Kastamonu Uçak Bileti

Kastamonu Uçak Bileti

Kastamonu Uçak Biletleri

Kastamonu uçak bileti ile yolculuk etmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 2013 yılında sivil havacılık faaliyetlerinde kullanılmaya başlanan Kastamonu Havalimanı; iç hat uçuşların gerçekleştirildiği bir havaalanıdır. Otobüs ve taksiler ile kolay ulaşım sağlanabilen Kastamonu Havaalanı şehir merkezinden 11 km uzaklığa konumlandırılmıştır. Yıllık 1 milyon yolcu ağırlama kapasitesine sahip terminal binasında VIP salonu da bulunmaktadır. En ucuz biletlere sahip olarak yolculuk edebileceğiniz Kastamonu’da şehir içinde ulaşımınızı kendiniz sağlamak isterseniz; alanda bulunan ofisten araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Thy, Onur Air, Sun Express, Atlasjet, Anadolujet, Pegasus biletleri ile sizlerde bu şehre seyahat edebilirsiniz.

İl, değişik tatil seçeneklerini aynı topraklar üzerinde sunan nadir şehirlerden. İki farklı iklimin etkisi altında bulunan şehrin kuzey kısmında Karadeniz iklimi özellikleri görülmektedir. Güney kısımlarında ise daha ılıman olan İç Anadolu iklimi etkisini göstermektedir. Bu nedenle şehir, yaz ve kış mevsimleri boyunca cazip bir şehir haline gelmektedir. Kış sporları için en iyi seçenekler arasında bulunan Ilgaz Kayak Merkezi; şehrin en çok turist çeken bölgelerinden biri. Kış mevsimi boyunca özellikle sömestr döneminde yoğunluk yaşanan merkezde bulunan tesislere gitmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekebilir. Yolculuğunuz öncesi bu durumu göz önünde bulundurmayı unutmayın. Geniş ormanlık alanları ve Karadeniz boyunca uzanan sahilleri ile yazın da ziyaretçilerine harika bir tatil vaat eden il, bulunduğu bölge için önemli bir merkez konumunda. İlde bu nedenle konaklamanız için pek çok otel seçeneği mevcut. Bütçenize ve zevkinize hitap eden otellerden büyük çoğunluğu kablosuz internet bağlantısını ücretsiz olarak sunuyor.

Kurtuluş Savaşı boyunca kritik bir kavşak olarak görülmüş ve önemli hizmetlerde bulunmuştur. Ankara’ya gıda ve cephane taşınmasında önemli bir geçiş yolu olarak kullanılan şehir; savaş sırasında en çok şehit veren illerden birisidir. Tarih boyunca değişik medeniyetlere ev sahipliği yapan şehirde Hititler, Lidyalılar, Persler, Bizanslar ev Osmanlılar etkinlik göstermiştir. Şehir kültürünün oluşmasında etkileri olan tüm medeniyetlerden kalan eserler il geziniz sırasında görmeniz gereken güzellikler arasında. En uygun biletler ile ulaşabileceğiniz şehirde ziyaret etmeniz gereken yerleri şöyle sıralayabiliriz.

Şehir manzarasını en iyi seyredebileceğiniz yer Kastamonu Kalesidir. Bizans döneminden kaldığı bilinen kale şehirdeki valilik binasının arkasında bulunan tepede yer alıyor. Geleneksel Osmanlı mimarisine sahip evlerin en meşhurları Safranbolu’da bulunsa da; şehirde değişik ilçelerde aynı özelliklerde inşa edilen evlere rastlamak mümkündür. Koruma altına alınmış olan bu evleri Merkez, Taşköprü ve İnebolu ilçelerinde ziyaret edebilirsiniz. Evlerin aralarında uzanan dar taş sokaklarda dolaşırken fotoğraf çekmeyi de ihmal etmemelisiniz.

Pompeipolis Taşköprü ilçesinde bulunan ve Romalılar tarafından kurulmuş bir antik kent. Zımbıllıtepe Höyüğü olarak bilinen antik kentten çok sayıda mozaik çıkarılmıştır. Antik kenti ziyaretiniz sonrasında ilçeye adını veren Taşköprü’de görmeniz gereken bir eser. 68 metre uzunluğa sahip olan köprü Çobanoğulları döneminde inşa edilmiştir.

Cide ve Abana ilçeleri yaz döneminde sahillerinde vakit geçirebileceğiniz noktalar. Uzun kumsallarıyla yazlıkçıların en çok tercih ettiği bu iki ilçede yaz sezonunda eğlence hayatı da hareketlilik kazanmaktadır. Cide’de bir Osmanlı konağı olan ve ünlü Hababam Sınıfı serisinin yazarı Rıfat Ilgaz’ın doğduğu evi de görebilirsiniz.

Hindi eti il mutfağında sıkça kullanılır. Yörenin en meşhur yemeği olan Banduma; elde açılan hamurun hindi suyuyla kaynatılmasından sonra, hindi eti ve ceviz eklenerek fırında pişirilmesiyle hazırlanır. Üzerine eritilmiş tereyağı dökülerek servis edilir. Kuyu Kebabı şehirde tadacağınız en lezzetli yemeklerden. Kuzu etinin yerde açılan kuyular içinde uzun sürede pişirilmesi sonucu hazır olan yemek; et severler için kaçırılmaması gereken bir tat. Her şehirde bulabileceğiniz çekme helvanın en lezzetlisini bu şehirde tadacağınızdan şüpheniz olmasın. Tadı pişmaniyeyi andıran helva farklı bir yapım tekniğine sahiptir. Ağzınızda eriyen kıvamıyla helva şehirde çok sayıda dükkanda satılmaktadır.

Mutlaka tatmanız gereken bu helva yöreden alınabilecek ürünler arasında da ilk sırada. Şehirde tadına bakabileceğiniz diğer yöresel lezzetler ise şöyle; simit tiridi, lahmacuna benzeyen etli ekmek, ala pilavı, döner, bol sarımsak ve baharat ile harmanlanan pastırma, ismi her ne kadar sakatat ürününü andırsa da aslında temel malzemesi patates olan paça.

Kastamonu - 5 Günlük Hava Tahmini
21 Nis Pazar
hafif kar yağışlı
3,8 °C
hafif kar yağışlı
22 Nis Pazartesi
hafif kar yağışlı
5,8 °C
hafif kar yağışlı
23 Nis Salı
kapalı
12,1 °C
kapalı
24 Nis Çarşamba
hafif yağmur
13,6 °C
hafif yağmur
25 Nis Perşembe
hafif yağmur
20,2 °C
hafif yağmur