Kütahya Uçak Bileti

Kütahya Uçak Bileti
Kütahya Haritası

Kütahya Uçak Biletleri

Kütahya uçak bileti mi aradınız? En ucuz bilet fiyatları ile bilet satan firmalar arasından seçimini yap!

2012 yılında hizmete açılan Zafer Havaalanı, bu ilde bulunmaktadır. Türkiye’nin ilk bölgesel havaalanı olma özelliğini taşıyan Zafer Havalimanı aynı zamanda Afyonkarahisar ve Uşak illerinin de yolcu yükünü taşımaktadır.  Yıllık 2 milyon yolcu ağırlama kapasitesine sahip olan havaalanı şehir merkezine 43 km mesafede bulunmaktadır. En uygun uçak biletleri ile ulaşabildiğiniz alana ulaşım otobüs, servis ve taksilerle sağlanmaktadır. Alan Afyon’a 60, Uşak’a ise 101 km uzaklıktadır. Özellikle hac döneminde İstanbul’da yaşanan yolcu yoğunluğunun da yükünü azaltmak ve çevrede bulunan termal tesislere yabancı turistlerin de ilgi göstermesini sağlamak amacıyla inşa edilen Zafer Havaalanı; Yurtdışına yapılan ve yurtdışından gerçekleşen uçuşlarla gurbetçi vatandaşların kolay ulaşım sağlamalarına zemin hazırlamıştır.

İl; karasal ve ılıman iklim özelliklerinin aynı anda görüldüğü bir şehirdir. Şehrin Anadolu’ya yakın doğu bölgelerinde yazlar sıcak ve kurak geçerken, kışlar soğuk ve yağışlı yaşanır. Batı bölgelerinde ise daha ılıman bir iklim yaşanır. 5 bin yıllık tarihe sahip olan şehirde özellikle Germiyanoğulları’ndan kalma birçok tarihi esere rastlamak mümkündür. Şehirde Anadolu’da egemen olmuş farklı medeniyetlerden kalan yapılar da bulunmaktadır. Hitiler, Frigler, Makedonlar, Roma ve Bizans ile Selçuklular ve Osmanlılar şehre izlerini bırakan uygarlıklar. Ucuz uçak biletlerine sahip olarak yolculuk ettiğiniz ilde gezip görmeniz gereken yerleri şöyle sıralayabiliriz.

İstanbul, Trabzon, Erzurum, Adana, Antalya, Kayseri, İzmir ve Ankara gibi birçok il üzerinden bilet alarak bölgeye ulaşabilirsiniz!

İl, Afyon ve Eskişehir illeri arasında geniş bir bölgeye yayılan Frig Vadisi’nde; Frigyalılar döneminden kalma tarihi eserleri ve ören yerini ziyaret edebilirsiniz. Bölgede yer altı şehirleri ve anıtların yanı sıra doğal oluşum olan peri bacalarını da görebilirsiniz. İlde bulunan bir diğer önemli antik kent ise Aizanoi Antik Kentidir. Çavdarhisar ilçesinde bulunan kentin M.Ö. 3. Yy’da inşa edildiği bilinmektedir. Dünya’daki ilk borsalardan birinin yer aldığı şehirde gelişmiş sanatsal faaliyetlerinin olduğuna dair bulgulara rastlanmıştır. Büyük bir tiyatro ve stadyumun yapısının bulunduğu antik kent; Zeus tapınağına da ev sahipliği yapmaktadır. Köprüleri ve sütunlu caddelerinde yürürken bu şehirde kendinizi antik dönemlerdeymiş gibi hissedebilirsiniz. Şehirde bir tepe üzerine kurulmuş olan ve 3 farklı bölümden oluşan Kütahya Kalesi Bizanslılar döneminde inşa edilmiştir. İç, aşağı ve yukarı kalelerden meydana gelen yapı tarih boyunca Germiyanoğulları, Selçuklular ve Osmanlılar tarafından da kullanılmıştır. Her devlet kalede kendi koşullarına göre düzenlemeler ve yenilemeler yapmıştır.

İl ve çevresinde yapılan kazılardan çıkarılan tarihi eserler Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmektedir. Pazartesi dışında haftanın her günü ziyaret edilebilen müzede antik çağlarda kullanılan günlük eşyaları, heykelleri ve önemli yazıtları görebilirsiniz. Çinicilik işleriyle ünlü şehirde ziyaret etmeniz gereken bir diğer müze ise Çini Müzesi. Anadolu medeniyetlerinden kalma çinilerin sergilendiği müzede ayrıca taş kitabeler ile farklı tarihi eserleri görebilmeniz mümkün. 1999 yılında açılan müze ülkenin tek çini müzesi olma özelliğini taşıyor.

Özellikle hamur işleri ile ön planda olan şehirde gözlemelerin en lezzetlilerini tadabilirsiniz. Haşhaşlı gözleme şehirde deneyebileceğiniz değişik bir tat. Sini mantısı, Dolamber böreği, cimcik, haşhaşlı lokum şehirde sıkça yapılan ve sevilen hamur işleri. Bunların dışında Kütahya köftesi ve ılıbada dolması da şehre özgü yemeklerden.

Kütahya - 5 Günlük Hava Tahmini
23 Şub Cumartesi
açık
6,2 °C
açık
24 Şub Pazar
hafif kar yağışlı
1,3 °C
hafif kar yağışlı
25 Şub Pazartesi
hafif kar yağışlı
2 °C
hafif kar yağışlı
26 Şub Salı
hafif kar yağışlı
1,1 °C
hafif kar yağışlı
27 Şub Çarşamba
hafif kar yağışlı
0,7 °C
hafif kar yağışlı