Yolcu Sayısı
1

Geyikli otobüs bileti

Geyikli Otobüs Bileti

En popüler Geyikli otobüs rotaları

Geyikli otobüs bileti fiyatları, Geyikli otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Geyikli otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
BayrampaşaGeyikli75 TL8
GeliboluGeyikli15 TL4
İstanbul (Anadolu)Geyikli55 TL2
İstanbulGeyikli50 TL2
HaremGeyikli65 TL2

Geyikli otobüs firmaları

Geyikli otobüs biletleriGeyikli, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde yer alan Çanakkale'nin Ezine ilçesine bağlı bir beldedir. En önemli özelliği, eskiden Odunluk İskelesinden yapılmakta olan Bozcaada seferlerinin, buraya bağlı Yükyeri İskelesinden yapılıyor olmasıdır. Ayrıca sahil bölgesinde birçok yazlık site bulunmaktadır. Türkiye’nin pek çok farklı noktasından Çanakkale - Geyikli otobüs bileti satın alarak beldeye karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz Geyikli Otogarı üzerinde son bulacaktır. Dilerseniz Otogar içerisinden hareket eden minibüs seferlerine Geyikli ve diğer ilçelere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. En uygun Geyikli otobüs biletlerini istediğiniz zaman NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

Ege bölgesinin en güzel yerlerinden olan Geyikli hakkında açıklamalar yapmaya başlayalım. Belki de çoğumuzun bundan 5 yıl önce bilmediğimiz bir yer olan Geyikli son zamanlarda özellikle yerli turistlerin dikkatini çekme başarısı gösteriyor. Bunun en büyük nedeni ise ünlü komedyen Ata Demirer’in Eyvah Eyvah 2 filminin çekimlerini bu ilçede yapmasından dolayı. Yapılan bu çekimlerden sonra ilçenin adının duyulması yöre halkı için oldukça önemli oldu.

Çanakkale ilçesine gelen ziyaretçilerin filmden önce pek uğradıkları bu yer artık diğer ilçeler kadar dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Bunun nedeni ise filmde son derece şirin bir kasaba olduğunun görülmesinden dolayı. Tarih olarak önemli kalıntıların bulunmadığı bu ilçe doğal güzellikleri ile dikkatleri üzerine çekme başarısı göstermiştir. Son derece güzel bir sahil kasabası olan bu ilçede özellikle güneşin doğuşuna yakın en önemli tepesinde ziyaretçilerin akını başlamaktadır. Ziyaretçilerin doğal güzellikleri sonradan keşfetmesinden sonra ilçede birçok düzenleme yapılmıştır.

Antik çağdan kalan Troya kalıntıları il sınırları içerisindedir. Geyikli Bölgesinde ilk yerleşim yaklaşık 6000 yıl öncesindeki Bakır Çağına dayanır. Fakat bu dönemde şehrin kimliği ve yaşayan insanların özellikleri hakkında pek bir şey bilinmemektedir. Yapılan kazı çalışmaları ve çeşitli araştırmalara göre, bölgedeki ilk kalıcı yerleşim izi Kumtepe civarında bulunmuştur. MÖ 4.800 - 4.000 arasına tarihlenen Kumtepe höyüğü, bu tarihten sonra da çeşitli yerleşim izleri içeren tabakalara sahiptir.

Geyikli bağlı bulunduğu coğrafi bölge neticesinde özellikle deniz esintilerinin ulaştığı kısımlarda ılıman iklimin özelliklerini gösterir. Daima yağışlı olan ılıman iklimin genel özelliğinden biraz uzakta olarak şehirde yazları sıcak ve kurak olarak geçmektedir. Türkiye’nin yakın dönem tarihi açısından oldukça önemli bir konumda bulunan bu Geyikli yıl içerisinde özellikle yurt içinden binlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Türkiye’nin herhangi bir noktasından Geyikli otobüs bileti alarak Çanakkale otogarına geldiğinizde, “Mıhlı Çayı, Bozcaada Ayazma Plajı, Meryem Ana Kilisesi, Karabiga, Şahmelek Koyu, Ayazma Mesire Yeri, Yeni Zelanda Anıtı, Habbele Plajı, Şehitlik, Sulu Bahçe Koyu” gibi şehrin ve ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Sahil kenarında bulunan kafeteryaların ve hediyelik eşya satan yerlerin oldukça fazla olması ziyaretçilerin en uğrak noktaları olarak dikkat çekiyor.

Geyikli Otobüs Seferleri

Günümüzde Çanakkale Otogarı üzerinden Geyikli ulaşımı sağlayabileceğiniz firmalar arasında, “Çanakkale Truva Turizm, Isparta Petrol, Seç Turizm, Metro Turizm, Köksallar Turizm, Lider Adana, Şanlıurfa Astor, Elazığ Murat Turizm, Hatay Nur Seyahat, Sahil Seyahat, Has Turizm, Villa Seyahat, Ulusoy Turizm” gibi otobüs firmaları yer alıyor. Çanakkale Otogarı üzerinden sefer düzenleyen firmaların otobüs bileti fiyatları, “40-130 TL” arasında değişiklik göstermektedir.

Geyikli Otobüs Biletini Nasıl Alabilirim?

En ucuz Geyikli otobüs biletini Türkiye’nin her yerinden istediğiniz zaman satın alabilirsiniz. Yalnızca sitemiz, NeredenNereye.com web adresini ziyaret edin. Varış noktası olarak Geyikli seçtikten sonra gitmek istediğiniz tarihi belirleyerek bilet araması yaptığınızda, akıllı bilet arama motoru en uygun fiyatlı Geyikli otobüs biletlerini sizin için listelenecektir. Kendinize en uygun otobüs firmasının Geyikli otobüs biletini satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
Bilet Destek Hattı0 850 885 1058(7 Gün / 09:00 - 20:00)
visa cardmaster cardipektr