Yolcu Sayısı
1

Emirgazi otobüs bileti

Emirgazi otobüs biletleri


Emirgazi, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Konya iline bağlı kendine özgü ilçelerden biridir. Tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Emirgazi ilçesine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin farklı noktalarından Konya - Emirgazi otobüs bileti satın alarak ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz otogar üzerinde son bulacaktır. Dilerseniz otogar içerisinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak Emirgazi ilçesi ya da diğer ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden en uygun Emirgazi otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.
İç Anadolu bölgesinde yer alan Emirgazi, Konya ilimiz sınırları içerisindedir. İlçenin güney kesiminde Ereğli, kuzeyinde Aksaray, doğusunda Niğde, batısında ise Karaman yer almaktadır. Topraklarının bazı bölümleri engebeli bir yapıya sahip olmasına rağmen genel itibariyle bozkır ve ovalıktır. İklimi Karasal iklim tipinin yaygın olduğu Emirgazi ilçesinde, kışlar son derece soğuk ve sert olup yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. Tüm bunlarla birlikte Emirgazi, bulunduğu bölgenin en az yağış alan ilçesi konumundadır. Ulaşım Emirgazi ilçesinin, bağlı olduğu Konya iline olan uzaklığı 54 km'dir. İl merkezinden ya da komşu ilçelerden buraya karayolu ile ulaşım sağlamak mümkündür. Gezilecek Yerler Emirgazi ilçesinin Kuzey kesiminde yer alan Kötü Dağ, son derece önemli bir tarihi öneme ve değere sahiptir. Bu dağın batısında yer alan Eskikışla yerleşkesinde, dağın tarihî değerini Hitit hiyerogliflerine benzer olan ancak değişik bir hiyeroglif yazısı ile yazılmış iki sunak ve bunun yanı sıra da üç adet kitabe bulunmuştur. Bu sunak ve kitabeler İstanbul Arkeoloji Müzesi'nde yer almaktadır. Bunun yanı sıra Arısama Dağı ve Kolak Yaylası da ilçenin önemli yerlerindendir. Konaklama İlçede çeşitli pansiyon ve oteller mevcuttur. Sahip olduğunuz bütçeye göre bu otel ya da pansiyonlardan herhangi birinde konaklama imkanını sahipsiniz.
Türkiye’nin herhangi bir noktasından Emirgazi otobüs bileti satın alarak şehre giriş yaptığınızda, “Mevlana Müzesi ve Türbesi, Alaaddin Tepesi, Karatay Müzesi, İnce Minareli Medrese, Selimiye Cami, Atatürk Evi Müzesi, Meram Bağları, Sille Köyü, Kilistra Antik Kenti ve Kaya Mezarları, Nasreddin Hoca Türbesi,Yerköprü Şelalesi, İstiklal Harbi Şehitleri Müzesi, Japon Parkı, Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, 80 Binde Devri Alem Parkı, Konya Bilim Merkezi, Çatalhöyük Neolitik Kenti” gibi şehrin ve Emirgazi ilçenin gezilmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.
En Uygun Emirgazi Otobüs Bileti
Günümüzün gelişen karayolu ulaşım ağı sayesinde ülkemizin hemen her noktasına kolaylıkla ulaşım sağlamak mümkün hale gelmiştir. Özellikle İç Anadolu Bölgesinde faaliyet gösteren otobüs firmaları başta olmak üzere çok sayıda otobüs firması da Konya üzerine seferler düzenlemektedir. Emirgazi otobüs bileti fiyatı; seyahat edeceğiniz tarih, seçeceğiniz otobüs firması, otobüs imkanları gibi farklı etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak her zaman ve Türkiye’nin her yerinden istediğiniz zaman NeredenNereye.com üzerinden en uygun Emirgazi otobüs biletini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2023) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr