Yolcu Sayısı
1

Lesova (Bulgaristan) otobüs bileti

En popüler Lesova (Bulgaristan) otobüs rotaları

Lesova (Bulgaristan) otobüs bileti fiyatları, Lesova (Bulgaristan) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Lesova (Bulgaristan) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
EdirneLesova (Bulgaristan)65 TL1
İstanbulLesova (Bulgaristan)150 TL1

Lesova (Bulgaristan) otobüs biletleri

Lesovo (Lesova) Otobüs Bileti

Lesovo, Bulgaristan’ın Yambol kentinde yer alan bir köyü olarak karşımıza çıkar. Türkiye üzerinden Lesovo otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Lesovo otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Lesovo ulaşım merkezinde son bulur. Lesovo ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Lesovo otobüs biletlerini online olarak satışa sunar.

Lesovo köyü Güneydoğu Bulgaristan'da Bulgaristan-Türkiye sınırının yanında yer almaktadır (Türkiye'ye giden ana uluslararası yoldan sadece 3 km ve sınırdan sadece 7 km). Elhovo Belediyesi, Yambol Bölgesi'nin bir parçasıdır. Mayıs 2005'te açılan Lesovo – Hamzabeyli kontrol noktası sayesinde Türkiye üzerinden ulaşım son derece kolaylaşmıştır. Lesovo'dan Odrin /Türkiye'ye gitmek yarım saatten fazla sürmez. Köy, Burgaz deniz kasabasına 120 km ve Elhovo kasabasına (belediye merkezi) 23 km uzaklıktadır. Lesovo köyüne yakın köyler: Melnitsa, Granitovo ve Sinapovo.

Lesovo, günümüzün en doğal ve sevimli Avrupa kasabalarından biri olarak demografik anlamda son derece kozmopolit bir yapı sergiliyor diyebiliriz. Bu anlamda örnek oluşturması açısından şehri İstanbul ya da İzmir ile kıyaslayabiliriz. Ülkenin dört bir yanından gelen farklı sosyo - ekonomik yapısındaki insanlar Lesovo içerisinde yaşıyor. Batı medeniyetinin temellerinin atıldığı bu coğrafya günümüzde dahi oldukça şık bir mimari yapılanmaya sahip. Modern şehir kurgusu ve tarihin gösterişli mimari yapıları iç içe geçmiş diyebiliriz. Ülkemize son derece yakın bir konumda yer alıyor olması da Türkiye’den Lesovo kasabasına seyahat edecek yolcular için büyük bir kolaylık ortaya çıkarıyor. Üstelik kentin diğer Avrupa bölgelerine kıyasla ekonomik olması da ziyaretçiler için bir cazibe noktası haline gelmesine neden oluyor.

Lesovo, uzun bir dönem Osmanlı döneminin hüküm sürdüğü Bulgaristan’da yer alan Türkmen köylerinden bir tanesidir. Bu nedenle bölgede çok sayıda Müslüman vatandaş olmasının yanı sıra Targoviste Köyü gibi Alevi geleneğine mensup halkın bulunduğu alanlarda vardır. Targoviste halkı Türkçe’ye ve Türk geleneklerine sahip çıkarak günümüze kadar taşımayı başarmıştır. Bugün hala etkin olarak Türkçe konuşulan değerli noktalardan bir tanesidir.

Lesovo, doğal güzelliğini koruyan sevimli bir Avrupa kasabası olarak karşımıza çıkar ve bu özelliği nedeniyle ziyaretçilerin ilgisini çeker. Balkanlarda yer alan ülkelerin turizm açısından en değerli yanlarından biri eşsiz doğal güzelliklerinin bulunmasının yanı sıra Avrupa kıtasının geneline bakıldığında gezginler için son derece uygun fiyat aralıkları sunmasır. Lesovo içerisinde her iki özelliği de bulabilirsiniz.

Türk ve Bulgar kültürünün harmanlanarak bir mozaik oluşturduğu Lesovo, Bulgaristan içerisinde Türk kültürü ile köklerini en sağlam şekilde koruyan noktalardan biridir. Doğal güzellikleri ile ünlü olan bu sevimli köy içerisinde hiç zorluk çekmeden yerel halk ile konuşabilmek mümkündür. Üstelik Türkiye topraklarında da döneminde ataları burada yaşamış olan yerel halk bulunmaktadır. Bu nedenle Bulgaristan’ın sevimli kasaası Lesovo, Türkiye üzerinden en sık ziyaretçi alan noktalardan biri olarak karşımıza çıkar.

Lesovo otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Lesovo otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Lesovo şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Lesovo otobüs biletlerini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr