İğneada (Kırklareli) Otobüs Bileti

İğneada (Kırklareli) Otobüs Bileti

İğneada (Kırklareli) Otobüs Biletleri

 İğneada, Türkiye’nin illerinden biri olan Kırklareli’nin ilçelerinden bir tanesidir. Buna buna bağlı olarak Marmara Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Şehir merkezine yaklaşık olarak 100 km kadar bir uzaklıkta yer almaktadır. İlçenin nüfusunda dönemsel olarak değişiklik gözlemlenebilmektedir. Yaz aylarında ilçe nüfusu normalden daha kalabalık bir hale gelir. 

Son zamanlarda bu ilçe üzerinde yatırım kararları tartışılmaktadır. Bu kararlar kapsamında ilçe sınırları içerisine bir enerji santrali yapılması planmaktadır. Fakat, ilgili kişiler bu belde içerisindeki nüfusun bu enerji santralinin kurulmasının doğru olmadığını düşünmekte. 
İlçe sınırları içerisinde bağlı bulunduğu coğrafi bölge nedeni ile ılıman iklimin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve ılık, kışları da ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum bitki örtüsü üzerinde etkili olduğu gibi dolaylı yoldan yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmaktadır. 
İğneada ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini bitirmeden önce yerinde tatması gereken lezzetler arasında, Kenarlar, kalın kıyı, hardaliye, pırasa böreği, Kırklareli köftesi, yağlı turşu, tarhana, pancarlı erik kompostosu, höşmerim, manca, tarla yumurtası yer almaktadır. 
İğneada ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce görmesi gereken yerler arasında, Karanlık Köyü, Selvez Koyu, Bulanık Meşe Ormanı, Kazandere, Poliçe Koyu, Kıyıköy Cami, Zindan Baba Türbesi, Vize Kalesi, Kıyıköy Kalesi, Kıyıköy kastro Sahili yer almaktadır. 
Bu nadide ilçeyi daha yakından tanımak için bölgeye bir seyahat için neredennereye.com adresi üzerinden zaman İğneada otobüs bileti satın alabilirsiniz. 
 
İğneada (Kırklareli) - 5 Günlük Hava Tahmini
24 Kas Salı
açık
7,6 °C
açık
25 Kas Çarşamba
açık
8,1 °C
açık
26 Kas Perşembe
açık
9,7 °C
açık
27 Kas Cuma
açık
10,7 °C
açık
28 Kas Cumartesi
açık
9,9 °C
açık