Kayseri Uçak Bileti

Kayseri Uçak Bileti
Kayseri Haritası

Kayseri Uçak Biletleri

Kayseri uçak bileti ile uçmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. NeredenNereye.com adresinden bilet sorgulama işleminizi gerçekleştirerek, uçak firmalarının seferlerini listeleyebilirsiniz. Görüntülediğiniz seferler arasından size en uygun tarihte gerçekleşecek olan uçuş için en ucuz biletleri dilediğiniz an satın alabilirsiniz. Hızlı ve güvenli olarak satın alabildiğiniz ucuz biletleri aynı zamanda ücretsiz olarak indirebileceğiniz mobil uygulamamız üzerinden de listelemeniz mümkün.

Sivil ve askeri uçuşların gerçekleşmesine olanak tanıyan Kayseri Havalimanı; 1998 yılından beri hizmet vermeye devam etmektedir. İç ve dış hat uçuşların yapılabildiği havaalanı; şehir merkezinden 5 km uzaklıkta bulunmaktadır. Otobüs ve taksiler ile kolay ulaşım sağlanan alanda 430 araçlık bir otopark da mevcuttur. En ucuz biletler ile ulaştığınız Kayseri Havalimanı terminal binası 2010 yılında yenilenmiştir. Yıllık 3 milyon yolcu ağırlama kapasitesine kavuşan terminal 11 bin metrekarelik bir alana yayılmaktadır.

 

Tuz gölü ile Fırat Nehri arasında yer alan il; en eski yerleşim yerlerinden biri. Antik çağlarda Kapadokya olarak adlandırılan bölgede İpek Yolu üzerinde bulunmaktadır. Erciyes Dağı eteklerinde Kayseri Ovası’nda yükselen şehirde Hititler’den Osmanlılar’a kadar geçen dönemde farklı birçok uygarlığın etkileri görülmüştür. Anadolu’daki en büyük höyüğe ev sahipliği yapan şehir bu medeniyetlerden kalma eserler ile kültürel mirasını zenginleştirmiştir. Ucuz biletler ile yolculuk ettiğiniz bu şehirde bölgede iz bırakmış tüm medeniyetlere ait eserleri ziyaret edebilirsiniz. Görmeniz gereken yerlerin başlıcaları şöyle sıralanmaktadır.

Osmanlı’nın şehre bıraktığı eserlerden biri olan Saat Kulesi; Cumhuriyet Meydanı’nda yer almaktadır. 1906 yılında Sultan 2. Abdülhamit tarafından kesme taştan yaptırılmıştır. Dıştan kare planlı olarak görünen kulenin içi silindir şeklindedir. Şehir merkezinde bulunan bir diğer önemli eser ise Kayseri Kalesi. Roma İmparatoru 3. Gordian tarafından yaptırıldığı tahmin edilen kale; iç ve dış kale olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Şehirde yapılan kazılardan elde edilen tarihi eserler Arkeoloji Müzesi’nde sergilenmektedir. Asur, Roma ve Bizans döneminden kalma eserleri görebileceğiniz müze Pazartesi günleri dışında haftanın her günü ziyaretçilerine kapılarını açıyor.

Anadolu’nun ortasında yer alan Erciyes Dağı kayak sevenler tarafından çok iyi bilinen bir dağ. Erciyes dağında bulunan pistte özellikle bu spora yeni başlayanlar için kolay alışabilecekleri bir pist bulunmakta. Kış aylarında kentte bulunuyorsanız siz de Erciyes’de kayak yapma deneyimini yaşayabilirsiniz. Eğer şehri ziyaretiniz yaz aylarına denk geldiyse de Erciyes Dağı’na tırmanış yaparak oksijen dolu havayı soluyabilir ve geniş Kayseri Ovası’nın seyrine doyabilirsiniz. Her mevsimde en ucuz biletler ile şehre seyahat edebilirsiniz. Yeme içme için de alternatifler mevcut olan dağ yaz aylarında serinlemek için çokça tercih edilen bir yer. Dağa çıkmak için yaz-kış işletilen teleski hattını kullanabilirsiniz. Teleski yolculuğunuz süresince de şehri yukarıdan seyretmenin zevkini çıkarabilirsiniz.

Osmanlı’nın geleneksel alışveriş merkezleri olan kapalıçarşılara bir örnek burada da bulunmaktadır. Osmanlıların yaptığı kapalıçarşılar içinde en büyük ikinci çarşı olan bu yerde; şehrin geleneksel el işlerini ve yöresel lezzetlerini satan dükkanlara rastlayabilirsiniz. Şehirde hediyelik eşya almak için en ideal yerlerden birisidir. Surp Krikor Lusavoric Ermeni Kilisesi Anadolu topraklarında bulunan en eski Ermeni kilisesidir. Ermeni cemaati tarafından kutsal sayılan ve Anadolu’da bulunan yedi kiliseden en önemlisi olarak kabul edilir. 1191 yılında inşasına başlanan kilise ziyarete açıktır. Bütün bir yapı olarak ayakta kalmayı başaran, ender tarihi kiliselerimizden bir tanesidir.

 

Kayseri dendiğinde akla elbette ilk olarak mantı gelir. Elde açılan hamurun kesilmesi ve içine kıymalı harç doldurulmasıyla hazırlanan mantıların boyutu ne kadar küçük olursa o kadar makbuldür. Hatta ilde mantının boyutuyla ilgili iddialı bir laf vardır bir kaşığa 40 tane sığmazsa o mantı olmamıştır diye. Üzerine eklenen sarımsaklı yoğurt ve salça sosuyla da mantının lezzetine lezzet katılır.  Et sevmiyorsanız da Pirov mantısı tam size göre. İçine peynir konulan bu mantı domates sosuyla servi edilir. Etin baharatlarla harmanlanan çemen ile sıvanmasının ardından uzun süre kurutulmasıyla elde edilen Pastırma şehrin simgelerinden biri. Özellikle sabah kahvaltısında yiyeceğiniz pastırmalı yumurta size bir lezzet şöleni yaşatacak. Kıymalı yağlama, toga çorbası, pehli, fırın ağzı, nevzine ve çenetli tatlısı şehre özgü yemeklerden bazıları.

Kayseri - 5 Günlük Hava Tahmini
17 Şub Pazar
açık
5,3 °C
açık
18 Şub Pazartesi
açık
6,1 °C
açık
19 Şub Salı
açık
6,3 °C
açık
20 Şub Çarşamba
hafif yağmur
7 °C
hafif yağmur
21 Şub Perşembe
açık
9,1 °C
açık