Yolcu Sayısı
1

Kotel (Bulgaristan) otobüs bileti

En popüler Kotel (Bulgaristan) otobüs rotaları

Kotel (Bulgaristan) otobüs bileti fiyatları, Kotel (Bulgaristan) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Kotel (Bulgaristan) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
ÇorluKotel (Bulgaristan)80 TL2
İstanbulKotel (Bulgaristan)86 TL2
EdirneKotel (Bulgaristan)65 TL1

Kotel (Bulgaristan) otobüs biletleriKotel, Bulgaristan’ın bir şehri olarak bilinmektedir. Türkiye üzerinden Kotel otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Kotel otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Kotel ulaşım merkezinde son bulur. Kotel ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Kotel otobüs biletlerini online olarak satışa sunar.

Kotel, Bulgaristan'ın Sliven ilinde bulunan bir şehir ve belediyedir. Şehir, ülkenin orta batı kesiminde yer almaktadır. Yüzölçümü 858.08 km² olan şehrin nüfusu 2015 yılı itibarı ile 19,845'tir. Kotel, Bulgar Ulusal Canlandırması'na bağlı olan kişileri ile bilinmektedir.

Avrupa’nın en büyük 16. ülkesi olan Bulgaristan, 7.3 milyon nüfuslu bir Balkan ülkesi. Bulgaristan; Sırbistan, Makedonya, Romanya, Yunanistan ve Türkiye’ye komşu konumda bulunuyor. Aynı zamanda ülkenin en önemli ırmağı olan Tuna Nehri, Bulgaristan’ın kuzey komşusu Romanya ile aralarındaki sınırı da oluşturuyor. Başkent Sofya ile birlikte Filibe, Kırcaali, Mestanlı, Varna, Silistre ve Plevne de ülkenin en önemli şehirlerinden. Bulgaristan’da Bulgarca resmi dil olarak kabul edilse de Bulgar, Türk, Roman, Ermeni, Rus, Makedon, Ulah, Yunan, Ukraynalı, Yahudi ve Rumen olmak üzere 11 farklı etnik kökenden kişi yaşıyor. Kalabalık nüfusunun yaklaşık %90’ı Ortodoks Hristiyan olduğu için Bulgaristan'da Ortodoks ülkeler arasında yer alıyor. Ülke, kültürel ve tarihi miraslarının yanı sıra altın sarısı kumsalları, Rila Dağı gibi göz alıcı dağları, zengin mutfağı ve bütçe dostu konaklama imkanlarıyla da dikkat çeken turizm destinasyonlarından biri olarak biliniyor.

Bulgaristan tarihi, M. Ö olarak nitelendirilen dönemlere de kadar uzanmaktadır. Avrupa’nın bu farklı bölgesinde yerleşik yaşamın oldukça eski zaman dilimlerine uzanmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi hiç şüphesiz bölgenin yerleşime ve tarıma son derece uygun yapıda bulunmasından kaynaklanmaktadır. Bulgaristan, kendine özgü iklimi ve kendine özgü doğal güzellikleri nedeni ile dünyanın farklı noktalarından gelen ziyaretçilere kapılarını açan bir ülke konumundadır. Avrupa’nın bu sevimli ülkesinin doğal yapılanmasından nasibi alan şehirlerinin başında da Kotel gelir. Kotel, Avrupa’nın kentleşen yapılanmasının yanında az nüfusu ile doğal güzelliğini korumayı başaran nadir noktalardan bir tanesidir. Bu nedenle Avrupa’nın gelişmiş kentlerinden doğa içerisinde huzurlu bir kaçamak yapmak isteyen çok sayıda ziyaretçi bölgeye akın etmektedir. Ülkemize son derece yakın konumda bulunan, Kotel kentine karayolu üzerinden ulaşım sağlamak mümkündür. Türkiye’den NeredenNereye.com aracılığı ile Kotel otobüs bileti satın alarak şehre kolaylıkla yolculuk yapabilirsiniz.

Kotel, Osmanlı döneminde bölgeye hakim olan Türklerin yoğun olarak yaşadığı şehirlerden bir tanesidir. Yaşanılan siyasi kargaşaların ardından Kotel’de yaşayan Türkler, topraklarımıza geri dönmüş olsa da günümüzde hala şehirde Türk nüfusu bulunur. Bu nedenle şehrin modern yapılanması içerisinde Türk mimarisinin izlerine rastlamak mümkün olduğu kültürel ögeleri içerisinde de Türk kültürüne ait izlere sıklıkla rastlanabilir. Geçmişimizden kalan bu kuvvetli bağlar nedeniyle Kotel Türkiye üzerinden en fazla ziyaretçiyi alan şehirlerden biri olarak bilinir. Türkiye’nin her yerinden en uygun Kotel otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Kotel otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Kotel otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Kotel şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Kotel otobüs biletlerini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr