Yolcu Sayısı
1

Münster (Almanya) otobüs bileti

Münster (Almanya) Otobüs Bileti

Münster (Almanya) otobüs biletleri


Münster, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde “Almanya'nın Venedik'i” olarak bilinen bir şehirdir. Yeni cazibe merkezleri inşa ederken, ortaçağ cazibesini koruyan eski bir şehirdir. “Yeşil Şehir” olarak bilinen Münster, zengin parklara, bahçelere ve yeşil alanlara sahiptir. Şehir ayrıca her dönemden sanat sergileyen çok sayıda kilise ve müzeye sahiptir. Ayrıca, Tanrı'nın varlığına ilişkin ünlü dini tartışmanın yapıldığı yeri ziyaret etmek, Münster'e yapılacak herhangi bir gezinin önemli bir parçasıdır. Türkiye, üzerinden farklı otobüs firmalarının düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini kullanarak Almanya - Münster kentine seyahat etmek mümkün. Münster otobüs bileti fiyatları, tarih, koltuk sayısı, otobüs firması vb. farklı durumlar için değişiklik göstermektedir. Ülkemizin her köşesinden en uygun Münster otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.
Münster Şehri
Münster şehri diğer Alman şehirlerine göre küçüktür; 100.000'in biraz üzerinde bir nüfusa sahiptir. 1007 yılında Arnhem Dükü II. Berthold tarafından koruyucu azizi Berthold'a ibadet etmek için bir yer olarak kuruldu. Başlangıçta Duke Berthold'un bulunduğu Jacobi Manastırı'ndan sonra Münster St. Jacobi olarak adlandırılan Münster, daha sonra Fransa'daki St. Boniface Manastırı'ndan sonra Münster olarak yeniden adlandırıldı. Bugün, Almanca adı İngilizce konuşanlar arasında popüler olmaya devam ediyor - genellikle anlam veya telaffuzda herhangi bir değişiklik olmaksızın “Münster” olarak kısaltılıyor. Türkiye, üzerinden farklı otobüs firmalarının düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini kullanarak Almanya - Münster kentine seyahat etmek mümkün. Münster otobüs bileti fiyatları, tarih, koltuk sayısı, otobüs firması vb. farklı durumlar için değişiklik göstermektedir. Ülkemizin her köşesinden en uygun Münster otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.
Münster Almanya’nın Venedik’i!
“Almanya'nın Venedik'i” olarak bilinen Münster, yüzyıllar boyunca esas olarak bir ticaret merkezi olarak kullanıldığı zamandan bu yana orta çağ cazibesini koruyor. Dar sokakları ve eski binaları, II. Münster, eski bir şehir olmasının yanı sıra, tarihi boyunca ünlü dini tartışmaların da yapıldığı bir yerdi. 20 Nisan 1854'te Martin Luther, Kardinal Johann George Schulte ile Luther'in Doksan Beş Tezi konusunda Katolik Kilisesi'nin hoşgörü satmasına karşı tartıştı (Luther'in kınadığı bir uygulama). Bu tarihi tartışma Hamelton yakınlarındaki Wittweihircke Kalesi'nde gerçekleşti ve burada Hitler rejimi altında her yıl Paskalya hafta sonu hala düzenleniyor. Türkiye, üzerinden farklı otobüs firmalarının düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini kullanarak Almanya - Münster kentine seyahat etmek mümkün. Münster otobüs bileti fiyatları, tarih, koltuk sayısı, otobüs firması vb. farklı durumlar için değişiklik göstermektedir. Ülkemizin her köşesinden en uygun Münster otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.
Münster Gezilecek Yerler Nerelerdir?
Almanya'daki çoğu şehirde olduğu gibi, doğa, Münster'de de yaşamda önemli bir rol oynar - özellikle şehir sınırları içindeki yeşil alanların ve parkların tadını çıkarmak söz konusu olduğunda! Yeşil alanlar arasında, Noel Köyü ve Dragon Festivali gibi yıl boyunca çeşitli festivallere ev sahipliği yapan Schutterwald Park ve Stadtwald Park bulunmaktadır (her iki tarih de Almanca olarak verilmiştir).
Diğer popüler yeşil alanlar arasında, adını son yıllarını Münster'de geçiren ünlü bir şairden alan Heinrich Heine Park ve ördekleri ve kuğularıyla Böcklerspark yer alıyor! Ziyaretçiler ayrıca Hückeswagen Doğa Koruma Alanı'ndaki tepelerde yürüyüş yapmanın veya Wittener Blicher Doğa Koruma Alanı'nda kuşları izlemenin keyfini çıkarabilirler - her iki doğa koruma alanı da araba veya toplu taşıma ile şehir merkezine 15 dakika uzaklıktadır!
Her ne kadar öncelikle tarihi kiliseleri ve din üzerine tartışmalarıyla tanınsa da, Münnser ayrıca doğaseverler için muhteşem yeşillikler sunar ve tarih meraklıları, Luther'in 150 yıl önce Kardinal Schulte ile yaptığı ünlü tartışmayla ilgili yerleri görmekten keyif alacaklardır. Sınırları içinde görülecek ve yapılacak o kadar çok şey var ki, anavatanlarını keşfetmeyi dört gözle bekleyen Almanlar için Münster'den daha iyi bir yer yok! Türkiye, üzerinden farklı otobüs firmalarının düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini kullanarak Almanya - Münster kentine seyahat etmek mümkün. Münster otobüs bileti fiyatları, tarih, koltuk sayısı, otobüs firması vb. farklı durumlar için değişiklik göstermektedir. Ülkemizin her köşesinden en uygun Münster otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr