Yolcu Sayısı
1

Kızılcahamam otobüs bileti

Kızılcahamam Otobüs Bileti

En popüler Kızılcahamam otobüs rotaları

Kızılcahamam otobüs bileti fiyatları, Kızılcahamam otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Kızılcahamam otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AnkaraKızılcahamam14 TL4
GeredeKızılcahamam120 TL4
BoluKızılcahamam25 TL1
BayrampaşaKızılcahamam75 TL1
İstanbul (Anadolu)Kızılcahamam75 TL1

Kızılcahamam otobüs firmaları

Kızılcahamam otogarı

  • Kızılcahamam(312) 736 25 11

Kızılcahamam otobüs biletleri


Kızılcahamam, Türkiye’nin başkenti olan Ankara’nın ilçelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Ankara’nın soğuk karasal iklimi göz önüne alındığında görece daha ılıman bir yapıya sahip olan Kızılcahamam, bu özelliği nedeniyle başkentimizin en çok ziyaret edilen ilçelerinden biridir. Kızılcahamam’a karayolu üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yolculuğunuz Kızılcahamam Otogarı üzerinde son bulacaktır. Dilerseniz Otogar içerisinden hareket eden minübüs seferlerini kullanarak şehrin farklı noktalarına ulaşabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden en uygun Kızılcahamam otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.
Ankara iline 80 km mesafede olan 26.700 nüfuslu ilçesi şifalı suları, çam balı, kekik, çam ormanları başkentin eşsiz güzelliklerinden bir tanesidir. Modern turistik tesisleri yemyeşil ormanları ile Ankara'nın oksijen deposu gibi görülmektedir. İlçenin tarihi ilk çağlara kadar uzanmaktadır. Başköy kalesi, saray köyü roma harabesi, akdoğan köyünde yapılan kazılar, seyhamamı içerisinde bulunan eski kiliseler uzun bir yerleşik hayatın ve ilk çağların eserlerini ortaya koyuyor. Yapılan araştırmalara göre M.Ö 2000 yıl önce Ankara ve çevresinde Hititlerin yaşadığı söyleniliyor. Malazgirt savaşına ev sahipliği yapan bu ilçe pek çok savaş ve medeniyet görerek o zamanlardan kalma pek çok kilise, türbe, hanları ve hamamları ile günümüze ulaşmıştır. Kızılcahamam otobüs bileti NeredenNereye.com'da!
İlçenin adı 14. Asır sonlarında şeyh Ali semerkandi tarafından yaban ova olarak konulmuştur. Bu ilçe daha sonraları Fatih sultan Mehmet döneminde tekrar imar edilerek yenilenmiş ve yabanabad olarak isim almıştır. İlçenin ismi 1933'ten sonra Kızılcahamam olarak değiştirilmiş. Eşsiz güzelliklere sahip olan ilçe spor, avlanma, kaplıca suları, tarihi eser yerleri ve birçok yönüyle Ankara'nın gözbebeğidir. Yaz-kış gidilebilecek bu yer sayesinde yazın yemyeşil bir ortamda kafa dinleyebilir, kışın ise bembeyaz bir örtü ile ruhunuzu dinlendireceksiniz. Sizlere görsel bir şölen oluşturacak olan ilçe gezip görülmesi gereken eşsiz güzelliklerimizden bir tanesidir. Zengin bir mutfağa sahip aynı zamanda geniş bitki örtüsü sayesinde aradığınız her şeyi sizlere sunuyor.
Türkiye’nin herhangi bir noktasından Kızılcahamam otobüs bileti satın alarak, Kızılcahamam Otogarına giriş yaparak, “Anıtkabir, Ankara Resim ve Heykel Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi, Şefik Bursalı Müzesi, Ankara Mehmet Akif Ersoy Kütüphanesi, Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi, Ankara Üniversitesi Ziraat Müzesi, Beypazarı Yaşayan Müze, Meteoroloji Müzesi, MTA Tabiat Tarihi Müzesi, Gökyay Vakfı Satranç Müzesi, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Müzesi, Nurol Sanat Galerisi, Ziraat Bankası Kuğulu Sanat Galerisi, Fırça Sanat Galerisi, Kızılay Meydanı, Atatürk Orman Çiftliği, Ankara Botanik Parkı, Güvenpark, Kuğulu Park, Seğmenler Parkı, Göksu Parkı, Soğuksu Milli Parkı, Tekke Dağı Tabiat Parkı, Sorgun Gölü Tabiat Parkı, Mogan Gölü, Eymir Gölü, Kesikköprü Baraj Gölü, Ankara Mavi Göl, Çubuk Barajı, Çamkoru Tabiat Parkı, Eğriova Yaylası, Nallıhan Kuş Cenneti” gibi ilçenin ve şehrin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
Kızılcahamam Otobüs Firmaları
Türkiye’nin farklı noktalarından, “Metro Turizm, İstanbul Seyahat, Lider Turizm, Kale Seyahat, Pamukkale, Selçuk Turizm, Villa Seyahat, Efe Tur, Rahmi Hamurcu, Niğde Aydoğanlar, Süha Turizm, As Vanyolu, Adıyaman Ünal Turizm, Beydağı Turizm, Siirt Petrol, Yeni Star Diyarbakır Seyahat, Midyat Martur, Vip Malatyalılar, Midyat Güneydoğu Seyahat, Ben Turizm, Özlem Diyarbakır, Yeşil Erciş Seyahat, Özlem Batman, Hatay Nur” gibi otobüs firmaları Kızılcahamam seferi düzenlemektedir. Kızılcahamam otobüs firmalarının en uygun otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr