Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Balıklıçeşme (Çanakkale) Otobüs Bileti

Balıklıçeşme (Çanakkale) Otobüs Bileti

Balıklıçeşme (Çanakkale) Otobüs Biletleri

Balıklıçeşme, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı bölgelerden bir tanesidir. Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu bölgede ana geçim kaynağı olarak tarım üretimi hakim durumdadır. Bölgenin arazi yapısına bakıldığı zaman son derece düzlük bir arazi yapısına sahip olduğu görülmektedir. Bölgenin tarım üretimi üzerinde etkili olan en önemli faktör iklimsel yapısıdır. Bağlı bulunduğu coğrafi bölge ve yükseltisi nedeni sınırları içerisinde Akdeniz ikliminin özellikleri görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmesine neden olmaktadır. İklimsel yapısı tarımsal üretimi üzerinden etkili olarak dolaylı yoldan yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmaktadır.
Balıklıçeşme ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatlerini sonlandırmadan önce yerinde tatması gereken yöresel lezzetler arasında, hudrellez kurabiyesi, Çanakkale katmeri, Mevlevi tatlısı, kabaklı şara şura, beyaz taranalı taze bakla çorbası, ton balıklı salata, Gelibolu böreği, bakla keşkeği yer almaktadır.
Bunun yanı sıra yöre halkının sıcakkanlı tavırları ile ziyaretçileri son derece iyi şekilde ağırladığı bu bölgede çok sayıda gezilecek yer bulunmaktadır. Balıklıçeşme ziyaretçilerinin görmesi gereken yerler arasında, Şahmelek Koyu, Bozcaada Tuzburnu Plajı, Zeus Atları, Çimenlik Kalesi, Gargara Antik Antik Kenti, Habbele Plajı yer almaktadır.
Ege Bölgesi’nin bu küçük ama güzellikleri ile sizi büyüleyecek noktasında daha gezip görmeniz gereken pek çok yer keşfedebilirsiniz. Bölgeye yapacağınız ziyaret için nerendennereye.com adresi üzerinden Balıklıçeşme otobüs bileti satın alabilirsiniz.

 

Çanakkale ilinin sınırları içinde yer alan ve Biga köyleri semtinde bulunan Balıklıçeşme köyü hafta sonu kaçamakları için gidilebilecek en ideal yerlerden birisidir. Çanakkale şehir merkezinden de buraya direkt olarak ulaşım mevcuttur. Balıklıçeşme'de gezilecek yerler: Öncelikli olarak burada birçok farklı antik kentin bulunduğunu belirtmek isteriz. Sadece Balıklıçeşme beldesinde değil diğer tüm köylerinde bulunan antik kentler bölgede en çok ziyaret edilen yerler arasında yer almaktadır. Çarşı cami ve büyük şadırvan'da yine Balıklıçeşme'de gezebileceğiniz yerler arasında yer alan tarihi yapıtlardandır. Bölgede en çok dikkat çeken görenleri adeta büyüleyen yerlerden birisi de nilüfer gölüdür. Nilüfer gölünün özellikleri ise gölün etrafının nilüfer çiçekleri ile kaplı olmasıdır. Bölgede birbirinden farklı buluna nilüfer gölleri de bölgenin güzellikleri içinde yer almaktadır. Tarihi olarak da ziyaret edebileceğiniz en güzel yerlerden birisi de 19. Yüzyıldan kalan Halimbey konağıdır. Bölgede hem doğa açısından birçok farklı güzelliği bulabilir hem de tarihi olarak birçok farklı tarihi yapıyı da ziyaret edebilirsiniz. 500 yıllık geçmişi ile ulu cami'de yine bölgenin en güzel tarihi yapıtlarından birisidir. Aynı zamanda bu caminin bölgenin en eski camisi olma özeliğini de belirtmek isteriz. Bölgede doğa ile baş başa kalırken aynı zamanda sıkılmadan gezebileceğiniz birçok farklı yer ile de karşılaşabilirsiniz. Ulaşım açısından sorun yaşamayacağınız gibi konaklama için de ekonomik seçenekleri değerlendirebilirsiniz.