyanın farklı noktalarından gelen ziyaretçilere kapılarını açan bir ülke konumundadır. Avrupa’nın bu sevimli ülkesinin doğal yapılanmasından nasibi alan şehirlerinin başında da Yambol gelir. Yambol, Avrupa’nın kentleşen yapılanmasının yanında az nüfusu ile doğal güzelliğini korumayı başaran nadir noktalardan bir tanesidir. Bu nedenle Avrupa’nın gelişmiş kentlerinden doğa içerisinde huzurlu bir kaçamak yapmak isteyen çok sayıda ziyaretçi bölgeye akın etmektedir. Ülkemize son derece yakın konumda bulunan, Yambol kentine karayolu üzerinden ulaşım sağlamak mümkündür. Türkiye’den NeredenNereye.com aracılığı ile Yambol otobüs bileti satın alarak şehre kolaylıkla yolculuk yapabilirsiniz.

Yambol, Osmanlı'nın Bulgaristan’da en uzun süre hakimiyet kurduğu topraklar arasında görülmektedir. Bu nedenle farklı kültürlerin kaynaşması noktasında örnek olarak gösterilen şehirlerden biridir. Bölgede hala yoğun şekilde yaşayan Türk nüfusu ile karşılaşmak mümkündür. Bu nedenle Yambol Türkiye üzerinden en fazla ziyaretçi alan Bulgaristan beldelerinden biridir.

Yambol otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Yambol otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Yambol şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Yambol otobüs biletlerini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr