Konya - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları | NeredenNereye.com

Anadolu Jet
74,00 TL
Anadolu Jet
74,00 TL
AtlasGlobal
103,00 TL
AtlasGlobal
103,00 TL
THY
104,00 TL
THY
104,00 TL
Konya İstanbul Yol Güzergahı

Konya İstanbul Arası

  • Bilet fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 74,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 402 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 1sa 24dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 3 firma sefer düzenlemektedir. Konya İstanbul arası giden uçak firmaları ortalama 2 sefer düzenlemektedir.
  • En popüler uçak firmaları: Anadolu Jet, AtlasGlobal, THY 'dir.
  • Bu güzergaha en son 2 saat önce bilet satıldı.
  • Konya İstanbul bilet fiyatları, seferleri ve sefer saatleri NeredenNereye.com'da. Konya İstanbul giden tüm uçak firmaları arasından karşılaştırmanızı yapın, size en uygun seferin biletini güvenle satın alın.

Konya İstanbul Uçak Bileti Hakkında

  • En ucuz uçak bileti: 74,00 TL
  • Yaklaşık uçuş süresi:1sa 24dk
  • Günde ortalama 3 farklı tarifeli uçak seferi düzenleniyor.

Konya İstanbul uçak bileti satın almak için doğru adrestesiniz. Tarih bilgisini girin, aratın ve en uygun fiyatlarla Konya İstanbul biletinizi satın alın!

Bu konu altında, İstanbul'da bulunan tarihi yapıların bir kısmından bahsedeceğiz.

Abbas Ağa Camii

Beşiktaş’ta Abbasağa mahallesinde kurulmuştur. Darüssaade Ağası (kızlarağası) Abbas Ağa tarafından 1655’te kurdurulmuştur. 1834’te onartılmıştır. Duvarları kargir ve çatısı ahşap olan camide Hünkar Mahfili vardır. Sağdaki minarenin alt tarafı taş, petek kısmı tuğladandır. Caminin yanında 1687 tarihli çeşme vardır.

Afet Yola Camii

Levent mahallesinde Tüccardan İbrahim Yola tarafından ölen kızı Afet Yola hayrına 1953’te yaptırmıştır. Kare bir plan üzerine, duvarları kefeli taşından ve tek kubbeli olarak yapılan camide son cemaat yeri vardır. Minaresi taştandır.

Bebek Camii

Bebek İskelesi yanındadır. Burada ilk cami III. Ahmet zamanında yapılmış, zamanla onartılmışsa da haraplaştığından 1912'de Vakıfları. Mimar Kemalettin Bey’e şimdiki binayı yaptırmışlardı. Cami kare plan üzerine, kargir tek kubbeli ve tek minarelidir. Camideki yazıları Hattat İsmail Hakkı ve Macit Beyler yazmıştır. Konya İstanbul uçak bileti alarak bu camiyi sizlerde görebilirsiniz.

Cavit Ağa Camii

Ortaköy’de Eski Türk Sokak’tadır. Muhasip Cavit Ağa tarafından 1909’da yaptırılmıştır. Caminin duvarları kargır, çatısı ahşaptır. Minarenin şerefesi etrafı pencere şeklindedir.

Dikilitaş Camii

Balmumcu’dadır. Bu caminin alt kısmı kargırdır. Yukarısı ahşap ve minaresi tuğladandır.

Kılıç Ali Paşa İskele Camii

Aşariye Camii diye de bilinen caminin ilk kurucusu Kılıç Ali Paşa’dır. Daha sonra camiyi Nevşehirli İbrahim Paşa ve II. Mahmut onanmıştır. Caminin duvarları kargır, kubbesi, son cemaat ve hünkar dairesi ahşaptır. Minaresi yüksek ve taştandır.

Orhaniye Kışlası Camii

Yıldız Sarayı’nın arkasındadır. II. Abdülhamit tarafından 1884'te kışlanın ortasında, tek kubbeli ve minaresi önde olarak yaptırılmıştı. Bir adet Konya İstanbul uçak bileti demek bu kışla camisini daha yakından görmek demek!

Ortabayır Camii

Levent Mahallesi’nde, Ortabayır'dadır. 1963’te dernek tarafından duvarları ve minaresi kargır olarak yaptırılmıştır.

Ortaköy Camii

Büyük Mecidiye Camii de denir. Ortaköy iskelesindedir. Cami verinde önceleri Mahmut Ağa’nın bir mabedi vardı. Bu cami yıkılınca İbrahim Paşa kethüdası Mehmet Ağa 1721’de yeni bir cami yaptırmıştı. Bu da haraplaşınca Abdülmecit bu camiyi 1854’te kurdurmuştu. Bina, denize çıkıntılı bir yerdedir. Tek kubbeli ve çeşitli odalardan meydana gelen Hünkar dairesi meydana gelmiştir. Camide yerli bir üslup kullanılmamıştır. Bugün, rıhtıma kaymış durumda olan caminin yıktırılmasına karar verilmiştir. Tarihi camiyi görebilmek için hemen Konya İstanbul uçak bileti alın, karlı çıkın!

Tevfikiye Camii

Akıntı burnu camii olarak ta bilinir. Cami kitabede belirtildiğine göre, 1832’de yapılmıştır. Cami bodrum üzerine olup, duvarları kargir, çatısı ahşaptır Son cemaat yeri. Hünkar mahfeli vardır. Minaresi kargirdir. Rıhtım üzerindeki 1791 tarihli çeşmenin yol zarureti dolayısı ile yeri değiştirilmiştir.

Yahya Efendi Camii

Yahya Efendi mahallesindedir. Yahya Efendi adlı alim bir kişi tarafından kurdurulmuştur. Camide Hünkar ve Müezzin mahfelleri vardır. Minberini Validezade Ahmet Efendi yapmış, Abdülaziz ve II. Abdülhamit (1905) camiyi onartmıştır.

Uzunca Ova Mescidi

Tuzbaba Mescidi diye de bilinir. Akaretler seratindedir. Kurucusu Rum Ali Ağa’dır. Duvarları kargir, çatısı ve minaresi ahşaptır. Mescidin yanında Tuzbaba Türbesi vardır.

Ortaköy Mescidi

Ortaköy Mahallesi Mandıra Sokak’tadır. Aşağı yukarı otuz yıl önce yaptırılmıştır. Raif Ağa Camii, Hacı Mehmet Raif Ağa veya İclaliye Camii olarak da bilinir. Mescit, Mehmet Faik Ağa tarafından 1876’da yaptırılmıştı. 1891’de Abdülmecit yeniden onartmıştı. Duvarları kargir ve çatısı ahşaptır. Minaresi taştandır.

Sadece Konya'dan değil Ankara, İzmir, Antalya gibi illerden de İstanbul'a uçak bileti alarak ulaşabilirsiniz!

Hazinedar Mescidi

Serencebey Mescidi diye de bilinir. Serencebey yokuşundadır. Mescidin kurucusu Hazinedar Süleyman Ağa’dır. 1701’de, duvarları kargir, çatısı ahşap ve minaresi tuğla olarak yapılmıştır.

Defterdar Burnu Mescidi

Ortaköy’de Defterdar Burnu’ndadır. Kurucusu Defterdar İbrahim Paşa’dır. XVII. yüzyılda yapılmıştır. II. Mahmut zamanında ve 1941’de onarım görmüştür. Mescit ahşap ve minaresi taştandır.

Ekmekçibaşı Mescidi (Dibek Mescidi)

Beşiktaş Akaretler, Ali Ağa Mahallesi Dibek Sokaktadır, Mescidin kurucusu Fatih’in Ekmekçibaşısı Ali Ağa’dır. Mescit 1485’te yapılmış. 1860’da Refia Hanım tarafından onartılmıştır. Mescit ufak ve ahşaptır.

ÇEŞMELER VE ŞADIRVANLAR

Hamidiye Çeşmesi

Padişah II. Abdülhamit tarafından yaptırılan bu çeşme, Balmumcu’dadır. Barbaros bulvarının hemen yakınında olan bu küçük fakat çok zarif çeşmeden Hamidiye suyu diye de bilinen içme suyu akar. Çeşme bu gün hala tarihi zenginliğini ve zarifliğini korumaktadır.

Bezm-i Alem Valide Sultan Çeşmesi

1839’da Sultan Abdülmecit tarafından annesi adına yaptırılan bu çeşme, Beşiktaş-Maçka arasında Spor Caddesi yolu üzerindedir. Ayna taşı üzerindeki kabartma süsleri ve çeşitli motifleriyle dikkati çeken bu çeşmede XIX. yüzyılın en zarif işlemelerini görmek mümkündür. Çeşmenin kitabelerini o devrin ünlü şairlerinden Şükrü ve Ziver Efendiler yapmışlardı.

Konya ilinde gezebileceğiniz yerler
İç Anadolu bölgesinde bulunan Konya ili ülkemiz kültür mirasını taşıyacak derecede en önemli yerlerinden birisidir. Konya denildiğinde akla ilk olarak Mevlana müzesi gelmektedir. Şehrin merkezinde bulunan  bir konuma sahip olmasının yan sıra müzeyi gezerken de aynı zamanda Konya iline has olan yöresel lezzetleri de tatmanız için en güzel yerlerden birisidir. Mevlana müzesini gezerken burada yapılan gösterilere ve sergilere de katılabilirsiniz. Bununla birlikte kesinlikle Konya ilini her mevsim sadece Mevlana müzesini gezmek için ülkemizin en çok turist ağırlayan yerlerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Bu müzelerinin ise en önemli özeliklerinden birisi de eskiden buranın Mevlana'nın dergahı olarak kullanılmasıdır. Günümüzde ise restore dilerek Mevlana müzesi olarak halka açık bir şekilde kullanıldığını da ayrıca belirtmek isteriz.Yerli ve yabancı turistlerin oldukça sık tercih ettiği yapılardan birisi olmasının yanı sıra mimari olarak oldukça eşsiz bir tasarıma da sahiptir.
 
İstanbul ilinde gezebileceğiniz yerler
İstanbul ilini gezerken kesinlikle uğramanız gereken yerlerden birisi de Miniatürk yapıtıdır. Burası ilk yapıldığı ve açıldığı günden itibaren bölgede en çok ziyaretçi alan yerlerden birisidir. Dünya üzerinde Türk milletinin iz bıraktığı yapıtların bir çoğunun minyatür halini bu sergi alanında görebilirsiniz. Adeta bir müze konsepti ile yapılması da buranın oldukça sık ziyaretçi kabul etmesinin ve içeriğinin de oldukça zengin olması da kalabalık ziyaretçi akınına uğramasını sağlamaktadır.
Konya - İstanbul Uçak Bileti NeredenNereye.com'da! En ucuz Konya - İstanbul uçak bileti fiyatlarını ve seferlerini sorgulayın, biletinizi online satın alın.
Popüler Firmalar Fiyat
Anadolu Jet 74 TL
Anadolu Jet 74 TL
AtlasGlobal 103 TL
AtlasGlobal 103 TL
THY 104 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Konya Hakkında
Nüfus:
2,079,225
Yüzölçümü:
40.813,52 km²
Plaka:
42
Telefon kodu:
(332)
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.