Yolcu Sayısı
1

Batum (Gürcistan) otobüs bileti

Batum (Gürcistan) Otobüs Bileti

En popüler Batum (Gürcistan) otobüs rotaları

Batum (Gürcistan) otobüs bileti fiyatları, Batum (Gürcistan) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Batum (Gürcistan) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
RizeBatum (Gürcistan)400 TL4
OrduBatum (Gürcistan)80 TL3
ÇayeliBatum (Gürcistan)350 TL3
SakaryaBatum (Gürcistan)220 TL3
SamsunBatum (Gürcistan)85 TL3

Batum (Gürcistan) otobüs biletleri

Batum, Gürcistan’ın bir şehri olarak bilinmektedir. Türkiye üzerinden Batum otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Batum otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Batum ulaşım merkezinde son bulur. Batum ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Batum otobüs biletlerini online olarak satışa sunar.Batum (Gürcüce-Lazca Batumi), Gürcistan'ın özerk cumhuriyeti Acara'nın başkenti olan Karadeniz kıyısındaki liman kenti. Nüfusu 152.839 (2014 sayımı) olan Batum, önemli bir liman ve ticaret merkezi olarak hizmet vermektedir. Subtropikal bir bölgede yer almaktadır. Narenciye ve çay gibi tarımsal ürünler bakımından zengindir. Gürcistan, Türkiye üzerinden en fazla ziyaretçi alan ülkelerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle ülkemizden farklı otobüs firmaları Batum’a otobüs seferleri düzenlemektedir.

Batum, Gürcistan’ın en gelişmiş ikinci şehri olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle şehrin demografik yapısı kozmopolit bileşenleri ile dikkat çekmektedir. Batum özellikle son yıllarda aldığı yatırımlar ile birlikte hızlı gelişim gösteren kentlerden biri olmuştur. Sanayi, turizm ve hizmet sektörü gelişmişlik gösteren Batum bu ekonomik özellikleri ile ülkenin farklı noktalarından göç alarak kısa zaman içerisinde nüfusunu katlayan noktalardan biri olmuştur.

Şehir ne kadar ekonomik olarak gelişmiş noktalardan biri olsa da bu temel ekonomik faaliyetler arasında yer alan tarımı tam anlamı ile bitirebilmiş değildir. Her ne kadar sahip olduğu iklimsel özellikler nedeni ile görece tarımsal üretimi fazla varyant göstermiyor olsa dahi özellikle kırsal kesimlerinde tarım ve hayvancılık faaliyetleri görülmektedir. Son yılların önemli turizm merkezlerinden biri olan Batum, Karadeniz ikliminin tipik özelliklerini gösterir. Göz alabildiğince uzanan yeşil doğası günümüzde modern şehir yapılanması ile son derece uyum içerisinde bulunmaktadır. Bu durum dünyanın farklı noktalarından gezginlerin turizm amaçlı olarak Batum’u ziyaret etmesine neden olur.

Karadeniz ikliminin en temel özelliği olan her mevsim yağışlı olma özelliği Batum içerisinde de görülür. Ancak çevresinde yer alan yükseltiler ve son zamanlarda sıklaşan beton yapılanmalar yağışların ılımanlaştırıcı etkisini düşürmektedir. Bu nedenle şehrin tarımsal faaliyetleri de etkilenmiştir.

Karadeniz’in eşsiz şehirlerinden biri olan Batum özellikle son yıllarda göstermiş olduğu gelişim nedeniyle yalnızca ülkemizden değil dünyanın farklı noktalarından da çok sayıda ziyaretçiye kapılarını açmaktadır. Bu nedenle özellikle tatil sezonunda şehrin nüfusunun arttığı rahatlıkla gözlemlenebilir. Ancak, son derece uygun fiyatları ve konforlu konaklama noktalarıyla seyahat severler için endişeye izin vermemektedir. Karadeniz’in muhteşem doğal güzelliği içerisinde huzurlu şekilde kenti keşfederken bu şehrin tarihini de keşfetmek ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Özellikle yazın sıcak dönemlerinde sahip olduğu aşırı sıcaklardan uzak iklimiyle de harika bir kaçamak noktası oluşturmaktadır.Batum otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etkenlere göre değişiyor. Bu nedenle Batum otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Batum şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Batum otobüs biletlerini online olarak satın alabilirsiniz.

Batum - Türkiye Otobüs Seferleri

Batum, yakın konumu ve eşsiz doğal güzellikleri nedeniyle ülkemiz üzerinden en çok ziyaretçi alan şehirlerin başında da gelmektedir. Bu nedenle Türkiye’nin farklı otobüs firmaları ülkemizin farklı noktalarından kalkış sağlayarak Batum, Gürcistan seferleri düzenlemektedir. Bu firmaların en uygun Batum otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden kontrol edebilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr