Yolcu Sayısı
1

Venetz (Bulgaristan) otobüs bileti

En popüler Venetz (Bulgaristan) otobüs rotaları

Venetz (Bulgaristan) otobüs bileti fiyatları, Venetz (Bulgaristan) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Venetz (Bulgaristan) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
EdirneVenetz (Bulgaristan)65 TL1
ÇorluVenetz (Bulgaristan)75 TL1
İstanbulVenetz (Bulgaristan)150 TL1

Venetz (Bulgaristan) otobüs biletleri

Venetz Otobüs Bileti

Venetz, Bulgaristan’ın kendine özgü mozaik kültürü ile bilinen sevimli bir beldesi olarak bilinmektedir. Türkiye üzerinden Venetz otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Venetz otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Venetz ulaşım merkezinde son bulur. Venetz ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Venetz otobüs biletlerini online olarak satışa sunar.

İngilizceden çevrilmiştir-Venets Belediyesi, Kuzeydoğu Bulgaristan'ın Şumnu Bölgesi'nde, Ludogorie coğrafi bölgesinde, Danubian Ovası'nın bir parçası olan bir belediyedir. Adı yönetim merkezinden - Venets köyünden. Belediye, Aralık 2009 itibariyle 6,905 nüfuslu 222,56 km²'lik bir alanı kaplamaktadır.

Venetz, günümüzün en doğal ve sevimli Avrupa kasabalarından biri olarak demografik anlamda son derece kozmopolit bir yapı sergiliyor diyebiliriz. Bu anlamda örnek oluşturması açısından şehri İstanbul ya da İzmir ile kıyaslayabiliriz. Ülkenin dört bir yanından gelen farklı sosyo - ekonomik yapısındaki insanlar Venetz içerisinde yaşıyor. Batı medeniyetinin temellerinin atıldığı bu coğrafya günümüzde dahi oldukça şık bir mimari yapılanmaya sahip. Modern şehir kurgusu ve tarihin gösterişli mimari yapıları iç içe geçmiş diyebiliriz. Ülkemize son derece yakın bir konumda yer alıyor olması da Türkiye’den Venetz kasabasına seyahat edecek yolcular için büyük bir kolaylık ortaya çıkarıyor. Üstelik kentin diğer Avrupa bölgelerine kıyasla ekonomik olması da ziyaretçiler için bir cazibe noktası haline gelmesine neden oluyor.

Bulgaristan tarihi, M. Ö olarak nitelendirilen dönemlere de kadar uzanmaktadır. Avrupa’nın bu farklı bölgesinde yerleşik yaşamın oldukça eski zaman dilimlerine uzanmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi hiç şüphesiz bölgenin yerleşime ve tarıma son derece uygun yapıda bulunmasından kaynaklanmaktadır. Bulgaristan, kendine özgü iklimi ve kendine özgü doğal güzellikleri nedeni ile dünyanın farklı noktalarından gelen ziyaretçilere kapılarını açan bir ülke konumundadır. Avrupa’nın bu sevimli ülkesinin doğal yapılanmasından nasibi alan beldelerinin başında da Venetz gelir.

Konumu itibari ile Venetz beldesinde ılıman ikliminin özellikleri görülmesi beklenir ancak, denizin etkisi ile sıcaklıklar güney kesimlerine göre daha da dengelenmiştir. Bu nedenle yaşama ve tarıma son derece elverişli bir bölge olarak değerlendirilebilir. Bulgaristan’ın bu küçük beldesinin sanayi ve ekonomi alanında gelişmiş olduğunu söylemek pek mümkün değildir. Demografik yapılanmanın bir kısmının hizmet sektöründe ve diğer kısmının da tarım ve hayvancılık ile uğraştığı görülebilir.

Venetz adeta küçük bir Türkiye yansıması olarak değerlendirebilir. Özellikle Osmanlı döneminin bu topraklarda hakim olduğu dönemde burada yaşayan Türkler beldeye çok sayıda eser bırakmıştır. Bu nedenle bu küçük şehre seyahat gerçekleştiren vatandaşlarımız kendilerini çok tanıdıkları bir kültürün içerisinde bulur. Beldenin farklı noktasında konumlanmış olan mimari ve tarihi eserler de bu durumun oldukça başarılı şekilde yansıtır. Bölgede Türk - Bulgar kültürünün kaynaşması ile ortaya çıkmış kültür ögelerini ve eserleri incelemek için en uygun Venetz otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

Venetz otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Venetz otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Venetz şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Venetz otobüs biletlerini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr