Yolcu Sayısı
1

Partizani (Bulgaristan) otobüs bileti

En popüler Partizani (Bulgaristan) otobüs rotaları

Partizani (Bulgaristan) otobüs bileti fiyatları, Partizani (Bulgaristan) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Partizani (Bulgaristan) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
EdirnePartizani (Bulgaristan)30 TL4
İstanbulPartizani (Bulgaristan)60 TL2

Partizani (Bulgaristan) otobüs biletleriPartizani, Bulgaristan’ın bir köyü olarak bilinmektedir. Türkiye üzerinden Partizani otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Partizani otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Partizani ulaşım merkezinde son bulur. Partizani ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Partizani otobüs biletlerini online olarak satışa sunar.

Partizani, Bulgaristan, Varna ilinde, Dalgopol belediyesine bağlı bir köydür. Geçmişte Gançev ve Preca köylerinin birleşmesi sonucunda oluşmuştur. Avrupa’nın en büyük 16. ülkesi olan Bulgaristan, 7.3 milyon nüfuslu bir Balkan ülkesi. Bulgaristan; Sırbistan, Makedonya, Romanya, Bulgaristan ve Türkiye’ye komşu konumda bulunuyor. Aynı zamanda ülkenin en önemli ırmağı olan Tuna Nehri, Bulgaristan’ın kuzey komşusu Romanya ile aralarındaki sınırı da oluşturuyor. Başkent Sofya ile birlikte Filibe, Kırcaali, Mestanlı, Varna, Silistre ve Plevne de ülkenin en önemli şehirlerinden.

Bulgaristan’da Bulgarca resmi dil olarak kabul edilse de Bulgar, Türk, Roman, Ermeni, Rus, Makedon, Ulah, Yunan, Ukraynalı, Yahudi ve Rumen olmak üzere 11 farklı etnik kökenden kişi yaşıyor. Kalabalık nüfusunun yaklaşık %90’ı Ortodoks Hristiyan olduğu için Bulgaristan'da Ortodoks ülkeler arasında yer alıyor. Ülke, kültürel ve tarihi miraslarının yanı sıra altın sarısı kumsalları, Rila Dağı gibi göz alıcı dağları, zengin mutfağı ve bütçe dostu konaklama imkanlarıyla da dikkat çeken turizm destinasyonlarından biri olarak biliniyor. Türkiye’nin her yerinden en uygun Partizani otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alarak kısa süre içerisinde Bulgaristan’ı ziyaret edebilirsiniz.

Bulgaristan’ın bu Türk kenti diyebileceğimiz şehri, gelişmiş bir yapılanma örneği sergilemez. Bu nedenle ekonomik işleyişi genelde tarım ve hayvancılık üzerine kurulmuştur. Özellikle iklim özellikleri ve verimli toprakları nedeniyle Partizani içerisinde tarımın rolü büyüktür. Hizmet sektörünün ise fazla gelişmiş olduğu söylenemez.

Osmanlı da yüzyıllar boyunca dünya tarihini şekillendiren bir imparatorluk olarak döneminde Bulgaristan’da hüküm sürmüş ve bölgede Türk nüfusunun artmasında büyük rol oynamıştır. Milliyetçilik akımının etkileri imparatorlukta görülene kadar Türkler ve Yunanlar bu topraklarda huzur içerisinde yaşamıştır. Ancak tüm dünyada milliyetçilik akımının etkilerinin ortaya çıkması ile birlikte siyasi sorunlar da baş göstermiştir. Ne yazık ki, yaşanılan bu talihsiz olaylardan sonra Türkler bölgeden ayrılmak zorunda kalmıştır.

Bulgaristan, tarihin farklı dönemlerinde farklı medeniyetler tarafından yönetilmiş olsa da büyük bir zaman dilimi içerisinde Osmanlı medeniyetinin hükümdarlığı altında kalmıştır. Bu nedenle günümüz Partizani kenti içerisinde Osmanlı döneminden kalma çok sayıda eser bir arada görebilmeniz mümkündür. Atalarımızın mirası olarak değerlendirilen Türk kültürüne ait eserleri Avrupa’da yerinde görmek için en uygun Partizani otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

Partizani otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Partizani otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Partizani şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Partizani otobüs biletlerini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr