Altınüzüm (Gaziantep) Otobüs Bileti

Altınüzüm (Gaziantep) Otobüs Bileti

Altınüzüm (Gaziantep) Otobüs Biletleri

Altınüzüm, Türkiye’nin seksen bir ilinden biri olan Gaziantep’in Islahiye ilçesinin beldelerinden bir tanesidir. Bu bölge oldukça düzlük bir alan üzerine kurulmuş olup, tarihi ve kültürel açıdan son derece zengin bir noktada bulunmaktadır. Bunun en büyük nedeni bağlı bulunduğu şehrin eski Mezopotamya medeniyetlerinin kesişim noktalarından birinde kurulmuş olmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle bölgenin ziyaretçileri Altınüzüm ve çevresinde oldukça fazla tarihi ve kültürel açıdan değerli noktayı görme fırsatı yakalayabilirler. 
Yer şekillerinin oldukça düz olması geçmişinde farklı medeniyetlerce yerleşim noktası olarak seçilmesinde etkili olmuştur. Bununla birlikte sınırları içerisinde Akdeniz ikliminin oldukça kurak bir versiyonu görülmektedir. Buna bağlı olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Bu durum bölgenin bitki örtüsü üzerinde olduğu gibi dolaylı yoldan yöresel lezzetleri üzerinde de etkili olmuştur.
Altınüzüm ilçesi ziyaretçilerinin bölgedeki seyahatleri bitmeden yerinde tatması gereken lezzetler arasında, serçe dili, içli köfte, nakışlı dolma, Ali nazik kebabı, simit kebabı, alaca çorba, firik pilavı, sarımsak kebabı, Antep Baklavası, yuvalama, şıveyediz yer almaktadır.
Altınüzüm ziyaretçilerinin bu küçük bölge ve çevresinde görmesi gereken yerler arasında, Tabak Hamamı, Hüseyin Paşa Hamamı, Kemikli Bedesten, Nezip Fevkani Kilisesi, Gaziantep Kahramanlık Panaroma Müzesi, Yesemek Açık Hava Müzesi, Tilbaşar Kalesi, Kurtuluş Camii, Kabasakal Paşa Camii, Kendirli Kilise yer almaktadır. Bu ilçeyi daha yakından tanımak için neredennereye.com üzerinden Altınüzüm otobüs bileti satın alabilirsiniz.

 

Antep'in hamamları türküsü dolandı bu sıralar dilimize. Neden acaba dedik ve aldık elimize bilgisayarı araştırmak için bu güzel kenti. Dedik bu güzel kentte neler var, gezip görülecek yerleri nereler? Bilin bakalım aldığımız ne yönde olmuştur? Biz söyleyelim? Tam bir kültür hazinesi bunca zaman neden bu kente uğramadığımız için kızdık durduk kendimize. Hiç zaman kaybetmeden biletleri ayarladık ve Gaziantep'e doğru keyifli bir yolculuğun kapılarını araladık. Antep 'in gazilik unvanını almasıyla şanlı ruhu bir kez daha dirilişe geçti. Gaziantep'in Islahiye ilçesine bağlı Altınüzüm Belediyesi sizi bu tarihi dokunun bir parçası olmanız için bir an önce Doğunun Paris'i dedikleri bu güzel kente bekliyor. Gaziantep'in yemekleri, mutfağı, tarihi dokusu gerçekten görülmeye değer. Zeugma Antik Müzesi son dönemlerde oldukça popüler hale geldi. Gidip görmekte fayda var. Rum Kalesi, Antep Kalesi.. Antep'in küçük başlıkları… Çocuklarınızla gittiğinizde birlikte keyifli saatler geçireceğiniz Oyuncak Müzesi bunlardan başta gelenlerden. Islahiye'ye bağlı Altınüzüm Belediyesi'nin yolu Osmaniye ilinin yolu ile sağlanmakta. Altınüzüm'e gidiş için kara yolu şirketleri sizi bekliyor. Antep merkeze geldiğinizde , ilçelere giden araçlar günün her saatinde mevcut. Bunlara binip Altınüzüm'ün birbirinden güzel noktalarını görebilirsiniz. Cıncıklı Ören yeri , Altınüzüm'ün tarihi dokularından biri. Hızır Yaylası, yaz günlerinin sıcağından kurtaracak sizi. Antep'in tarihi evleri ve tarihi kalesi de Altınüzüm'de misafirlerini bekliyor.