Yolcu Sayısı
1

Bağtepe otobüs bileti

Bağtepe otobüs biletleri


Bağtepe, Türkiye'nin güneyindeki Adana ilinde bulunan bir ilçedir. Tabiat parkı, tarihi yerleri ve müzeleri nedeniyle popüler bir turizm merkezidir. Tabiat parkı dağlar, mağaralar, şelaleler ve ağaçlardan oluşmaktadır. Kent, MS 4. yüzyılda Latin İmparatoru Claudius tarafından Claudiopolis olarak kurulmuştur. Bağtepe, günümüz Türkçesinde “kızıl tepe” anlamına gelmektedir. Bağtepe ayrıca, Adana'da güzel bir tabiat parkıdır. Adana ilimizin harika ilçesine karayolu aracılığı ile ulaşım sağlamak mümkün. Yolculuğunuz Adana – Bağtepe otogarı üzerinde son bulacaktır. Bağtepe otobüs bileti fiyatları farklı etmenlere göre değişiklik gösterse de ülkemizin her köşesinden istediğiniz zaman en uygun Bağtepe otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.
Tabiat parkı dağlar, mağaralar, şelaleler ve ağaçlardan oluşmaktadır. Ayrıca ziyaretçilerin mekânın doğal güzelliğinin tadını çıkarması için parkın içinden geçen yürüyüş parkurları da bulunmaktadır. Parkın en ünlü şelalesi ise 122 metre yüksekliğiyle göz alıcı Kırkayakkuyu Şelalesi. Parkın çevresinde turistleri ziyaretleri sırasında ağırlayacak birkaç otel var.
Bağtepe aynı zamanda hayvanat bahçesi ve antik kent surlarının bugün hala ayakta olduğu tarihi bir alan da dahil olmak üzere birçok müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Bağtepe’de çok fazla tur operatörü olmadığı için ziyaretçiler yerel tur operatörleri tarafından düzenlenen rehberli turlarla bu yerleri keşfedebilirler. Adana ilimizin harika ilçesine karayolu aracılığı ile ulaşım sağlamak mümkün. Yolculuğunuz Adana – Bağtepe otogarı üzerinde son bulacaktır. Bağtepe otobüs bileti fiyatları farklı etmenlere göre değişiklik gösterse de ülkemizin her köşesinden istediğiniz zaman en uygun Bağtepe otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.
Bağtepe (Adana) Tarihi
Adana, Bağtepe yakınlarında tarihi bir şehir ve popüler bir turizm merkezidir. Antik çağda mükemmel mahsuller üreten verimli toprakları nedeniyle bir zamanlar Yunan mitolojisinde Antiochia Notiene veya “Notus'un Çocuklarının Yeri” olarak biliniyordu. MÖ 1000 yıllarında Kral Xanthos'un bağımsız bir krallığı haline gelmesinden sonra antik Likya'nın başkenti olmuştur. Adana, daha sonra Osmanlı İmparatorluğu'nun bir parçası olmuş ve Sivas-Avrupa karayolu (Çukurova) üzerinden Asya ile Avrupa'nın kesiştiği noktada stratejik konumu nedeniyle bu dönemde askeri sanayinin merkezi olmuştur. Adana ilimizin harika ilçesine karayolu aracılığı ile ulaşım sağlamak mümkün. Yolculuğunuz Adana – Bağtepe otogarı üzerinde son bulacaktır. Bağtepe otobüs bileti fiyatları farklı etmenlere göre değişiklik gösterse de ülkemizin her köşesinden istediğiniz zaman en uygun Bağtepe otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.
Bağtepe (Adana) Gezilecek Yerler Nerelerdir?
Günümüzde Adana'da modern mimari ve kamu tesislerinin yanı sıra farklı dönemlerden camiler bulunmaktadır- Adana'nın Sivas-Adana karayolu (Ereğlisi) üzerinden Avrupa ve Asya arasında önemli bir ticaret kenti olduğu Osmanlı döneminden kalma kalıntılar.
Adana, Türkiye'nin en eski savaş müzelerinden biri olan Oğuzlar Yaylası'nın yakınında bulunan Uluğ Bozkurt Savaş Müzesi gibi gezginlerin keşfetmesi için birçok müze, park, plaj ve tarihi mekana ev sahipliği yapmaktadır. Adana Belediyesi'nin Atakent ilçesindeki Atakent Stadı'nda her yıl ünlü müzisyenlerin sahne aldığı Adana Caz Festivali gibi yıl boyunca çeşitli kültür festivalleri düzenlenmektedir. Adana ilimizin harika ilçesine karayolu aracılığı ile ulaşım sağlamak mümkün. Yolculuğunuz Adana – Bağtepe otogarı üzerinde son bulacaktır. Bağtepe otobüs bileti fiyatları farklı etmenlere göre değişiklik gösterse de ülkemizin her köşesinden istediğiniz zaman en uygun Bağtepe otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr