Zürih Uçak Bileti

Zürih Haritası

Zürih Uçak Biletleri

İsviçre'nin konaklama sıkıntısını bir an bile yaşatmayan ekonomik açıdan refah yeşil kenti… Peki bu kentte bizi neler bekliyor? Sanatseverler için düşünmeye zaman ayırmadan gitmeleri gereken bir şehir. Zürih'te onları görkemli opera sinema bale salonları, bilim sanat fuarları bekliyor. Eski ve yeni yapılar şehirde iç içe geçmiş durumda. Nehrin kıyısına kurulmuş yapılar gece olduğunda ışıklandırma sistemiyle şehri büyüleyici güzelliğine hapsediyor.

Zürih'e ulaşmak da kolay üstelik… Zürih'in Uluslararası hava alanı şehre 10 km uzaklıktadır. Şehre kış aylarında kayak yapmak için geldiyseniz eğer çetrefilli yollara hiç girmeden,  sizi doğruca kayak merkezine ulaştıracak araçlarla hava alanından kayak pistine yakın noktalara ulaşabilirsiniz. Şehirde toplu araçlar dilediğiniz noktaya ulaştırabilecek düzenekte ve aksaklığa uğramaya mahal vermeden çalıştırılır hale getirilmiş… Çalışan bir saat gibi ilerliyor ve aksama yok…
 
Zürih'in tepe noktalarına ulaştığınızda Alp dağlarını da rahatlıkla izleyebilirsiniz.  Şehrin gölün kıyılarına kurulmuş olması, kıyı noktalarda plajların oluşturulmasına da zemin hazırlamış yüzme severler için de alternatif olmuştur. Zürih,  galeri severler için de iyi bir rol oynuyor.
 
Zürih; kışları soğuk, yazları sıcak bir kent. Gittiğiniz mevsimin hava şartlarına göre kıyafetlerinizi ayarlamayı unutmayın. Zaten oteller her mevsimin hava şartlarına çözüm sunabilecek lüks donanımlarda inşa edilmiş.Rahatına önem verenlerdenseniz eğer, odanızda ya da seçeceğiniz mekanlarda Zürih'in et ürünlerinden ve çikolatalı tatlılarından mahrum kalmadan tatilinizi sonlandırmayın.