Yolcu Sayısı
1

Kubrat (Bulgaristan) otobüs bileti

En popüler Kubrat (Bulgaristan) otobüs rotaları

Kubrat (Bulgaristan) otobüs bileti fiyatları, Kubrat (Bulgaristan) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Kubrat (Bulgaristan) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
ÇorluKubrat (Bulgaristan)142 TL1
İstanbulKubrat (Bulgaristan)150 TL1

Kubrat (Bulgaristan) otobüs biletleri

Kubrat, Bulgaristan’ın bir şehri olarak bilinmektedir. Türkiye üzerinden Kubrat otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Kubrat otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Kubrat ulaşım merkezinde son bulur. Kubrat ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Kubrat otobüs biletlerini online olarak satışa sunar.

Kubrat ya da Balbunar, kuzey doğu Bulgaristan'da, Razgrad iline bağlı bir şehirdir. Deliorman bölgesinin bir parçasıdır. Balbunlar adı ilk olarak 1624'te geçmiştir, ama efsanelere göre aslında 15. yüzyılda kurulmuştur. Osmanlılar zamanında "iyi bakır" anlamına gelen Balbunar adı ile anılmıştır. Şehirde 1890'da bir ilkokul, 1891'de de halk merkezi açıldı. Şimdiki resmi adı 1934'te verildi ve 1949'da şehir ilan edildi.

Bulgaristan’ın tarihteki ilk sakinleri Traklarlar. MÖ 6. ve 3. yüzyılları arasında bu bölgede yaşamaya başlayan halk, önce Roma İmparatorluğu daha sonra ise Bizans İmparatorluğu egemenliğine girdi. Bizans İmparatorluğu’nun yıkılışı ve Osmanlı İmparatorluğu’nun yükselişiyle beraber Türkler Rumeli’ye yerleşti. Bu nedenle Bulgaristan da Osmanlı Devleti hakimiyetindeki yerlerden biri haline geldi. Ancak Osmanlı’nın gerileme döneminde ülkede bağımsızlık hareketleri başladı. 1908 yılında tam bağımsız çarlık olarak tanınan ülke, Georgi Dimitrov önderliğinde sosyalist rejime geçti. Doğu Blokunun yıkılmasından sonra gelişme gösteren Bulgaristan 2007 yılında Avrupa Birliği ülkeleri arasına katıldı.

Balkanların muhteşem verimli toprakları ve ılıman iklimi tarımsal üretim açısından son derece önemlidir. Tarıma elverişli arazilerin son derece fazla olması nedeniyle Avrupa’nın önemli tarım üretimi kentlerinden biridir. Kubrat şehrinde tarımın ekonomisinde büyük rol oynayadığı şehirlerden bir tanesi olarak bilinir. Bölgenin verimli toprakları ve ılıman iklim etkisi özellikle klasik tarım yöntemi kullanan ülkeler için son derece değerlidir. Özellikle kırsal kesimlerde görülen tarım faaliyetlerinin yanı sıra hayvancılık faaliyetleri de görülür. En ünlü yerlisi, Bulgar şarkıcı Lili İvanova'dır. Nüfusu etnik olarak karışıktır, başlıca halklar da Bulgarlar ve Türklerdir. Türklerin çoğunlukta olduğu, siyasi seçim sonuçlarına bakılarak açıkça görülebilir.

Tarihe yön vermiş imparatorluklardan biri olan Osmanlı, parlak dönemlerinde Bulgaristan toprakları üzerinde de hakimiyet kurmuştur. Bu hakimiyet süresi boyunca Osmanlı, uyguladığı iskan politikası nedeniyle bölgenin Türkleşmesinde son derece etkili olmuştur. İskan politikasının bir sonucu olarak kısa sürede Bulgaristan genelinde ve Kubrat sınırları içerisinde Türk nüfusu giderek artış göstermiştir. İki farklı milletin ataları uzun bir süre boyunca bu topraklarda barış içerisinde yaşamayı sürdürmüş olsa da daha sonrasında yaşanılan siyasi olayların neticesinde Türkler vatana geri dönmek zorunda kalmıştır. Ancak bugün bile Bulgaristan ve Kubrat topraklarında bulunan Türk nüfusu azımsanmayacak seviyededir. Bu nedenle şehrin modern yapılanması içerisinde Türk mimarisinin izlerini ya da kültürünün içerisinde Türk kültür ögelerini görmek mümkündür. Bulgaristan’ın en fazla Türk nüfusu olan bu şehri aynı zamanda Türkiye üzerinden en fazla ziyaretçi alan noktalardan bir tanesidir. Türkiye’nin her yerinden en uygun Kubrat otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

Kubrat otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Kubrat otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Kubrat şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Kubrat otobüs biletlerini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr