Yolcu Sayısı
1

Targoviste (Bulgaristan) otobüs bileti

En popüler Targoviste (Bulgaristan) otobüs rotaları

Targoviste (Bulgaristan) otobüs bileti fiyatları, Targoviste (Bulgaristan) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Targoviste (Bulgaristan) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AvcılarTargoviste (Bulgaristan)145 TL2
ÇorluTargoviste (Bulgaristan)120 TL2
İstanbulTargoviste (Bulgaristan)125 TL2
EdirneTargoviste (Bulgaristan)65 TL1

Targoviste (Bulgaristan) otobüs biletleriTargoviste (Eski Cuma), Bulgaristan’ın sevimli bir kenti olarak bilinmektedir. Türkiye üzerinden Targoviste otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Targoviste otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Targoviste ulaşım merkezinde son bulur. Targoviste ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Targoviste otobüs biletlerini online olarak satışa sunar.

Eski Cuma (Bulgarca:Tǎrgovište), Bulgaristan'ın kuzeydoğusunda, 43.667 nüfuslu bir şehirdir. Preslav Dağı'nın güney yamacına, Vrana Nehri kıyısına kurulmuştur. Razgrad'ın 36 kilometre güneyinde, Şumnu'nun 41 kilometre batısında bulunur. Eski Cuma ilinin merkezi olan şehir, eski bir ticaret merkezidir.

Targoviste, uzun bir dönem Osmanlı döneminin hüküm sürdüğü Bulgaristan’da yer alan Türkmen köylerinden bir tanesidir. Bu nedenle bölgede çok sayıda Müslüman vatandaş olmasının yanı sıra Targoviste Köyü gibi Alevi geleneğine mensup halkın bulunduğu alanlarda vardır. Targoviste halkı Türkçe’ye ve Türk geleneklerine sahip çıkarak günümüze kadar taşımayı başarmıştır. Bugün hala etkin olarak Türkçe konuşulan değerli noktalardan bir tanesidir.

Konumu itibari ile Targoviste şehrinde Ilıman ikliminin özellikleri görülmesi beklenir ancak, denizin etkisi ile sıcaklıklar güney kesimlerine göre daha da dengelenmiştir. Bu nedenle yaşama ve tarıma son derece elverişli bir bölge olarak değerlendirilebilir. Bulgaristan’ın bu küçük köyünün sanayi ve ekonomi alanında gelişmiş olduğunu söylemek pek mümkün değildir. Demografik yapılanmanın bir kısmının hizmet sektöründe ve diğer kısmının da tarım ve hayvancılık ile uğraştığı görülebilir. Osmanlı döneminde Türklerin yaşadığı bu şehirde günümüzde de Türk kültürünün izleri görülebilmektedir. Bu nedenle şehir ziyaretçisi olan vatandaşlarımız kültürel açıdan çok ta yabancılık çekmez.

Targoviste, Avrupa’nın kentleşen yapılanmasının yanında az nüfusu ile doğal güzelliğini korumayı başaran nadir noktalardan bir tanesidir. Bu nedenle Avrupa’nın gelişmiş kentlerinden doğa içerisinde huzurlu bir kaçamak yapmak isteyen çok sayıda ziyaretçi bölgeye akın etmektedir. Ülkemize son derece yakın konumda bulunan, Targoviste kentine karayolu üzerinden ulaşım sağlamak mümkündür. Türkiye’den NeredenNereye.com aracılığı ile Targoviste otobüs bileti satın alarak şehre kolaylıkla yolculuk yapabilirsiniz.

Balkanların muhteşem verimli toprakları ve ılıman iklimi tarımsal üretim açısından son derece önemlidir. Tarıma elverişli arazilerin son derece fazla olması nedeniyle Avrupa’nın önemli tarım üretimi kentlerinden biridir. Targoviste şehrinde tarımın ekonomisinde büyük rol oynayadığı şehirlerden bir tanesi olarak bilinir. Bölgenin verimli toprakları ve ılıman iklim etkisi özellikle klasik tarım yöntemi kullanan ülkeler için son derece değerlidir. Özellikle kırsal kesimlerde görülen tarım faaliyetlerinin yanı sıra hayvancılık faaliyetleri de görülür. Osmanlı döneminde Türk toprakları olarak sayılan bu şehir günümüz Türkiye vatandaşları arasında bulunan Bulgar göçmenleri tarafından sıklıkla ziyaret edilir. Bunun nedeni köklerinin hala Bulgaristan’ın bu şehrine bağlı olmasından kaynaklanmaktadır. Ortak eserlerimizin ve kültürümüzün bulunduğu bu şehir, Bulgaristan sınırları içerisinde en fazla Türk ziyaretçi alan noktalardan biridir.

Targoviste otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Targoviste otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Targoviste şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Targoviste otobüs biletlerini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr