scorecardresearch

Nallıhan Otobüs Bileti

Nallıhan Otobüs Bileti

Nallıhan Otobüs Biletleri

Başkent Ankara’da bulunan Nallıhan ilçemiz hakkında merak edilen soruların cevaplarını sizler için bulmaya çalışacağız. Özellikle Başkent’in belki de en bilinmedik ilçeleri arasında gelmesinden dolayı sizler için Nallıhan ilçesi hakkında tanıtım yazısı yazmaya karar verdik. İlçede bulunan tarihi güzellikleri , doğal güzellikleri , yenilmesi gereken yöresel yemekler hakkında merak edilen soruların cevaplarını sizlere vermeye çalışacağız. İşte Nallıhan hakkında merak edilen tüm detaylar burada.

Nallıhan ilçesine yaptığınız ziyaret sırasında tarihi mi yoksa doğal güzellikleri mi görmek isteyeceksiniz bu sizin vereceğiniz bir karar ama ben sizlere doğal güzellikler hakkında kısa bir bilgi vereyim.

Nallıhan ilçesinde pek bilinmedik bir göl olan Kuş cenneti gölü üzerinde bulunan kuşların birçoğunun soyu tükenmekte olan kuşlardan oluşmasından dolayı dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Kuş cenneti olarak adlandırılan Nallıhan ilçesinin bu yerine geldiğiniz zaman hayatınızda ilk defa göreceğiniz kuşları görme fırsatını yakalayacaksınız.

Nallıhan ilçesinde birde tarihi mekan hakkında bilgiler verelim. Özellikle Osmanlıların 16 yy. dönemlerinde son derece eserleri bünyesinde barındıran ilçemizde birçok eser yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır. Ancak Nallıhan ilçesinde bulunan Kocahan adlı eserin günümüze kadar ayakta kalması dikkatleri üzerine çekme başarısı göstermiştir. Bu hanın içerisinde bulunan tarihi yapıları incelerken son derece unutulmaz dakikalar geçirme fırsatını  göreceksiniz. İşte Nallıhan ilçesi hakkında merak edilen birkaç ufak gezi yazısı sizler için burada. Nallıhan otobüs bileti almak için neredennereye.com adresini kullanabilirsiniz.  

Nallıhan - 5 Günlük Hava Tahmini
24 Kas Cuma
hafif yağmur
5,7 °C
hafif yağmur
25 Kas Cumartesi
hafif yağmur
2,5 °C
hafif yağmur
26 Kas Pazar
hafif yağmur
3,7 °C
hafif yağmur
27 Kas Pazartesi
orta şiddetli yağmur
7,6 °C
orta şiddetli yağmur
28 Kas Salı
orta şiddetli yağmur
8,7 °C
orta şiddetli yağmur