Yolcu Sayısı
1

Toprakcuma (Karabük) otobüs bileti

Toprakcuma (Karabük) Otobüs Bileti

En popüler Toprakcuma (Karabük) otobüs rotaları

Toprakcuma (Karabük) otobüs bileti fiyatları, Toprakcuma (Karabük) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Toprakcuma (Karabük) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
GeredeToprakcuma (Karabük)35 TL3
BayrampaşaToprakcuma (Karabük)80 TL3
İstanbul (Anadolu)Toprakcuma (Karabük)70 TL2
GebzeToprakcuma (Karabük)87 TL2
KocaeliToprakcuma (Karabük)60 TL2

Toprakcuma (Karabük) otobüs firmaları

Toprakcuma (Karabük) otobüs biletleri

Toprakcuma, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Karabük iline bağlı köylerden bir tanesidir. Karadeniz Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer alır. Bu bölge insanları ile birlikte günümüzde Karadeniz kültürünü son derece iyi şekilde yansıtan bir noktadır. Köyün fiziksel özellikleri iklimsel özelliklerine bağlı olarak karateristik Karadeniz yapısında bulunmaktadır. Buna bağlı olarak, yazları serin ve yağışlı, kışları ılık ve yağışlı olarak geçirmektedir.

Bölgede aileniz ile yapacağınız bir seyahat sırasında, Karadeniz insanın sıcakkanlı yapısını oldukça yakından tanımanız mümkün hale geliyor. Bölgenin doğal güzellikleri ise ziyaretçilerin en fazla dikkatini çeken noktalar arasında yer alıyor. Bu bölgenin bitki örtüsü iklim özelliklerinden doğrudan bağlantılı olarak orman olarak gözlemlenmektedir.
Toprakcuma ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, Höşmerim, yayım, zerde, Yenice, ceviz helvası, kara lahana, çullu börek, yoğurtlu yer almaktadır.
Toprakcuma ziyaretçilerinin bölgedeki seyahetlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Eskipazar, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Bulak Mağarası, Hadirianapolis Antik Kenti, Safranbolu Hıdırlık Tepesi, Eğriova Göleti, Yazıköy, Yenice Ormanları yer almaktadır.
Bu ilçeye aileniz ile yaptğınız bir tatil sırasında Karadeniz ikliminin neticesinde ortaya çıkmış harika doğal güzellikler ile karşılaşabilirsiniz. Zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız harika ve sakin bir tatil geçirebilirisiniz. Doğal güzellikler ile süslü bu harika Karadeniz ilçesini ziyaret etmek size fazlası ile fayda sağlayacak. Neredenereye.com üzerinden Toprakcuma otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Toprakcuma nereye bağlıdır? Karadeniz bölgesine bulunan Karabük iline bağlı olan Safranbolu ilçesinin bir köyü olan Toprakcuma ilçesinin tarihi ve kültür ve görenekleri ile ilgili kesin bir bilgiye ulaşılmamaktadır. Toprakcuma köyünün ulaşımı Toprakcuma köyünün Karabük ile arasındaki mesafe sadece 22 km kadardır. Bununla birlikte Safranbolu ilçesi ile arasındaki mesafe ise sadece 14 km uzaklıkta bulunmaktadır. Karayolunu takip ederek köyün asfalt yolu olduğu içinde kolaylıkla köye ulaşabilirsiniz. Toprakcuma köyünün iklim ve bitki örtüsü özelliklerine bakıldığında ise ağrılıklı olarak bulunduğu konum itibari ile Karadeniz ikliminin etkisi altında olduğunu söyleyebiliriz. Bunun için de bol yağış alan ve verimli topraklara sahiptir. Köyde yaşayanlar ise geçimlerini hem tarım hem de hayvancılıktan karşılamaktadır. Bunun yanı sıra köyün küçük bir yer olmamasına karşın iş sahasının oldukça sınırlı olmasında dolayı da henüz gelişmekte olduğunu da söyleyebiliriz. Köyde yaşayan gençlerin ise çalışmak için çoğunlukla ilçe merkezini tercih ettiklerini de ayrıca belirtmek isteriz. Tarihi ve gezilecek yer açısından bu köyde pek fazla seçeneğinizin olmadığını da söyleyebiliriz. Bunun içinde bağlı bulunduğu Safranbolu ilçesinde gezebilir ve konaklayabilirsiniz. Köyde ilköğretim okulu bulunmaktadır .Ancak köyde bu okulda eğitim ve öğretim verilmediği için okul da kullanılmamaktadır. Bunun yanı sırta köyün şu anda gelişmekte olan bir köy olmasından dolayı da henüz yeni sağlık ocağının ve PTT şubesi gibi gerekli olan birimlerin yeni yeni kurulduğu da görülmektedir.


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr