Yolcu Sayısı
1

Kliment (Bulgaristan) otobüs bileti

En popüler Kliment (Bulgaristan) otobüs rotaları

Kliment (Bulgaristan) otobüs bileti fiyatları, Kliment (Bulgaristan) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Kliment (Bulgaristan) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
EdirneKliment (Bulgaristan)65 TL1
ÇorluKliment (Bulgaristan)85 TL1
İstanbulKliment (Bulgaristan)125 TL1

Kliment (Bulgaristan) otobüs biletleri

Kiliment Otobüs Bileti

Kiliment, Bulgaristan’ın Şumnu iline bağlı bir Türk köyü olarak karşımıza çıkar. Türkiye üzerinden Kiliment otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Kiliment otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Kiliment ulaşım merkezinde son bulur. Kiliment ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Kiliment otobüs biletlerini online olarak satışa sunar.

Emberler (Bulgarca: Kliment), eski adıyla "Köse Musalar Karyesi" veya "Enbiyalar", bugün Bulgaristan topraklarında olan Deliormanda, Şumnu iline bağlı bir Türk köyüdür. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de Deliorman bölgesinin önemli bir köyüdür.

Şumen (Şumnu), Bulgaristan'ın kuzeydoğusunda, Deliorman bölgesinde bulunan il (oblast) ve bu ilin merkezi olan şehirdir. Şumnu adının kökeni hakkında pek çok rivayet vardır, değişik kaynaklarda değişik teoriler ileri sürülmektedir. Bunlardan birisi 7. yüzyılda bu bölgede yaşayan "Şu" adlı bir Türkmen derebeyinin buraya kendi adını verdiğidir. Bir diğeri, Bulgar Hanı Simeon'un şehre bu adı verdiği; bir diğeri de Bulgar Hanı'nın şehrin kurulduğu yerin zengin doğal yapısından meydana gelen orman ve hayvan gürültüsünden dolayı şehre Bulgarca'da "gürültülü" anlamına gelen "Şumen" adını verdiğidir.

Kiliment, Türk nüfusu bakımından son derece zengin bir demografik yapıya sahiptir. Bunun nedeni hiç şüphesiz uzun bir dönem boyunca Bulgaristan topraklarında hakimiyet kurmuş olan Osmanlı Devletinden kaynaklanmaktadır. Osmanlı yürüttüğü iskan politikaları nedeniyle Anadolu’daki Türkleri balkanların farklı bölgelerine yerleştirmiştir. Bu ülkenin başında ise Bulgaristan gelir. Kiliment döneminde Türk nüfusunun oldukça fazla olduğu bir şehir olsa da ardından yaşanılan siyasi olaylar nedeniyle Türklerin bir kısmı köyü terk etmek zorunda kalmıştır. Ancak yaşanılan siyasi talihsizlikler şehrin Türk nüfusundan kalan izleri silmiş değildir. Günümüzde şehirde hala Türk kültürünün izlerini taşıyan köyler bulunmaktadır. Bu nedenle Türkiye üzerinden en çok ziyaretçiyi alan Bulgaristan şehirlerinden biridir. Şehirde günümüz modern yapılanmasının yanı sıra İslam ve Türk mimarisinin farklı eserleri de görmek mümkündür. Bu da Anadolu’dan gelen ziyaretçilerin dikkatini çeken bir başka unsur olarak karşımıza çıkar. NeredenNereye.com üzerinden en uygun Kiliment otobüs biletlerini satın alarak şehirde yer alan eserleri yerinde görebilirsiniz.
Özellikle Osmanlı’nın son döneminde yaşanılan siyasi çatışmalarda Türk ve Bulgar dostluğunun giderek kaybolmaya yüz tutması nedeniyle dönemin Türk yapıtları arasında kendisine yer bulmuştur. Edebiyatımızın en önemli eserlerinden biri olan Vatan yahut Silistre eserinde yer verilen Silistre tam olarak bu bölgelerde geçmekle birlikte cephede yaşanılan büyük mücadeleye değinmektedir.

Bu Türk köyünde günümüzde dahi sıklıkla Türk kültürünün izlerine rastlanır. Kiliment otobüs bileti satın alarak bu Türk köyüne seyahat ettiğinizde özellikle Osmanlı döneminden kalan mimari eserlerin yanı sıra yemek kültüründe dahi Türk mutfağının izlerini görmek mümkündür. Yerel halk ile kolayca konuşabilmenin sunmuş olduğu imkanlar nedeniyle Kiliment Türkiye üzerinden en fazla ziyaretçi alan Bulgar köylerinden biridir. Türkiye’nin her yerinden en uygun Kiliment otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

Kiliment otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Kiliment otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Kiliment şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Kiliment otobüs biletlerini online olarak satın alabilirsiniz.neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr