Pegasus Uçak Bileti

Pegasus Uçak Bileti

Pegasus Hakkında

Pegasus Hava Yolları

“Uçmanın kolay yolu”

Pegasus Hava Yolları, Pegasus Hava Taşımacılığı olarak da bilinen Türkiye kaynaklı hava yolu firmalarından bir tanesidir. Özellikle ülke içerisinde sağladığı farklı seferler ile hava yolu taşımacılığına yeni bir rekabet ortamı, yolculara da farklı uçuş deneyimleri getirmeyi başarmıştır. İstanbul merkezli kurulmuş olan Pegasus Hava Yolları kendine özel uyguladığı uçak bileti segmentasyonu ile her kesimden yolcunun ülke içerisinde kolayca hava yolu yolculuğu gerçekleştirmesini sağlamıştır. Pegasus Hava Yolları firmasının uyguladığı düşük maliyetli (low cost) uçak bileti sistemi Türkiye’de hava yolu kullanarak seyahat edenlerin oranlarında ve rakamlarında yükselmeye neden olmuş, şirket satış ve pazarlama stratejilerini bu doğrultuda yönlendirmiştir. Pegasus Hava Yolları uçak biletleri incelendiğinde kısa ve düşük mesafeli yolculuklarda en düşük maliyetli uçak bileti satın alınabilen hava yolu firmalarından bir tanesidir. Pegasus Hava Yolları göstermiş olduğu gelişim ile birlikte her geçene yolcu taşımacılığı alanında Türkiye’nin temsilcisi olan ve başarılarını devam ettiren bir firmadır...

Pegasus Hava Yolları, 1990 yılında Aer Lingus, Silkar Yatırım ve Net Holding girişimleri ile kurulmuş bir hava yolu firmasıdır. Firma kurulduğu günden bu yana sektöründe faaliyet gösteren diğer firmaların standartlarını yakalamayı hedeflemiş ve Pegasus Hava Yolları uçak bileti satışlarının pazarlama stratejilerini bu kapsamda düzenlemiştir. Türkiye’nin İstanbul şehri merkezli bir kuruluşu olan Pegasus Hava Yolları firması kuruluşundan sonra ilk olarak charter uçuşlar ile havacılık sektörüne girmiş ve emin adımları ile çalışma yaşamına devam etmiştir. Kendi alanında farklı çalışma prensipleri ile kısa süre içerisinde başarı yakalayan Pegasus Hava Yolları firması bunun neticesinde takvimler 2005 yılını gösterdiğinde Şevket Sabancı ve ailesine ait olan Esas Holding A.Ş tarafından satın alınmıştır. Pegasus Hava Yolları, Esas holding tarafından satın alındıktan sonra farklı bir çalışma prensibi belirleyerek o yılın Kasım ayından sonra tarifeli iç seferlerine başlayarak ülke içerisinde bu sistemi uygulayan dördüncü hava yolu firması olmuştur. Günümüzde Pegasus Hava Yolları firmasının üst yönetim kadrosunun iki önemli ismi olarak Ali Sabancı ve Mehmet Tevfik Nane tanınmaktadır.

Pegasus Hava Yolları firması prensipleri gereğince daima müşteri memnuniyeti ilkesine bağlı kalarak çağın gerekliliklerini yakalama konusunda kaynak harcamaktadır. Bununla birlikte Pegasus uçak bileti almak isteyenler bilmelidir ki, bu firmanın araç filosu ülke içerisinde havacılık alanında faaliyet gösteren firmalar arasında en genç filolardan bir tanesidir. Pegasus Hava Yolları firmasının 3 Ekim 2016 itibari ile 60 tanesi Boeing 737- 800 12 tanesi Airbus A320 türünden uçaklardan oluşmaktadır. Kayıtları incelendiğinde bugüne kadar tarihinde büyük kazaların hiç olmadığı, raporlarda küçük çaplı teknik arızaların yer aldığı görülebilir. Hava yolu taşımacılığının en önemli noktalarından bir tanesi de güvenli ve konforlu bir uçuş deneyimi yaşanması için çaba göstermektir. Yolcuların firmaya olan güvenlerinin bozulmaması adına atılan bu kararlı adım Pegasus Hava Yolları firmasının ilkelerinden bir tanesidir. Günümüzde 77 uçaklık genç bir filoya sahip olan Pegasus Hava Yolları yürütmüş olduğu çalışma yaşamı ve sağladığı en uygun uçak biletleri ile pek çok yolcunun ilgisini çekmeyi başarmış, bu kapsamda başarılı olarak ilerlemeye devam etmektedir.

Pegasus Hava Yolları firması bugün, Avrupa, Rusya, Orta Asya ve Kuzey Afrika’ya yayılan bir coğrafyada olmak üzere yurt dışında 69, yurt içinde 33 toplam 40 ülkede 102 noktaya tarifeli seferler gerçekleştirmektedir.  Firma genç araç filosunu geliştirmek ve yolcularına daha kaliteli hizmet sunmak adına 2012 yılında Airbus firması ile imzaladığı antlaşma sonucunda 100 yeni araç alarak bu alanda ülkenin tüm zamanlarında bir kerede alınan uçak sayısı rekorunu elinde tutmaktadır. Tüm alanlarında faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Pegasus Hava Yolları firması, “Uçmanın kolay yolu” sloganı ile her geçen gün çok daha geniş kitlelere ulaşmayı hedeflemektedir.

Pegasus Uçak Bileti Fiyatları

Yolcu taşımacılığı alanında faaliyet gösteren bir firma olarak Pegasus Hava Yolları firması yolcu memnuniyetinin en önemli adımlarından güler yüzlü hizmet anlayışı olduğunun bilincinde olan firma yatırımlarının büyük kısmını personel yetiştirme alanında kullanmaktadır. Kurulduğu yıldan itibaren kar eden Pegasus Hava Yolları hizmet kalitesini daha geniş kitlelere ulaştırmak için teknolojinin nimetlerinin üzerinden de satış gerçekleştirmektedir. Pegasus uçak biletleri fiyatları gideceğiniz rotaya ve seyahat için belirlediğiniz döneme göre değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte online Pegasus Hava Yolları uçak bileti satın almak için NeredenNereye.com un akıllı bilet arama motorunu kullanabilirsiniz. Dakikalar içerisinde Pegasus en uygun uçak biletlerini karşılaştırmalı olarak görüp satın almanız mümkündür.

Pegasus İletişim

Adres:
Basın Ekspres Yolu No:2 Halkalı, İstanbul (Avrupa) -
Telefon:
+90 212 0 850 250 0 737
Web Sitesi:
www.flypgs.com
Çağrı Merkezi:
0 850 250 0 737