Yolcu Sayısı
1

Olur otobüs bileti

En ucuz Olur otobüs seferleri

En popüler Olur otobüs rotaları

Olur otobüs bileti fiyatları, Olur otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Olur otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
ArtvinOlur35 TL2
RizeOlur60 TL2

Olur otobüs biletleri


Olur, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Erzurum iline bağlı kendine özgü ilçelerden biridir. Tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Olur ilçesine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin farklı noktalarından Erzurum - Olur otobüs bileti satın alarak ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz otogar üzerinde son bulacaktır. Dilerseniz otogar içerisinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak Olur ilçesi ya da diğer ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden en uygun Olur otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.
Olur ilçesi Erzurum iline bağlı olan bir ilçedir. Yalnız konum olarak Olur ilçesinin Karadeniz bölgesine daha yakın olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra Erzurum ilinin kuzeyinden yer alan Ardahan ve Artvin ili ile de sınır komşusu olduğunu da söyleyebiliriz. Olur ilçesi hakkında bilgi Ermeni tarihine bakıldığında Olur ilçesinin de oldukça sık geçtiğini de söyleyebiliriz. Bu yüzden de ilçede bulunan ve yapılan araştırmalarda da görüldüğü üzere Ermeni kültürü ile oldukça yakından bağlantılı olan eserler de ortaya çıkmaktadır. Olur ilçesinin iklimi ve yapısı Karadeniz bölgesine daha yakın bir konumda bulunduğu için de iklim ve coğrafi yapı olarak bu bölgenin özelliklerinin daha ağırlıklı olarak gösterdiğini söyleyebiliriz. Olur ilçesinde gezilecek yerler Olur ilçesinin dağları kesinlikle kamp yapmak isteyenler için en uygun ve ideal yerlerden birisidir. Bunun yanı sıra akarsuları da Olur ilçesine güzellik katan diğer olgulardan birisidir. Tarımın daha ağırlıklı olarak yapıldığı bölgede hayvancılık da yine yoğunluklu olarak yapılmaktadır. Kışın özellikle dağlarında uzun süre kar kaldığı için de kış mevsiminde kayak için tercih edebileceğiniz yerlerden birisidir. Bunu yanı sıra ilçeye gittiğinizde Erzurum yemeklerinin en doğal halini de burada tadabilirsiniz. Bölgede sadece Erzurum iline özgü olan yemekleri değil aynı zamanda Karadeniz bölgesine olan yemek kültürünü de görebilirsiniz. Konaklama için ise il merkezini tercih edebilirsiniz.
Türkiye’nin herhangi bir noktasından otobüs bileti satın alarak Olur Otogarına giriş yaptığınızda, “Çifte Minareli Medrese, Pasinler Kaplıcası, Erzurum Ilıca Kaplıcası, Erzurum Atatürk Evi, İstanbulkapı, Balıklı Köyü, Erzurum Saat Kulesi, Erzurum Ulu Cami, Palandöken Kayak Merkezi, Yakutiye Medresesi, Erzurum Kalesi, Erzurum Evleri, Kocakaya Gözetleme Kulesi, Erzurum Resim Heykel Müzesi ve Galerisi, Atatürk Evi Müzesi, Narman Peri Bacaları, Tortum Şelalesi, Tortum Gölü, Narman Beş Göller, İspir Yedigöller, Zökün Gölü ve Yüzen Adalar, Erzurum Gökkuşağı Tepeleri, Hınıs Kanyonu, Çoruh Nehri ve Vadisi, Pasinler Kaplıcaları, Palandöken, Balıklı Köyü, Uzundere” gibi şehrin ve Olur ilçesinin gezilmesi gereken noktalarını görebilir, “aşotu çorbası, cağ kebabı, şalgam dolması, lalanga, lor dolması, su böreği, hasuta, çiriş yemeği, dut çullaması, haşır, Erzurum ketesi, kadayıf dolması” gibi şehre ve ilçeye özgü yöresel lezzetleri ustalarının ellerinden deneyimleyebilirsiniz.
En Uygun Olur Otobüs Bileti
Günümüzün gelişen karayolu ulaşım ağı sayesinde ülkemizin hemen her noktasına kolaylıkla ulaşım sağlamak mümkün hale gelmiştir. Özellikle Doğu Anadolu Bölgesinde faaliyet gösteren otobüs firmaları başta olmak üzere çok sayıda otobüs firması da Erzurum üzerine seferler düzenlemektedir. Olur otobüs bileti fiyatı; seyahat edeceğiniz tarih, seçeceğiniz otobüs firması, otobüs imkanları gibi farklı etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak her zaman ve Türkiye’nin her yerinden istediğiniz zaman NeredenNereye.com üzerinden en uygun Olur otobüs biletini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr