Kocaeli Uçak Bileti

Kocaeli Uçak Bileti
Kocaeli Haritası

Kocaeli Uçak Biletleri

Kocaeli uçak bileti satın alarak uçmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. www.neredennereye.com adresinden bilet sorgulama işleminizi gerçekleştirebilir ve uçak firmalarının Kocaeli’ne düzenledikleri seferleri listeleyebilirsiniz. Görüntülediğiniz seferlerden size en uygun tarihte gerçekleşecek uçuş için ucuz biletinizi güvenli bir şekilde kolayca satın alabilirsiniz. Ücetsiz olarak indirebileceğiniz mobil uygulamamız üzerinden de dilediğiniz an en ucuz biletleri görüntüleyebilirsiniz.

Cengiz Topel; Kıbrıs'ta gerçekleştirilen uyarı uçuşunda uçağının vurulması sonucu esir düşen ve şehit olan Yüzbaşı Pilottur. Türk Hava Kuvvetleri’nin Kıbrıs’taki ilk şehit pilotu olan Topel’in adı Kocaeli’nde bulunan hava alanında yaşatılmaktadır. Kocaeli Cengiz Topel Havalimanı; yapımı devam ederken yaşanan depremde büyük hasar görmüştür ve deprem sonrasında bölgede yapılan yardımların dağıtım merkezi konumunda kullanılmıştır. Terminal ve apronlarının tamamen güçlendirilmesi ve yenilenmesi ile 2011 yılından beri sivil ve askeri uçuşlar için kullanılmaktadır. 

İç ve dış hat uçuşların gerçekleştirilmesine olanak tanıyan Cengiz Topel Havaalanı; şehir merkezinden 15 km uzaklıkta bulunmaktadır. En ucuz biletler ile ulaştığınız Kocaeli’nde şehir içi ve havaalanına ulaşımda otobüs, taksi ve minibüsleri kullanabilirsiniz. Ayrıca havalimanından araç kiralama yapılabilinmektedir. VIP salonu da bulunan havalimanı 93 araçlık otoparkıyla; yolcu uğurlamaya veya karşılamaya gelenlere de hizmet vermektedir.

Kocaeli halk arasında daha çok merkez ilçesi olan İzmit adıyla anılır. İstanbul’a yakınlığı ve Anadolu’ya açılan yolların kapısı olma niteliği sayesinde gelişmiş bir ticaret ve sanayi şehridir. Ancak bunun yanı sıra doğal ve tarihi güzellikleri ile de ilgi çeken bir şehirdir. En uygun biletler ile seyahat edilebilen Kocaeli bulunduğu konum nedeniyle Akdeniz ve Karadeniz ikliminin etkisindedir. Kışlar pek çok şehre oranla ılık geçmektedir. Yaz aylarında ise hafif yağışlar görülse de genellikle yüksek sıcaklıklarla geçer. Kocaeli’nin Karadeniz’e yakın kuzey bölgelerinde yazların ildeki diğer alanlara göre daha serin geçtiği görülmektedir.

Ucuz Kocaeli biletleri ile gerçekleştirdiğiniz seyahatiniz sonrasında Kocaeli’ye vardığınızda şehirde görmeniz ve ziyaret etmeniz gereken yerleri şöyle sıralayabiliriz.

Etrafında bulunan parkın ortasında yükselen İzmit Saat Kulesi; Osmanlı padişahı 2. Abdülhamit tarafından şehre yaptırılmıştır. Padişahın tahta çıkışının 25. yılı için yaptırdığı saat kulesi 4 kattan oluşmaktadır. Saat kulesi Kemalpaşa Mahallesi’nde bulunmaktadır. Kocaeli’nin simgesi olarak değerlendirilebilen eserin çevresinden muhteşem deniz manzarasını izleyebilirsiniz.

Kocaeli’nde yaz kış ziyaretçi çeken en güzel yerlerden biri Sapanca Gölü’dür. Yöreye özgü bir üslupla inşa edilmiş olan Sapanca evleri ve Rüstem Paşa Camisi göl civarında görebileceğiniz yerlerden. Göl çevresinde konaklamak için tesisler bulunduğu gibi birçok yeme içme mekanı da yer almaktadır. Göl çevresinde yürüyüş yapabileceğiniz bir parkurun yanı sıra su sporları merkezi bulunmaktadır. Kiralanabilen deniz bisikletleri ile gölde gezintiye çıkmak da iyi bir seçenek olabilir. Halıcılıkla tanınan Kocaeli’nin Hereke ilçesinde; zamanında şehre el dokuması halıları almak için gelenlerin konaklamaları amacıyla yapılan Hereke Köşkü’nü görebilirsiniz. Deniz kenarında bulunan köşk ünlü Osmanlı mimarlarından Sarkis Balyan tarafından yaptırılmıştır. Balyan aynı zamanda İzmit’te bulunan Sultan Çiftliği Köşkünün de mimarıdır. Aile üyelerinin çoğunun mimar olarak Osmanlı’ya hizmet verdiği Balyanlar; İstanbul’da önemli yapıların da mimarlıklarını yapmışlardır. Bu eserler arasında Beylerbeyi Sarayı, Çırağan Sarayı ve Gümüşsuyu Kışlası da bulunmaktadır.

Kartepe; Kocaeli’nin kayak merkezi olarak kış sporları ile uğraşanların çok iyi bildiği bir yerdir. Ancak bölge yazın da ziyaret edilebilmektedir. Kerpe, Kefken ve Cebeci şehirde ili çeken yazlık semtler. Kartepe’ye giderken yol üzerinde bulunan Maşukiye’de kiremitte alabalık mutlaka tatmanız gereken bir lezzet. Yeşillikler içinde bulunan bir yer olan Maşukiye’de küçük şelaleler arasında bulunan birçok yeme içme mekanı da mevcuttur.

Darıca hayvanat bahçesi ve Osman Hamdi Bey müzesi de Kocaeli’de bulunurken ziyaret edebileceğiniz yerlerden.

Kocaeli’ye yolculuk edenlerin dönüşte mutlaka yanlarında getirdikleri bir lezzet pişmaniye. Tel tel yapısı nedeniyle dağıldığından her ne kadar yemesi zor bir tatlı olsa da; lezzeti tartışmasız güzelliktedir. Kakaolu ve çikolata kaplı çeşitleri de olan pişmaniye Kocaeli’nin marka lezzetidir diyebiliriz. Hoşmerim adı verilen ve yağsız tuzsuz bir peynirle hazırlanan tatlı, ciğceli kavurma, tavuklu kavurma, ebe gümeci şehirde tadabilceğiniz yemekler arasında.

Kocaeli - 5 Günlük Hava Tahmini
18 Nis Perşembe
hafif yağmur
10,8 °C
hafif yağmur
19 Nis Cuma
hafif yağmur
8,4 °C
hafif yağmur
20 Nis Cumartesi
orta şiddetli yağmur
9 °C
orta şiddetli yağmur
21 Nis Pazar
hafif yağmur
12,4 °C
hafif yağmur
22 Nis Pazartesi
açık
12,4 °C
açık