Uşak Uçak Bileti

Uşak Uçak Bileti
Uşak Haritası

Uşak Uçak Biletleri

Uşak uçak bileti mi arıyorsunuz, doğru noktadasınız. En ucuz bilet fiyatları ile Uşak bileti satan firmalar arasından seçimini yap!

Önceleri askeri uçuşlar için kullanılan Uşak Havalimanı; 1998 yılında açılarak hizmete girmiştir. 2006 yılından itibaren ise sivil havacılığın da hizmetindedir. İç ve dış hat uçuşların gerçekleştirildiği Uşak Havaalanı; şehir merkezinden 7 km uzaklıkta bulunmaktadır. Alana ulaşım otobüs, servis ve taksilerle sağlanmaktadır. 

Dünya’nın en eski yerleşim yerlerinin bulunduğu Anadolu’da tarihi M.Ö 4 binlere dayanan bir şehir Uşak, Hititler’den Frigyalılar’a, Lidyalılar’dan Osmanlı’ya kadar farklı medeniyetlerin etkisi altında kalmıştır. Ucuz biletler ile bu şehre gelerek medeniyetlerin izini sürebilir ve tüm tarihi eserleri ziyaret edebilirsiniz. İlde bulunduğunuz sürede ziyaret etmeniz ve görmeniz gereken yerler şöyle sıralanabilir.

Blaundus Antik Kenti; yarımada özelliği gösteren bir alan üzerinde kurulmuş Helenistik dönemin en önemli şehirlerinden birisidir. Kalıntıları arasında kaya mezarları, tiyatro ve tapınaklar bulunmaktadır. Şehirde bulunan bir diğer Antik kent kalıntısı ise; Sebaste ( Selçikler ). Roma İmparatoru Augustus’un kurduğu şehirde iki kilise yer almaktadır. Roma döneminin önemli şehirlerinden biri olarak görülen kent; Sivaslı ilçesinde bulunmaktadır. Frigyalılardan kalma bir eser olan Clandras Köprüsü; Banaz Çayı üzerinde yükselmektedir. Köprü ayakları çayın iki yakasında bulunan tepeciklerdeki toprak zemine gömülmüştür. Köprü ayakları dağlara bindirilerek inşa edilmiştir. Etrafındaki yeşil alan ve çay manzarası görülmeye değerdir.

Uşak'a İstanbul, Kayseri, Erzurum, Van, Samsun ve Adana'dan bilet alarak gelebilirsiniz. Uşak'a giden uçak firmaları; Türk Hava Yolları (THY), Pegasus, Atlas Jet, Sun Express, Anadolu Jet ve Onur Air’dır.

Oyma sanatının en güzel örneklerinden biri olarak nitelendirilen Cimcim Çeşmesi; 1896 yılında yapılmıştır. Yapanı ya da yaptıranı hakkında kesin bir bilgi bulunmayan çeşme; ahşap bir çatıya sahiptir. Üzerine oyulan motifler ile dikkat çeken çeşmeye yörede yaşamış şairler tarafından yazılmış şiirler bulunmaktadır. Geleneksel Osmanlı ev mimarisinin görüldüğü Uşak Evleri; Aybek, Karaağaç, Işık ve Kurtuluş mahallelerinde görülebilir. Genellikle iki katlı olarak ahşaptan yapılma olan evler rengarenk dış cepheleriyle yan yana sıralanmaktadır. Osmanlılardan şehre miras olarak kalan bir başka eser ise Burma Camidir. Şehir merkezinde bulunan caminin yapım tarihi kesin olarak bilinmemektedir. İki kubbeli olarak inşa edilmiş olan camini farklı dönemlerde tamirden geçtiği yapı hakkında bilinenler arasındadır. En uygun uçak biletleri ile kolayca ulaşılabilen şehirde efsanelere konu olan bir hazineyi de görmeniz mümkün. Karun gibi zengin olmak deyimini mutlaka bilirsiniz. Çok fazla para ve mülk sahibi kişileri ifade etmek için kullanılır. Yaşadığı dönemde zenginliği ile nam salmış olan Karun’un hazinesi şehirde sergilenmektedir. Lidya Kralı olan Karun’un hazinelerini Güre ilçesinde görebilirsiniz. Geçmişte bu hazineden çalınan pek çok eser olmuştur. Koleksiyonun en önemli parçası olarak kabul edilen Kanatlı Denizatı figürü; New York’ta bir müzede bulunmuş ve açılan davalar sonucunda şehre geri getirtilmiştir.

Alacatene, şehrin en meşhur yemeklerinin başında gelir. Mercimek ve bulgur kullanılarak yapılan Alacatene; çorba ve koyu kıvamlı bir yemek arasındadır. Üzerine salça ve acı biberle hazırlanan sos eklenilerek servis edilir. Köfte harcına haşlanmış pirinç eklenerek hazırlanan pirinç köfte, özellikle çay saatlerinde yapılan gül peksimeti, şekil verilen kalıptan ismini alan demir tatlısı, et basma ve cendere tatlısı şehirde tadına mutlaka bakmanız gereken lezzetler arasında.

Uşak - 5 Günlük Hava Tahmini
19 Şub Salı
açık
14 °C
açık
20 Şub Çarşamba
açık
10,6 °C
açık
21 Şub Perşembe
açık
9,8 °C
açık
22 Şub Cuma
açık
8,3 °C
açık
23 Şub Cumartesi
kar yağışlı
2,9 °C
kar yağışlı