Yolcu Sayısı
1

Tervel (Bulgaristan) otobüs bileti

En popüler Tervel (Bulgaristan) otobüs rotaları

Tervel (Bulgaristan) otobüs bileti fiyatları, Tervel (Bulgaristan) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Tervel (Bulgaristan) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
EdirneTervel (Bulgaristan)30 TL4
ÇorluTervel (Bulgaristan)120 TL2
İstanbulTervel (Bulgaristan)145 TL2

Tervel (Bulgaristan) otobüs biletleriTervel, Bulgaristan’ın sevimli bir şehri olarak bilinmektedir. Türkiye üzerinden Tervel otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Tervel otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Tervel ulaşım merkezinde son bulur. Tervel ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Tervel otobüs biletlerini online olarak satışa sunar.

Tervel, 700-721 yılları arasında hüküm süren Tuna Bulgar Devleti hanı. Asparuh'un oğludur ve onun ölmesi üzerine han olmuştur. 717-718 yıllarındaki Arapların İstanbul Kuşatması'nda Araplara karşı başarı kazandığı için, Avrupa'nın kurtarıcısı unvanıyla anılmıştır.

Avrupa’nın bu küçük şehri kıtanın doğal güzellikleriyle ünlü noktalarından biri olarak karşımıza çıkar. Özellikle bu nedenden dolayı Avrupa’nın kaçamak tatil rotalarından bir tanesidir. Uzun bir dönem Türk ve Bulgar halkının ortak alanlarda yaşamasından dolayı ortaya çıkan kültürel mozaik de şehri ilgi çekici kılan etkenlerden bir tanesidir. Ne yazık ki, yaşanılan siyasi olaylar neticesinde şehirde yaşayan Türk nüfusu eskisi kadar fazla değildir. Gene de Türkiye’den Tervel’e seyahat ettiğinizde yabancılık çekmeden yerel halk ile kaynaşabilirsiniz. Bu nedenle Türkiye üzerinden en sık şekilde ziyaretçi alan Bulgar şehirlerinden biri olarak Tervel karşımıza çıkar.

Bulgaristan tarihi, M. Ö olarak nitelendirilen dönemlere de kadar uzanmaktadır. Avrupa’nın bu farklı bölgesinde yerleşik yaşamın oldukça eski zaman dilimlerine uzanmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi hiç şüphesiz bölgenin yerleşime ve tarıma son derece uygun yapıda bulunmasından kaynaklanmaktadır. Bulgaristan, kendine özgü iklimi ve kendine özgü doğal güzellikleri nedeni ile dünyanın farklı noktalarından gelen ziyaretçilere kapılarını açan bir ülke konumundadır. Avrupa’nın bu sevimli ülkesinin doğal yapılanmasından nasibi alan şehirlerinin başında da Tervel gelir. Tervel, Avrupa’nın kentleşen yapılanmasının yanında az nüfusu ile doğal güzelliğini korumayı başaran nadir noktalardan bir tanesidir. Bu nedenle Avrupa’nın gelişmiş kentlerinden doğa içerisinde huzurlu bir kaçamak yapmak isteyen çok sayıda ziyaretçi bölgeye akın etmektedir. Ülkemize son derece yakın konumda bulunan, Tervel kentine karayolu üzerinden ulaşım sağlamak mümkündür. Türkiye’den NeredenNereye.com aracılığı ile Tervel otobüs bileti satın alarak şehre kolaylıkla yolculuk yapabilirsiniz.

Tervel, uzun bir dönem Osmanlı döneminin hüküm sürdüğü Bulgaristan’da yer alan Türkmen köylerinden bir tanesidir. Bu nedenle bölgede çok sayıda Müslüman vatandaş olmasının yanı sıra Tervel Köyü gibi Alevi geleneğine mensup halkın bulunduğu alanlarda vardır. Tervel halkı Türkçe’ye ve Türk geleneklerine sahip çıkarak günümüze kadar taşımayı başarmıştır. Bugün hala etkin olarak Türkçe konuşulan değerli noktalardan bir tanesidir.

Konumu itibari ile Tervel şehrinde Ilıman ikliminin özellikleri görülmesi beklenir ancak, denizin etkisi ile sıcaklıklar güney kesimlerine göre daha da dengelenmiştir. Bu nedenle yaşama ve tarıma son derece elverişli bir bölge olarak değerlendirilebilir. Bulgaristan’ın bu küçük köyünün sanayi ve ekonomi alanında gelişmiş olduğunu söylemek pek mümkün değildir. Demografik yapılanmanın bir kısmının hizmet sektöründe ve diğer kısmının da tarım ve hayvancılık ile uğraştığı görülebilir.

Tervel otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Tervel otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Tervel şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Tervel otobüs biletlerini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr