Yolcu Sayısı
1

Samsat otobüs bileti

En popüler Samsat otobüs rotaları

Samsat otobüs bileti fiyatları, Samsat otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Samsat otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
İstanbul (Anadolu)Samsat120 TL1
KayseriSamsat65 TL1
GebzeSamsat120 TL1
KocaeliSamsat84 TL1
İstanbulSamsat120 TL1

Samsat otobüs biletleri


Samsat, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Adıyaman iline bağlı kendine özgü ilçelerden biridir. Tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Samsat ilçesine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin farklı noktalarından Adıyaman - Samsat otobüs bileti satın alarak ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz otogar üzerinde son bulacaktır. Dilerseniz otogar içerisinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak Samsat ilçesi ya da diğer ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden en uygun Samsat otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.
Samsat İlçesi, Adıyaman ilinin tarihi ve kültürel bakımdan en önemli ilçelerinden biridir. Tarihte Sümer izlerini görebileceğimiz bu güzel ilçenin o zamanlardaki adının "Semizata" olduğu bilinmektedir. Orta Asya göçlerinden etkilenen bu tarihi ilçe, milattan önceye uzanan yerleşim birimi olarak dikkat çekmektedir. İlçe ve çevresinde Persler, Medler, Makedonlar gibi pek çok medeniyet yaşam sürmüştür. Samsat ilçesi Adıyaman ilinin güneydoğusunda yer alır ve sıcak bir iklim gözlenir. Yaz mevsiminde yüksek sıcaklığın görülebileceği ve kışın ılıman ve yağışlı geçebileceği konusunda ziyaretçileri uyarmak istiyoruz. Ulaşım Adıyaman merkezden Samsat ilçesine ulaşmak için yaklaşık 50 kilometrelik bir yol gidilmelidir. Yeme - İçme Adıyaman mutfağı tadılmaya değer zenginliklerle doludur. Buralara yolunuz düşmüşken ünlü çiğ köftesinden tatmamak olmaz. İçli köfte ve çiğ köfte Adıyaman'ın ünlü lezzetleriyken aynı zamanda pestil, mercimek köftesi, bumbar ve semsek tadılması gereken lezzetler arasında bulunur. Gezilecek Yerler Atatürk Barajı ve Gölü, Samsat Kalesi, Samsat Harabeleri, Sahabe Safvan bin Muattal Türbesi gibi başlıca tarihi yerler yanında, Samsat ilçesinde eski dönemlere ait köprü ve kemerleri gezebilirsiniz.
Türkiye’nin herhangi bir noktasından Samsat otobüs bileti satın alarak Adıyaman Otogarına giriş yaptığınızda, “Nemrut Dağı Milli Parkı, Keleş Konağı, Oturakçı Pazarı, Adıyaman Müzesi, Çelikhan İçmesi, Gümüşkaya Mağaraları, Palanlı Mağarası, Gerger Kanyonu, Gölbaşı Gölleri Tabiat Parkı, Değirmen Başı Mesire Yeri, Besni Sugözü, Karadağ Kent Ormanı, Çat Barajı ” gibi şehrin ve Samsat ilçesinin gezilecek yerlerini görebilirsiniz.
En Uygun Samsat Otobüs Bileti
Günümüzün gelişen karayolu ulaşım ağı sayesinde ülkemizin hemen her noktasına kolaylıkla ulaşım sağlamak mümkün hale gelmiştir. Özellikle Güneydoğu Anadolu Bölgesinde faaliyet gösteren otobüs firmaları başta olmak üzere çok sayıda otobüs firması da Adıyaman üzerine seferler düzenlemektedir. Samsat otobüs bileti fiyatı; seyahat edeceğiniz tarih, seçeceğiniz otobüs firması, otobüs imkanları gibi farklı etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak her zaman ve Türkiye’nin her yerinden istediğiniz zaman NeredenNereye.com üzerinden en uygun Samsat otobüs biletini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr