Yolcu Sayısı
1

Linz (Avusturya) otobüs bileti

Linz (Avusturya) Otobüs Bileti

Linz (Avusturya) otobüs biletleri


Avusturya'nın Linz şehrine bir gezi planlarken, şehrin turistler için popüler bir destinasyon olduğunu göreceksiniz. Linz, Yukarı Avusturya eyaletinde bulunur ve birçok tarihi ilgi çekici yere ev sahipliği yapar. Bu yerlerden biri, 1764 yılında İmparatoriçe Maria Theresa tarafından kurulan Maria Theresa Koro Okulu'dur. Maria Theresa Koro Okulu, çarpıcı vitray pencereleri olan özenli bir kiliseye de ev sahipliği yapmaktadır. Bu yerlere ek olarak, Linz'de görülmeye değer başka yerler de vardır. Türkiye, üzerinden farklı otobüs firmalarının düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini kullanarak Avusturya -Linz kentine seyahat etmek mümkün. Linz otobüs bileti fiyatları, tarih, koltuk sayısı, otobüs firması vb. farklı durumlar için değişiklik göstermektedir. Ülkemizin her köşesinden en uygun Linz otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.
Öncelikle, II. Francis ve eşi Elizabeth'in 1916 yılına kadar imparatorluk ikametgâhı olan Schloss Schönbrunn Sarayı'nı ziyaret etmelisiniz. Günümüzde müze olarak hizmet veren ve Avrupa tarihi boyunca birçok değerli eseri bünyesinde barındıran Schloss Schönbrunn Sarayıdır. Bu Gotik katedralin üç kulesi ve üzerinde karmaşık oymalar bulunan altın kaplamalı yüksek koro tezgâhları olduğu için Aziz Stephen Katedrali'ni de ziyaret etmek isteyeceksiniz.
Son olarak, hayat hikâyesi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Franz Jägerstätter'in St Bartholomäus Mezarlığı'ndaki mezarını görün. Jägerstätter, 22 yaşında bir Katolik rahip oldu ve daha sonra Yukarı Avusturya'daki rahipler genel bakanı olarak görev yaptığı süre boyunca din özgürlüğünü vaaz ettiği için İmparator II. Leopold tarafından hapsedildi.
Linz (Avusturya) Gezilecek Yerler ve Tarihi
Linz, bir zamanlar birçok önemli zanaatkâra ev sahipliği yapan Avusturya'da bir şehirdir. Zengin tarihi ve doğal güzelliği nedeniyle artık turistler için popüler bir destinasyondur. Kentin adı, "keten" anlamına gelen Latince "lino" kelimesinden gelir ve Roma döneminde bölgedeki tekstil endüstrisine atıfta bulunur. Birinci Dünya Savaşı sırasında Linz, kısa ömürlü Macaristan Krallığı'nın başkentiydi. Daha sonra tekrar Avusturya'nın bir parçası oldu ve o zamandan beri kaldı. Bugün 100.000'den fazla kişiye ve çeşitli üniversitelere, tiyatrolara ve konser salonlarına ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye, üzerinden farklı otobüs firmalarının düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini kullanarak Avusturya -Linz kentine seyahat etmek mümkün. Linz otobüs bileti fiyatları, tarih, koltuk sayısı, otobüs firması vb. farklı durumlar için değişiklik göstermektedir. Ülkemizin her köşesinden en uygun Linz otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.
Linz (Avusturya) Popülerliği
Linz, birçok sanatsal kurumu nedeniyle bir zamanlar Işık Şehri olarak biliniyordu. Bunların birçoğu bugün hala aktif. Bunlardan bazıları Kunsthistorisches Müzesi (Tarihsel Sanat Müzesi), Raimund Tiyatrosu ve Semper Opera Binası'dır. Linz'deki en ünlü yapı aynı zamanda adaşı olan Ringstrasse Viertel'dir (Çevre Yolu Mahallesi). Bu 3 mil uzunluğundaki bulvar, mimar Adolf Wimmer tarafından tasarlanan birkaç binayı çevreliyor. Avusturya'nın ikinci imparatorluk döneminde, o ülkenin askeri gücünü anmak için inşa edildi. Türkiye, üzerinden farklı otobüs firmalarının düzenlemiş olduğu otobüs seferlerini kullanarak Avusturya -Linz kentine seyahat etmek mümkün. Linz otobüs bileti fiyatları, tarih, koltuk sayısı, otobüs firması vb. farklı durumlar için değişiklik göstermektedir. Ülkemizin her köşesinden en uygun Linz otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr