Kayseri - İstanbul Uçak Bileti Fiyatları | NeredenNereye.com

Anadolu Jet
74,00 TL
THY
84,00 TL
AtlasGlobal
119,00 TL
Kayseri İstanbul Yol Güzergahı

Kayseri İstanbul Arası

  • Bilet fiyatları, seçtiğiniz güzergah için en ucuz 74,00 TL'den başlamaktadır, üstelik 6 ay taksit seçeneğiyle!
  • Kaç kilometredir? Bu rota 347 km'dir.
  • Kaç saat sürmektedir? Bu rota ortalama 1sa 34dk sürer.
  • Bu güzergahta günlük ortalama 3 firma sefer düzenlemektedir. Kayseri İstanbul arası giden uçak firmaları ortalama 4 sefer düzenlemektedir.
  • En popüler uçak firmaları: Anadolu Jet, THY, AtlasGlobal 'dir.
  • Bu güzergaha en son 7 saat önce bilet satıldı.
  • Kayseri İstanbul bilet fiyatları, seferleri ve sefer saatleri NeredenNereye.com'da. Kayseri İstanbul giden tüm uçak firmaları arasından karşılaştırmanızı yapın, size en uygun seferin biletini güvenle satın alın.

Kayseri İstanbul Uçak Bileti Hakkında

  • En ucuz uçak bileti: 74,00 TL
  • Yaklaşık uçuş süresi:1sa 34dk
  • Günde ortalama 3 farklı tarifeli uçak seferi düzenleniyor.

Kayseri İstanbul uçak bileti satın almak için doğru adrestesiniz. Tarih bilgisini girin, aratın ve en uygun fiyatlarla Kayseri İstanbul biletinizi satın alın!

Türkiye’nin en büyük ili olan İstanbul’umuz yaklaşık olarak 41° kuzey enlemi ile 29° doğu boylamının kesiştiği yerdedir. Şehrimiz Marmara Bölgesinde, kendi adım taşıyan boğazın güney kıyısında kurulmuştur. İlimizin günümüzdeki en büyük kesimi Avrupa bölümündedir. Yüzyıllarca kapladığı alan bakımından günümüzde belediye şuurlarını aşmış bir durumdadır Bu bakımdan genel anlamda belediye sınırları içinde kalan şehrimizin sınırlarını şu şekilde işaretlemek mümkündür. Şehrimizin batı ucu Küçükçekmece gölü kıyılarına, kuzey ucu Haliç'e, kuzeybatı ucu Levent ve Etiler’e Boğaziçinde Yenimahalle’ye kadar dayanır. Asya bölümünde Çamlıca Tepesi eteklerine, Marmara kıyısında ise Pendik’e kadar uzanmaktadır. Kayseri İstanbul bileti alarak bölgeye ulaşabilirsiniz.

İstanbul Neden Boğazın Güneyinde Kurulmuştu?

İstanbul’un, Boğazın güneyinde kuruluşunun en büyük nedeni Haliç’tir. Çünkü Haliç’in ağzı bütün rüzgârlara kapalıdır. Bu durum Haliç’i kuytu bir liman yapmıştır. Ayrıca İstanbul karalar ve denizler arasında önemli bir geçit noktası üzerindedir. Asya ile Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan doğal bir köprü görevini yapan İstanbul, Karadeniz ile Ege denizi arasında çok önemli bir su yolu meydana getirir. Eski çağlarda Akdeniz’in büyük ticaret limanlarına sahip olmak isteyen uluslar boğazı, dolayısı ile İstanbu’lu ele geçirmek istemişlerdir.

Yeryüzü Şekilleri

İstanbul genel olarak bir plato özelliği taşır. Akarsular yüksek düzlükleri parçalamıştır. İlin en yüksek yeri Kartal ilçesinin kuzeydoğusundaki Aydos (537) tepesidir. Anadoluhisarı’nın doğusundaki Alemdağ, Erenköy’ün doğusundaki Kayışdağ, Terkos gölünün kuzeybatısındaki Yamaçtepe, Çatalca ilçesinin batısındaki Çıplaktepe, ilimizin öteki yükseltileri arasındadır. İlimizin sayılı ilçelerinden biri o'an Yalova’nın sınırları içindeki Karlıkdağı’nın güney yamaçları ile Samaniıdağları’nın güney etekleri de yükseklik bakımından dikkati çeker. Kayseri İstanbul uçak biletleri almak için biletinizi sorgulayın, en uygun fiyatlarla hemen satın alın! Sadece Kayseri'den değil, İzmir, Ankara, Antalya gibi illerden de İstanbul'a bilet alarak bölgeye gelebilirsiniz.

Akarsular

İlimizde daha ziyade küçük akarsular vardır. Bunlar arasında Asya bölümünde Kiiçüksu, Göksu, Karakulak, Kurbağalıdere ve Riva Deresi sayılabilir. Avrupa kesiminde ise Alibey, Kağıthane İstinye, Sultansuyu ve Sarıyer dereleri çok ünlüdür.

