Samsun - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları | NeredenNereye.com

Anadolu Jet
84,00 TL
Anadolu Jet
84,00 TL
THY
104,00 TL
THY
104,00 TL
Samsun İstanbul Yol Güzergahı

Samsun İstanbul Arası

  • Bilet fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 84,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 700 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 2sa 22dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 2 firma sefer düzenlemektedir. Samsun İstanbul arası giden uçak firmaları ortalama 3 sefer düzenlemektedir.
  • En popüler uçak firmaları: Anadolu Jet, THY 'dir.
  • Bu güzergaha en son 11 saat önce bilet satıldı.
  • Samsun İstanbul bilet fiyatları, seferleri ve sefer saatleri NeredenNereye.com'da. Samsun İstanbul giden tüm uçak firmaları arasından karşılaştırmanızı yapın, size en uygun seferin biletini güvenle satın alın.

Samsun İstanbul Uçak Bileti Hakkında

  • En ucuz uçak bileti: 84,00 TL
  • Yaklaşık uçuş süresi:2sa 22dk
  • Günde ortalama 2 farklı tarifeli uçak seferi düzenleniyor.
Samsun İstanbul uçak bileti satın almak için doğru adrestesiniz. Tarih bilgisini girin, aratın ve en uygun fiyatlarla Samsun İstanbul biletinizi satın alın!

Samsun, Türkiye’nin illerinden biri olup, Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Şehir aynı zamanda bağlı bulunduğu bölgenin en kalabalık şehri olma özelliğini de taşımaktadır.
 
Samsun şehri, aynı bölgenin ulaşım, sağlık, eğitim, yapılanma, sanayi açısından en gelişmiş şehridir. Şehir, “Karadeniz’in Başkenti, Atatürk’ün şehri” isimleri de anılmaktadır.
 
Şehrin tarihi oldukça eskiye dayanmaktadır. Samsun’a yapılan ilk yerleşimin MÖ. 5000-3000 arasında “Kaşkalar” tarafından yapıldığı bilinmektedir. Samsun, şehrinin ev sahipliği yaptığı medeniyetlerden biri olan Hititler tarafından Enike ismi ile anıldığı bilinmektedir.
 
Samsun ziyaretçilerinin mutlaka tatması gereken yöresel lezzetler arasında, “Samsun pidesi, Hindi tiresi, keşkek, Çarşamba kıvratması” vardır. 
 
Samsun, Karadeniz iklimin kendine özgü iklimsel yapısını taşımaktadır. Yazları serin ve yağışlı, kışları ise ılık ve yağışlı olarak geçmektedir. Buna sağlı olarak şehrin genelinde bitki örtüsü olarak orman hakimdir. Orman içerisinde en çok görülen ağaç türleri ise, “kayın, meşe, kestane, gürgen ” olarak geçmektedir.
Samsun üzerinden İstanbul’a uçmak için Samsun İstanbul Bileti www.neredennereye.com üzerinden alınabilir.
 
İstanbul, Türkiye’nin illerinden biri olup, aynı zamanda en gelişmiş şehridir. Bunda sahip olduğu nüfus potansiyelinin ve coğrafyasına bağlı olarak jeopolitik öneminin oldukça yüksek olmasının payı büyüktür. Gelişmiş sanayisi nedeni ile çevresinden aldığı göçlerden dolayı nüfusu bir hayli kalabalıktır.
İstanbul, coğrafi konum olarak iki farklı kıta olan Asya ve Avrupa’yı birleştiren bir noktada köprü vazifesi görmektedir. Bu durum tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmasına neden olmuştur. Buna bağlı olarak da günümüzde İstanbul’un sahip olduğu tarihi ve kültürel miras oldukça zengindir. Şehrin bu özellikleri her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmesine neden olur.

Samsun ilinde gezebileceğiniz yerler
Samsun ilinin kurtuluş dönemi için en önemli konumda yer alan yerlerden birisi olduğunu da söyleyebiliriz. Öncelikli olarak Karadeniz bölgesinde bulunan bir konumda bulunması bile bu güzel şehrin oldukça güzel bir coğrafi konuma sahip olmasının en önemli nedenlerinden birisidir. Bunun yanı sıra Samsun ilinde bulunan ve kesinlikle bölgeyi gezmeye gittiğinizde görmeniz gereken yerlerden birisi de Bandırma vapurudur. Bandırma vapuru ise bizlerin tarihi için oldukça önemli bir yere sahiptir. Mustafa Kemal Atatürk'ün 9. Ordu müfettişi olarak kurmayları ile birlikte İstanbul’dan Samsun'a bu vapur ile ayak bastığını da ayrıca belirtmek isteriz. Bununla birlikte Samsun belediyesinin de eski vapur ile birebir aynı ölçülerde yaptırdığı Bandırma vapuru bölgede en çok ziyaretçi çeken yerlerden birisidir. Yaklaşık olarak da on yılı aşkın bir süredir ziyarete açık olduğunu da belirtmek isteriz.
 
İstanbul ilinde gezebileceğiniz yerler
İstanbul oyuncak müzesi sadece çocuklar için değil büyükler için de en çok ziyaret edilen yerlerden birisidir. Hem yazar hem de şair olan Sunay Akın'ın biriktirdiği tüm oyuncakları ve bununla birlikte de müzeye bağışlanan pek çok oyuncağın burada sergilenmesi ile de ortaya muhteşem bir oyuncak müzesi çıkmıştır. Bunun için de sizler de oyuncak meraklısı iseniz sizleri maziye götürecek olan oyuncaklar ile karşılaşmak isterseniz sizler de bu oyuncak müzesini ziyaret edebilirsiniz. Müze içinde fark edebileceğiniz gibi oldukça eski dönemlere ait olan pek çok oyuncak bulunmaktadır.
Samsun - İstanbul Uçak Bileti NeredenNereye.com'da! En ucuz Samsun - İstanbul uçak bileti fiyatlarını ve seferlerini sorgulayın, biletinizi online satın alın.
Popüler Firmalar Fiyat
Anadolu Jet 84 TL
Anadolu Jet 84 TL
THY 104 TL
THY 104 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Samsun Hakkında
Nüfus:
1,261,810
Yüzölçümü:
9.364,10 km²
Plaka:
55
Telefon kodu:
(362)
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.