Yolcu Sayısı
1

Borjomi (Gürcistan) otobüs bileti

Borjomi (Gürcistan) Otobüs Bileti

Borjomi (Gürcistan) otobüs biletleriBorjomi, Gürcistan'ın kuzeybatısında küçük bir kasabadır. Ziyaretçilerine sunacak çok şeyi olan popüler bir turizm merkezidir. Borjomi Gorge muhteşemdir ve çeşitli yürüyüş parkurlarına sahiptir; Kasabanın mimarisi de görülmeye değer. Çoğu insan Borjomi'yi Gürcistan'ın başkenti Tiflis'ten günübirlik geziler için ziyaret ediyor. Kasaba, ziyaretçileri oradayken meşgul etmek için çeşitli açık hava aktivitelerine sahiptir. Gürcistan’ın harika ilçesine karayolu aracılığı ile ulaşım sağlamak mümkün. Yolculuğunuz Gürcistan – Borjomi Köyü otogarı üzerinde son bulacaktır. Borjomi otobüs bileti fiyatları farklı etmenlere göre değişiklik gösterse de ülkemizin her köşesinden istediğiniz zaman en uygun Borjomi Köyü otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.

Borjomi (Gürcistan) Doğal Güzellikleri

Borjomi en çok doğal güzelliği ile tanınır. Kasaba, etkileyici kayalıklara ve geçitlere sahip, hareketsiz bir yanardağ olan Mtiuleti'nin tabanında yer almaktadır. Borjomi Boğazı olarak da bilinen Mtiuleti vadisi, 30 km'den fazla uzanır. Gürcistan'ın en gözde mekanlarından biri ve insanların Borjomi'yi ziyaret etmesinin ana nedenlerinden biridir.

Geçidin içinde ve çevresinde, tümü bölgenin doğal güzelliğinin muhteşem manzarasını sunan çeşitli yürüyüş parkurları vardır. Borjomi ve çevresindeki diğer siteler arasında Agsu Yaylası, Agsu Manastırı, Khandzta Tapınağı ve Adigeni Kilisesi bulunmaktadır. Gürcistan’ın harika ilçesine karayolu aracılığı ile ulaşım sağlamak mümkün. Yolculuğunuz Gürcistan – Borjomi Köyü otogarı üzerinde son bulacaktır. Borjomi otobüs bileti fiyatları farklı etmenlere göre değişiklik gösterse de ülkemizin her köşesinden istediğiniz zaman en uygun Borjomi Köyü otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.

Borjomi (Gürcistan) Turları

Tiflis'ten günübirlik gezginler için popüler bir duraktır. Çoğu otel, yaz tatilinde üniversite öğrencileri için uygun fiyatlı yurt konaklamaları sunar. Yerel mutfağın yanı sıra İtalyan ve Fransız mutfağı gibi uluslararası yemekler sunan birçok restoran bulunmaktadır.
Borjomi'de yapılacak diğer eğlenceli şeyler arasında yerel şarap imalathanelerini ziyaret etmek veya yerel şarap üreticilerinin şarap imalathanelerinden birinde veya Gürcü şarabı (Melon gibi) sunan restoranlarından birinde şarap tadımı sayılabilir. Açık hava etkinlikleri arasında Ağsu Yaylası'nda dağ bisikleti veya ata binme ya da ormanlık açıklıkları ve şelaleleriyle yakındaki Ergneti Doğa Parkı'nda doğa yürüyüşleri yer alır. Gürcistan’ın harika ilçesine karayolu aracılığı ile ulaşım sağlamak mümkün. Yolculuğunuz Gürcistan – Borjomi Köyü otogarı üzerinde son bulacaktır. Borjomi otobüs bileti fiyatları farklı etmenlere göre değişiklik gösterse de ülkemizin her köşesinden istediğiniz zaman en uygun Borjomi Köyü otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.

Borjomi (Gürcistan) Tarihi

Borjomi, bir zamanlar Sovyet kuvvetlerinin batıya doğru ittiği II. Dünya Savaşı sırasında stratejik bir nokta olarak hizmet verdiği için ilginç bir tarihe sahiptir. Dinyeper Nehri Vadisi üzerinden bu bölgeden Berlin'e doğru. Stalin tarafından inşa edilen bir tren istasyonu, 1939'da 1. Dünya başlamadan önce Sovyet askerlerini Almanya'ya taşımak için kullanılan trenlerin bugün dünyanın her yerinden turistleri getirdiği yerde duruyor!

Gezginlerin çoğu, laleler, nergisler, bluebells ve doğanın güzelliğine canlılık katan diğerleri gibi rengarenk çiçeklerle dolu olduğu bahar aylarında burayı tercih ediyor! Doğa manzaralarının yanı sıra, bugün Gürcü sanatçılar tarafından güzel bir şekilde restore edilen 1767 yılına dayanan Chkhetver Ganviri Kilisesi gibi görülmeye değer birçok tarihi yer var! Gürcistan’ın harika ilçesine karayolu aracılığı ile ulaşım sağlamak mümkün. Yolculuğunuz Gürcistan – Borjomi Köyü otogarı üzerinde son bulacaktır. Borjomi otobüs bileti fiyatları farklı etmenlere göre değişiklik gösterse de ülkemizin her köşesinden istediğiniz zaman en uygun Borjomi Köyü otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr