Akyaka Otobüs Bileti

Akyaka Otobüs Bileti

Akyaka Otobüs Biletleri

Akyaka, Türkiye’nin Ege Bölgesinde yer alan Muğla iline bağlı Ula ilçesinin bir mahallesidir. Keşfedilmeyi bekleyen doğal güzellikleri ile Gökova Körfezi’nin ucunda yer alan Akyaka Mahallesi Türkiye’nin önemli turizm noktalarından bir tanesidir. Türkiye’nin herhangi bir noktasından Akyaka’ya ulaşım sağlamak için Muğla- Ula otobüs bileti satın alarak bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Akyaka, yakın döneme kadar gözlerden uzak bir balıkçı bölgesi olarak biliniyordu. Ancak yapılan araştırmalarında gösterdiği şekilde, bölgede yerleşimin antik döneme kadar uzanıyor olması ve ayrıca Akdeniz ikliminin etkisi altında denizi, kumu, güneşi ile son derece ideal bir tatil ortamı oluşturması nedeni ile Akyaka günümüzde giderek daha popüler hale gelmeye başlamış ve her geçen daha fazla ziyaretçiyi ağırlayan bir nokta olmuştur. Akyaka’nın turizm çalışmaları ile parladığı yıl 1970 yılı olarak kabul edilebilir. Mahalleye bu yıllarda yapılan küçük çaplı yatırımlar meyvelerini vermeye başlamış ve Akyaka bu tarihten itibaren gerek yurt içinden gerekse de yurt dışından ççok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaya başlamıştır. Akyaka’nın bakir doğası, yazın dahi dinmeyen meltem rüzgarları insanlar tarafından yoğun ilgi gördüğü için seksenli yıllarda yaşanılan turizm patlaması ile birlikte beldeye yazlık evler, oteller ve çok sayıda pansiyon inşa edilmeye başlanmıştır. Bugün oldukça önemli bir turizm merkezi olan belde, Akyaka otobüs bileti satın alarak bölgeye ulaşmaya çalışan ziyaretçiler nedeni ile Muğla Otogarı’nın da yoğun zamanlar geçirmesine katkı sağlamaktadır.

Türkiye’nin en güneybatı ucundaki Muğla ilinin sınırları içerisinde yer alan Akyaka, Gökova Körfezi’nin doğu ucunda yer almaktadır. Marmaris ile Muğla’nın ortasında Ula ilçesinin sınırlarında bulunan Akyaka’nın nüfusu yaklaşık olarak 1.500 şeklinde belirlenmiştir ancak turizmin etkisi ile birlikte özellikle bahar ve yaz aylarında beldenin nüfusu dört bini bulur. Sakartepe Dağı eteklerinde Gökova Ovası’nda konumlanan beldenin dikkat çekici özeliklerinden bir tanesi de bahar aylarından itibaren bölgeye gelen onlarca farklı kuş türüne ev sahipliği yapıyor olmasıdır. Akyaka, bir turizm beldesi olarak adını Çınar Plajı ile duyurmuştur. Berrak ve son derece temiz bir denize sahip olan plaj boylu boyunca uzanan sarışın kumları ile de birçok tatilseverin hayallerini süsleyen bir konumda yer almaktadır. Akyaka Beldesi’nin bir diğer dikkat çekici noktası ise Kadın Azmağı olarak bilinen şifalı su kaynaklarıdır. Bu açıdan sağlık turizmi için elverişli olmasının yanı sıra aynı zamanda bölgede paraşüt ile atlama gibi farklı spor dallarını da gerçekleştirmek mümkündür. En uygun Muğla - Akyaka otobüs biletlerini NeredenNereye.com üzerinden online olarak satın alabilirsiniz.