Jerez Uçak Bileti

Jerez Haritası

Jerez Uçak Biletleri

Cadiz, İspanya’nın güneybatısında yer alan bir liman kentidir. İspanya donanmasının bulunduğu bir şehirdir. Cadiz, sahillerinin yanı sıra en eskilerden olan Batı Avrupa şehirlerinden birisi olmasıyla tarihi eserleriyle turistik bir merkezdir. Flamenko müziğinin başkenti olarak kabul edilmektedir. 

Merkezi ilgi çekici noktaları oldukça fazladır. Bu yerler: Playa Victoria, Plaza De Las Flores, El Populo, Paseo Canalejas, Puerto, De Tierra, Castillo De Santa Catalina, Castillo De San Sebastian, La Vina, San Juan De Dios Square.

Değişik mimari yapılarının bulunduğu bir şehirdir. Bu mimari yapılar: Oratory Of La Santa Cueva, Hospital De Mujeres, Cadiz Town Hall, Church Of San Antonio, Iglesia De Santa Cruz, Cattedrale Di Cadice, Monumento A La Constitucion De 1812, Cueva Catacumbas Del Beaterio.

Müzelerin de yoğun olarak bulunduğu bir yerdir. Bunlar: Museum Of Cadiz, Museo Historico Municipal, Museo De Las Cortes De Cadiz, Museo Del Titere, Museo Litografico.

Doğa ve parkları gezmek isteyenler şuralara gitmelidirler: Park Genoves, La Caleta Beach, Zoo De Castellar, Las Playes De Canos De Meca, Parque Natural Las Brenas.

Meşhur restoranlar: Mercado Central, Tours From Cadiz, Cerveza Maier.
Cadiz şehrinde tekne turları ve su sporları aktivitesi yapabilirsiniz. Bunlar için şu bölgelere gitmeniz gerekmektedir: Velair Adventures, Cadiz Surf Center, Aguakate Surf School.
Jerez - 5 Günlük Hava Tahmini
18 Nis Perşembe
az bulutlu
17,4 °C
az bulutlu
19 Nis Cuma
açık
17,4 °C
açık
20 Nis Cumartesi
hafif yağmur
18,3 °C
hafif yağmur
21 Nis Pazar
hafif yağmur
20,2 °C
hafif yağmur
22 Nis Pazartesi
açık
20,1 °C
açık