Zonguldak Uçak Bileti

Zonguldak Uçak Bileti
Zonguldak Haritası

Zonguldak Uçak Biletleri

Zonguldak uçak bileti ile bu şehre uçmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. www.neredennereye.com adresinden bilet sorgulamanızı yaparak uçak firmalarının sefer detaylarını görüntüleyebilirsiniz. Zonguldak'a Thy, Onur Air, Pegasus, Atlasjet, Sun Express, Anadolujet firmaları ile gidebilirsiniz.

Yıllık 500 bin yolcu ağırlama kapasitesine sahip olan Çaycuma Havalimanı; 2007 yılında açılarak hizmete girmiştir. Çaycuma Havaalanı şehir merkezinden 8 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Şehir; taş kömürü madenleri ve limanıyla önemli bir ticaret şehridir. Karadeniz Bölgesi’nde yer alan ilde belirgin bir Karadeniz iklimi etkisini gösterir. Bölgede bulunan en serin şehirdir ve her mevsim yağış alır. Antik çağlardan beri yerleşim özellikleri görülen şehrin ilk sakinleri Hattiler olarak bilinmektedir. Şehir doğal güzellikleri ve topraklarında yaşamış medeniyetlerden kalma birçok eserle ziyaretçilerini beklemekte.

Bulunduğu bölgeye de adını veren Filyos Antik Kentinin tarihi 3 bin yıl önceye dayanmaktadır. Tieion olarak da bilinen kent; 2003 yılında kapsamlı bir restorasyondan geçmiş ve ziyarete açılmıştır. Eşsiz deniz manzarasına hakim bir alanda kurulu olan kenti gezerken fotoğraf çekmeyi de ihmal etmemelisiniz.

Halil Paşa Köşkü; şehirde varlık göstermiş medeniyetlerin kültür ve tarihi miraslarının sergilendiği bir bina. Müze olarak kullanılan köşkün koleksiyonunda 3 binden fazla eser bulunmakta. 2. Abdülhamit döneminde inşa edilen köşk sancak beyi Halil Paşa tarafından yaptırılmıştır. Osmanlı döneminde şehre kazandırılan bir diğer eser ise Köprülü Camiidir. Sadrazam Köprülü Mehmet Paşa tarafından yaptırılan cami, şehir çarşısı içinde bulunmaktadır. Caminin en dikkat çeken yanı kare şeklinde yükselen minaresidir. Cami yapısı da kare planlı olarak inşa edilmiş olan ibadethanenin kubbesi ise kiremitlerle kaplanmıştır. 

Doğal güzellikleri ile Karadeniz Bölgesi’nin en çok turist çeken illerinden biri olan şehre; sitemiz üzerinden her zaman en ucuz biletlere sahip olarak yolculuk edebilirsiniz. Şehirde ziyarete açık pek çok mağara bulunmaktadır. Gökgöl Mağarası; 3 bin metreyi aşan uzunluğu ile şehirdeki en uzun mağaralardandır. Doğal yollardan oluşan sarkıtlarıyla dikkat çeken mağara; Erçek deresi yakınlarında bulunmaktadır. Sofular Mağarası; ismini yakınında bulunduğu Sofular Köyü’nden alır. Tarih öncesi olarak adlandırılan zamanlardan kalma olduğu düşünülen mağaranın içinde bulunan sarkıtların çoğu tahrip edilmiştir. Cumayanı Mağarası ve Çayır Köyü Su Mağarası da şehirde ziyarete açık olan diğer mağaralar.

Karadeniz Ereğlisi’nden bulunan ve çevresi dinlenme alanı olarak düzenlenmiş Fetih çınarları; İstanbul’un fethinden sonra dikilmiştir. Fatih Sultan Mehmet’in emri ile dikilen 8 çınar koruma altına alınmıştır. Şehri ziyaretinizde bu alanı ve Çitdere Tabiat Koruma Parkını da mutlaka görmelisiniz. Yaban hayat için önemli bir alan olan parkta geyik, karaca, vaşak gibi hayvanları görebileceğiniz gibi inanılmaz sayıda bitki ve ağaç çeşitlerinin güzelliklerine hayran kalacaksınız. Özellikle bilimsel çalışmalar için ideal olan ve yıl boyunca bilim insanlarını ağırlayan bu bölge; turistlerin de yoğun ilgisini çekmektedir.

Şehrin yemekleri genellikle Karadeniz yöresinde kullanılan malzemelerle hazırlanmaktadır. Şehirde bulunurken kara pancardan yapılan mancar sarması, süt ve un ile hazırlanan uğmaç çorbası, malay, daha çok kurban bayramlarında pişirilen bayram tiridi, mısır unuyla yapılan ve içerisine pastırma veya kıyma katılan pumpum çorbası, kıymalı ıslama, klasik baklavayla aynı şekilde hazırlanan sadece daha az süre pişirilen beyaz baklava ve mısırla birlikte pişirilen kabuklu fasulyeyi tatmanız gereken yöresel lezzetler listenize eklemelisiniz.