Göllerimiz

İlimizin belli başlı gölleri arasında Terkos, Küçükçekmece ve Biiyükçekmece Gölleri vardır. Bunlardan Terkos Gölü 25 km! yüzölçümündedir. Bu göl İstanbul şehrinin su ihtiyacını karşı kılmaktadır. Öte yandan Belgrad ormanlarında yapılmış olan barajlarla Anadolu kesimindeki Elmalı ve Riva deresi barajları da şehrimizin içine suyunu sağlayan daha küçük çapta tesislerdir.

İklim

İlimizde yaz ayları oldukça sıcak ve kuru, kış ayları ise bol yağışla geçer. Bu durum Akdeniz ikliminin genel bir karakteridir. İlimizde bir yıl içerisinde ortalama Göztepe’ye 666 kg., Kireçburnuna 727 kg., Kumköy'e 682 kg., Yeşilköy’e 665,5 kg., Şile’ye 735 kg. ve Yalova’ya 731 kilogram yağış düşmektedir. İlimizde en fazla yağış alan ay Kasım, buna karşın en az yağış alan ay ise Temmuz'dur.

İlimizde Eylül ve Kasım ayları dışında hafif ve ılıman rüzgarlar eser. İstanbul’un hakim rüzgarı poyraz’dır. Bunu lodos izler. Karayel rüzgarları özellikle şehrimizde kış mevsimlerinde görülür, Balkanlardan soğuk hava tabakasını taşır. Yıldız rüzgarı da Karayel gibidir. Keşişleme ile Kıble rüzgarları çoğunlukla kış mevsimi süresince eser.

İlimizin sıcaklığı oldukça düzensizdir. Ahilik ortalama sıcaklık 13° geçer. Ağustos en sıcak, Ocak ayı ise en soğuk ay olarak saptanmıştır. İlimizde gece ile gündüz arasındaki sıcaklık farkı yok denecek kadar azdır. Ancak Ağustos ve Nisan aylarında bu fark 25° ulaşır. Kış aylarında ise farkın 14° düştüğü görülür. İlimizde Aralık ayı ile Mart ayı sonuna kadar kış mevsimi hüküm sürer. Ocak ve Şubat aylarında suyun donduğu vakidir. Bu durum, denizlerde de görülmüştür. Örneğin bir keresinde İstanbul Boğazı donmuş, halk Üsküdar’a yürüyerek geçmiştir. Başka bir tarihte de Haliç donmuştur.

Kayseri ilinde gezebileceğiniz yerler
Kayseri ili iç Anadolu bölgesinin en kalabalık ve en güzel şehirlerinden birisidir. İç Anadolu kültürünün en güzel eserlerini görebileceğiniz nadide yerlerden birisidir. Kayseri iline gittiğinizde ise kesinlikle görmeden geri dönmemeniz gereken yerlerden birisi de Ali Dağı yer altı şehirdir. Bu bölgenin henüz yeni yeni keşfedilmiş yerlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Ancak oldukça önemli bir keşif olduğunu da söyleyebiliriz. Her ne kadar ziyaretçiler için tam olarak bir açılış yapılmamış olsa bölgeyi gezebileceğinizi de belirtmek isteriz. Bu yer altı şehrinin ise Hıristiyanların yaşamak için ve hayatta kalmak için yaptıkları şehir ile ilgili en eski bilgilerden birisidir. Bu şehri gezmek için ise botlar tercih edilmektedir ancak oldukça dar kanalların içinden geçmek zorunda kalacağınızı da belirtmek isteriz.
 
İstanbul ilinde nereleri gezebilirsiniz?
İstanbul il sınırları içinde gez gez bitiremeyeceğiniz pek çok yer bulunmaktadır. Bunların içinde en önemli yerlerden birisi de Selimiye kışlası olarak bilinmektedir. 3.Selim tarafından yaptırılmış olan bu kışla günümüzde de halen müze olarak halka açık bir şekilde önemini koruyan eserler içinde yer almaktadır. İstanbul ilinde bulunan bu eşsiz kışlanın en önemli özelliğinden birisi de İstanbul manzarasının en güzel halinin bu kışladan izlenebiliyor olmasıdır. Bununla birlikte kışlanın bahçesinde buluna bayrak direği de ülkemizin en büyük bayrak direği olma özelliğine de sahiptir.
Kayseri - İstanbul Uçak Bileti NeredenNereye.com'da! En ucuz Kayseri - İstanbul uçak bileti fiyatlarını ve seferlerini sorgulayın, biletinizi online satın alın.
Popüler Firmalar Fiyat
Anadolu Jet 74 TL
THY 84 TL
AtlasGlobal 119 TL
- HEMEN SATIN AL ! -
  Kayseri Hakkında
Nüfus:
1,295,355
Yüzölçümü:
17.109,33 km²
Plaka:
38
Telefon kodu:
(352)
  İstanbul Hakkında
Nüfus:
14,160,467
Yüzölçümü:
5.315,33 km²
Plaka:
34
Telefon kodu:
Avrupa Yakası (212)
Anadolu Yakası (216)
Sessiz Kalmayın!
Firmaya verdiğiniz puanı, yorumlarınızı ve şikayetlerinizi bizimle paylaşın!

Yorum yazabilmek için aşağıdaki formu kullanarak giriş yapmanız gerekmektedir.