Yolcu Sayısı
1

Bağdat (Irak) otobüs bileti

En popüler Bağdat (Irak) otobüs rotaları

Bağdat (Irak) otobüs bileti fiyatları, Bağdat (Irak) otobüs seferleri, sefer saatleri, firma telefon numaraları ve Bağdat (Irak) otogarları NeredenNereye.com'da!
Rota adıOrtalama fiyatıGünlük sefer sayısı
AnkaraBağdat (Irak)200 TL1
İstanbulBağdat (Irak)240 TL1

Bağdat (Irak) otobüs biletleriBağdat, Irak’ın başkenti aynı zamanda en kalabalık şehri olarak bilinmektedir. Türkiye üzerinden Bağdat otobüs bileti satın alarak ulaşım sağlamak mümkün. Türkiye’den Bağdat otobüs bileti satın alarak seyahat ettiğinizde yolculuğunuz Bağdat ulaşım merkezinde son bulur. Bağdat ulaşım merkezi üzerinden dilerseniz şehrin farklı bölgelerine ya da ülkenin farklı şehirlerine karayolu üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. NeredenNereye.com yılların getirdiği tecrübe ile birlikte en uygun Bağdat otobüs biletlerini online olarak satışa sunar.

Bağdat, Irak'ın başkenti ve en büyük kentidir. Yüzyıllar boyunca İslam dünyasının bilim, kültür ve ticaret merkezi olan şehir, Abbasiler'e birkaç asır başkentlik etmiştir. 2001 yılında nüfusu 4.950.000 iken, Irak Savaşı sonrası nüfusu 2011'de 7.216.000'e çıkmıştır. Bağdat aynı zamanda Orta Doğu'nun Kahire ve Tahran'dan sonra en büyük üçüncü şehridir.

Bağdat, coğrafi konumu nedeni ile kurak iklimin en şiddetli şekilde görüldüğü noktalardan biridir. Ancak bu kurak iklim, Türklerin alışkın olduğu görece ılıman sayılan ve bozkır bitki örtüsüne olanak sağlayan kurak iklim değildir. Karasal iklim ve çöl ikliminin bir karışımının görülebileceği Irak’ın Bağdat şehri yüzyıllardan bu yana yaşaması zor bir coğrafya olmuş olsa da bölgenin imkanları ile kıyaslandığında neden bir yerleşim merkezi olarak tercih edildiği anlaşılabilmektedir. Bu nedenle tarımsal üretimi ve ekonomik faaliyetleri de son derece kısıtlıdır.

Bağdat, günümüzde olmasa da tarihin bir döneminde dünyanın bilgi ve kültür merkezi olarak kabul edilen bir konumda yer alıyordu. Bağdat Kütüphanesi öylesine ünlüydü ki; günümüz tarihçileri bu kütüphane yok edilmeseydi tarihin akışının değişebileceğini vurguluyor. Mezopotamya’nın bu en değerli kentlerinden biri olan şehir, ne yazık ki, tarih boyunca birbirinden kanlı şavaşlara ve siyasi çatışmalara tanıklık etmiştir. Günümüzde de siyasi karmaşası ve savaş etkinlikleri devam ettiğinden tarihi açıdan son derece zengin olan bu şehir turizm otoritelerince güvenli olarak görülmemektedir. Bu nedenle turizm potansiyelinden oldukça uzak olduğunu söyleyebiliriz.

Yaşanılan iç olaylar nedeni ile hizmet sektörünün ya da sanayinin gelişim göstermediği Bağdat’ta ekonomik faaliyetlerin başında tarım ve hayvancılık gelmektedir.

Yakın konumu ve etnik kökenleri nedeniyle Irak - Bağdat, Türkiye üzerinden fazlaca ziyaretçi alır. Bunun üzerinde savaş döneminde ülkemize mülteci olarak gelip yerleşen Irak halkının da etkisi büyüktür. Son derece sıcak bir coğrafyada yer alan Irak, İslam tarihi açısından önemli eserlere ev sahipliği yapmak ile birlikte manevi açıdan yol gösterici olan büyük dini liderlere de ev sahipliği yapar. Bu da Türkiye üzerinden yola çıkan Bağdat ziyaretçilerinin sayısının artmasında etkili olan faktörlerden biridir. Türkiye’nin her yerinden en uygun Bağdat otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.

Türkiye’nin herhangi bir noktasından Irak - Bağdat otobüs bileti satın alarak şehre giriş yaptığınızda, “Erbil Citadel, Irak Museum, Sami Abdulrahman Park, Kurdish Textile Museum, Amna Suraka, Family Mall, İmam Hussain’s Shrine, Shanadar Park, Lalish, Jalil Khayat Mosque, Bekhal Waterfall, Zawa Mountain, Gali Ali Bag, Shanidar Cave, Ahmad Awa Waterfall, İmam Ali İbni Talip Shrine, Mudhafaria Minaret” gibi şehrin ve ülkenin görülmesi gereken noktalarını görebilirsiniz.

Bağdat otobüs bileti fiyatları elbette bileti satın alacağınız tarih, seyahat edeceğiniz otobüs firması gibi etmenlere göre değişiyor. Bu nedenle Bağdat otobüs bileti için sabit bir fiyat belirtmek mümkün değil. Ancak en kısa zaman içerisinde, konforlu bir yolculukla Bağdat şehrine seyahat etmek istiyorsanız sektöründe 20 yılı aşkın bir deneyimle yolcuların yanında olan NeredenNereye.com üzerinden en uygun Atina otobüs biletlerini online olarak satın alabilirsiniz.


neredennereye.com (1999 - 2024) © Tüm hakları saklıdır.
visa cardmaster cardipektr