Yolcu Sayısı
1

Baraj otobüs bileti

Baraj otobüs biletleri


Antalya Baraj köyü Türkiye'nin Akdeniz bölgesinde bir şehirdir. Ülkenin en çok ziyaret edilen şehri ve Türk ve uluslararası turistler için en popüler destinasyonlardan biridir. Öncelikle hareketli gece hayatı, güzel plajları ve tarihi yerleri ile tanınan Antalya bölgesi bir zamanlar gelişen bir balıkçı topluluğuydu. Bugün Baraj köyü, birçok seçkin mimari simgeye sahip modern bir köydür. Köy Osmanlı tarzı evleri ve modern olanaklarla harmanlanmış camileri ile geleneksel karakterini koruyor. Antalya ilimizin harika ilçesine karayolu aracılığı ile ulaşım sağlamak mümkün. Yolculuğunuz Antalya – Baraj Köyü otogarı üzerinde son bulacaktır. Baraj Köyü otobüs bileti fiyatları farklı etmenlere göre değişiklik gösterse de ülkemizin her köşesinden istediğiniz zaman en uygun Baraj Köyü otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.
Baraj Köyü (Antalya) Tarihi
Antalya Baraj köyü kenti, Helenistik dönemde ve Roma döneminde aktif bir liman kentiydi. Makedon krallarının Kudüs'e yaptıkları yolculuklarda bir istasyon görevi gördü. Yüzyıllar boyunca, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TGK) il merkezi olmadan önce Selçuklu Türklerinin başkentiydi. Mevcut Türkiye Cumhuriyeti, 29 Ekim 1923'te Ankara'daki Yıldız Parkı'nda, Türkiye'nin ilk cumhurbaşkanı Atatürk ve diğer siyasi partilerden meslektaşları tarafından kuruldu. O dönemde Ankara aynı zamanda ulusal hükümet ve askeri liderlik (Enver Hâtî, Türkçüler) arasında ortak bir başkentti.
Atatürk, I. Dünya Savaşı'nı er ya da geç sona erdirmek için hükümetini Antalya’ya taşımaya karar verdi. Birinci Dünya Savaşı'nın sona ermesinden sonra, Atatürk bu şehri modern Türkiye'yi kurmak için üs olarak seçti, çünkü kendisini birkaç saat içinde ülkenin herhangi bir yerine götürebilecek mevcut demiryolu hatlarının yakınında elverişli bir konumdaydı. Bundan böyle Ankara idari merkez olurken, Antalya devlet adamlarını ziyaret etmek için bir turizm merkezi haline geldi. Antalya ilimizin harika ilçesine karayolu aracılığı ile ulaşım sağlamak mümkün. Yolculuğunuz Antalya – Baraj Köyü otogarı üzerinde son bulacaktır. Baraj Köyü otobüs bileti fiyatları farklı etmenlere göre değişiklik gösterse de ülkemizin her köşesinden istediğiniz zaman en uygun Baraj Köyü otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.
Antalya Şehri Gezilecek Yerler Nerelerdir?
Antalya- Türkiye'deki diğer sahil şehirleri gibi - yıl boyunca sıcak iklimi nedeniyle uzun süredir Türk tatilcilerin yanı sıra uluslararası turistler tarafından da tercih ediliyor. Türkiye'nin Akdeniz bölgesinin kış soğukluğunu yaşayan diğer bölgelerine.
Antalya'da birçok sahil beldesi olmasına rağmen, çoğu ziyaretçi pahalı bir sahil otelinde kalmak yerine Kadifekale veya Pelitpaşa gibi tarihi mahallelerde konaklamayı tercih ediyor. Kadifekale mahallesi, farklı çağlardan kalma antik tiyatrolar ve spor salonları gibi birçok tarihi mekânın yanı sıra, ziyaretçilerin köfte (kıyılmış köfte) veya dolma yufka (çam fıstıklı sütlaç) gibi yerel yemeklerin tadını çıkarabilecekleri kafe ve restoranlara ev sahipliği yapmaktadır. Antalya ilimizin harika ilçesine karayolu aracılığı ile ulaşım sağlamak mümkün. Yolculuğunuz Antalya – Baraj Köyü otogarı üzerinde son bulacaktır. Baraj Köyü otobüs bileti fiyatları farklı etmenlere göre değişiklik gösterse de ülkemizin her köşesinden istediğiniz zaman en uygun Baraj Köyü otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr