Zagrep Uçak Bileti

Zagrep Haritası

Zagrep Uçak Biletleri

Zagreb mi? Orası da neresi? Diyenleri bu yazıyı okumak için rahat bir köşeye alalım lütfen…

Hem gezmek istiyor hem de vize sıkıntısı yaşamadan keyifli bir zaman geçirmek istiyorsunuz biliyorum. Bunun için harika bir önerim var: Hırvatistan'a başkentlik yapan,  koca yürekli Zagreb…
   
Peki, ama Zagreb'e nasıl ulaşım sağlanır? Bunun da kolay bir yolu var. İstanbul Atatürk Hava Alanından direk uçuş var. Kara yolundan vazgeçmem diyenler içinde uzun saatleri alan gümrük kapılarında beklemeli bir yolculuk imkanı yok değil. Ama en sağlıklısı hava yolu ulaşımı.
   
Zagreb'in pek çok gezip görülecek tarihi dokusu var. Zagreb deyince aklımıza şehrin kalbinin attığı yer Jelacic Meydanı akla geliyor. El ele romantik bir yürüyüş fırsatını sizi sunuyor. Ziyaret etmeden dönmeyin. Su sporlarından haz alanlar için gölde su sporları ortamı hazırlatılmış. Nehir üzerine kurulan tarihi yapılar size yol boyunca eşlik edecek.
 
Balkan ülkelerinden hoşlananlar, merak edenler düşünmeyin Zagreb’e…
Peki neler yemeli? Neler içmeli? Kahve severler buraya lütfen Kava denilen kahve türü, size tarifsiz bir tadın kapılarını aralayacak. Köfte severler içinde Cevabi denilen bizim Türk mutfak tadına benzer nitelikte bu yemek tavsiye edilecekler listesinde yer alıyor. İsimler farklı ama Türk mutfağına benzer görünümde ve lezzette birçok yemek ayrıldığınız toprakların lezzetli mutfağını aratmayacak cinsten, bu imkânlara konaklayacağınız otellerde rahatlıkla ulaşmak gibi cazip bir yanı da var.