scorecardresearch

Pegasus Uçak Bileti

Pegasus Uçak Bileti

Pegasus Hakkında

Pegasus Havayolları, 1990 yılında Aer Lingus, Silkar Yatırım ve Net Holding'in ortak girişimiyle İstanbul'da kuruldu. Ocak 2005'te ESAS Holding, Pegasus Havayolları'nın tamamını satın aldı.

Türkiye'nin önemli charter şirketlerinden birisi haline gelen Pegasus Havayolları, 10 adet Boeing 737-800, 2 adet Boeing 737-400 ve 3 adet Boeing 737-500 tipi uçakla Türkiye'den 17 ülkedeki sayısı 100'ü geçen farklı noktaya charter uçuşlarıyla hizmet veriyor. Charter seferleri dışında gerektiğinde diğer havayolu şirketlerine wet leasing (kiralama) hizmet veren şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı'dır. İç hat tarifeli uçuşlarına 1 Kasım 2005 tarihinde başlayan Pegasus, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Adana, Ankara, Antalya, Bodrum, Dalaman, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Malatya, Samsun, Stuttgart, Trabzon ve Kıbrıs'a tarifeli uçuşlar gerçekleştiriyor.

20 yılı aşkın süredir uçuş faaliyetlerine devam eden pegasus airlines ; uçmayı kolaylaştıran bir şirket olarak hizmet vermeyi hedeflemektedir. Uçak yolculuklarında belki de en önemli şey uçuşunuzun rötar  yapmadan gerçekleşmesidir.  Pegasus önemli bir iddia ortaya koyarak tam zamanında gerçekleşen uçuşlarla yolcularına seyahat etme imkanı sunmayı amaçlıyor. Hatta bu çerçevede zamanında kalkış performansını aylık olarak internet sitesi üzerinden müşterilerine sunuyor.  Ayrıca Pegasus en uygun bilet sunmakla kalmayıp yolcularına havaalanlarına ulaşımda ve otopark hizmetlerinde de avantajlı fiyatlar sunuyor.

Ülkenin öncü low cost yani düşük ücretli bilet sunan havayolu şirketi olarak yola çıkan Pegasus;  uçuş ağını her geçen gün genişletmeye devam ediyor. Yurt içinde 29 noktaya uçuş gerçekleştiren şirket toplamda 32 ülkeden 79 farklı noktaya tarifeli seferler düzenliyor. Yolcularına daha iyi hizmet sunabilmek için filosunu ve personel sayısını sürekli olarak artıran şirketin başarıları karşılıksız kalmamış ve Official Airline Guide ( OAG ) ‘ın koltuk sayılarını baz alarak yaptığı sıralamaya göre Avrupa’nın en büyük 25 havayolu içerisinde “Avrupa’nın En Hızlı Büyüyen Havayolu” olarak gösterilmiştir. Bilet sorgulama işleminizi www.neredennereye.com üzerinden yaparak en uygun bilet fiyatlarıyla Pegasusla uçmanın farkını siz de yaşayabilirsiniz.

Sektöre getirdiği yeniliklerle adından sıkça söz ettiren şirket müşterilerine seyahat planlamalarında da kolaylıklar sağlıyor. Yolcularının en ucuz bilet fiyatlarıyla yurt içi ve yurt dışı seyahatlerini gerçekleştirebilmeleri için oluşturulan Atlayıp Gitsem platformu; yolculuğunuz için ihtiyaç duyacağınız pek çok bilgiyi sizlere sunuyor. Platformun “ Uçur Beni Pegasus” bölümünden ; bütçenize göre otel konaklama seçeneklerine ulaşabilir , gideceğiniz bölgede gezilecek yerleri sıralayabilir, restoran aramaları yapabilirsiniz. Gideceğiniz şehirdeki konser, festival, sergi vb. etkinliklerin tümünü Etkinlik Takvimi altında görüntüleyebilir. Seyahatlerinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz. Seyahatlerinizle ilgili ipuçları almak, farklı keşiflerde bulunmak için de Pegasus Blog size yardımcı olmaya hazır. Pegasus müşterilerine sağladığı hizmetlerle sıra dışı ve ilham veren yolculukları hayata geçirmek için fırsatlar sunuyor. Ve bunu da en ucuz fiyatlarla sağlıyor.

Siz de sitemiz üzerinden bilet sorgulama işleminizi yaparak; yıllık 20 milyona yakın yolcunun seyahatlerinde ilk tercihi olan Pegasus biletlerini hızlı ve kolay bir şekilde alabilirsiniz. Ayrıca sitemizde yolcuların pegasus airlines hakkında değerlendirme ve yorumlarına ulaşabilir, siz de yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.   

Pegasus İletişim

Adres:
Basın Ekspres Yolu No:2 Halkalı, İstanbul (Avrupa)
Telefon:
+90 212 0 850 250 0 737
Web Sitesi:
www.flypgs.com
Çağrı Merkezi:
0 850 250 0 737