Otelz.com, otel rezervasyonunda Türkiye'nin tercihi

Bala Otobüs Bileti

Bala Otobüs Biletleri

Bala Otobüs Bileti
Bala, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ankara iline bağlı kendine özgü ilçelerden biridir. Tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Bala ilçesine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin farklı noktalarından Ankara - Bala otobüs bileti satın alarak ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolculuğunuz otogar üzerinde son bulacaktır. Dilerseniz otogar içerisinden hareket eden minibüs seferlerini kullanarak Bala ilçesi ya da diğer ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden en uygun Bala otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.
Arapça kökenli bir isim ile anılan Bala beldesi Ankara'nın güneydoğusunda yer almaktadır. Tarıma oldukça elverişli olan bir yapıya sahip olan Bala beldesi aynı zamanda ülkemizin en önemli dağları ile de çevrilidir. Bala beldesi önemli notlar Bala beldesinin en önemli akarsuyu Kızılırmak'tır. Bununla birlikte arazi olarak geniş bir ovaya sahip değildir. Ancak toprağı oldukça verimli olduğu için de tarım ile de ilgilenmektedir. Eski bir yerleşim yeri olmasından dolayı tarihte de birçok farklı medeniyete de kucak açmış ve bununla birlikte birçok arkeoloji kazı da tarihi eserler de bulunmaktadır. İlk tunç çağına ait olan yerleşim yerinde birçok arkeoloji kalıntılar bulunmaktadır. Beldeye bağlı olan köylerde de yine tarihi kalıntılar ile birlikte roma dönemine ait olan savunma kaleleri de bulunmaktadır. Aynı zamanda bölgede yine en dikkat çeken özelliklerden birisi de savunma amaçlı olarak yapıldığı düşünülen birçok farklı mağaranın tespit edilmesidir. Bu mağaraların da oldukça eski dönemlerde insanlar tarafından korunmak ve sığınma amaçlı olarak kullanıldığı düşünülmektedir. Ankara yörükleri olarak bilinen yörüklerin de bu bölgede yaşadığı bilinmektedir. Bu yörüklerin de Anadolu Selçukluları zamanından itibaren süregelen bir geçmişe sahip olduğu da düşünülmektedir. İç Anadolu insanının has özelliklerini taşıyan belde halkı ile tanışma fırsatına sahip olmak için ve yöreye has leziz yemeklerini tatmak için sizler de kolaylıkla Bala beldesine gidebilirsiniz.
Türkiye’nin herhangi bir noktasından Bala otobüs bileti satın alarak Ankara (AŞTİ) otogarına giriş yaptığınızda, “Anıtkabir, Ankara Resim ve Heykel Müzesi, Ankara Etnografya Müzesi, Şefik Bursalı Müzesi, Ankara Mehmet Akif Ersoy Kütüphanesi, Ankara Üniversitesi Oyuncak Müzesi, Ankara Üniversitesi Ziraat Müzesi, Beypazarı Yaşayan Müze, Meteoroloji Müzesi, Kızılcahamam Kaplıcaları, Ayaş İçmece ve Kaplıcaları, Çubuk Melikşah Kaplıcası, Beypazarı Termal Tesisleri, Haymana Medrese Kaplıcası, Şahinler Tabiat Parkı, Karagöl Tabiat Parkı, Atatürk Orman Çiftliği, Ankara Botanik Parkı, Güvenpark, Kuğulu Park, Seğmenler Parkı, Göksu Parkı, Soğuksu Milli Parkı, Tekke Dağı Tabiat Parkı, Sorgun Gölü Tabiat Parkı, Mogan Gölü, Eymir Gölü, Kesikköprü Baraj Gölü, Ankara Mavi Göl, Çubuk Barajı, Çamkoru Tabiat Parkı, Eğriova Yaylası, Nallıhan Kuş Cenneti” gibi şehrin ve Bala ilçesinin gezilecek noktalarını görebilirsiniz.
En Uygun Bala Otobüs Bileti
Günümüzün gelişen karayolu ulaşım ağı sayesinde ülkemizin hemen her noktasına kolaylıkla ulaşım sağlamak mümkün hale gelmiştir. Özellikle İç Anadolu Bölgesinde faaliyet gösteren otobüs firmaları başta olmak üzere çok sayıda otobüs firması da Ankara üzerine seferler düzenlemektedir. Bala otobüs bileti fiyatı; seyahat edeceğiniz tarih, seçeceğiniz otobüs firması, otobüs imkanları gibi farklı etkenlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak her zaman ve Türkiye’nin her yerinden istediğiniz zaman NeredenNereye.com üzerinden en uygun Bala otobüs biletini online olarak satın alabilirsiniz.