İstanbul Uçak Bileti

İstanbul Uçak Bileti
İstanbul Haritası

İstanbul Uçak Biletleri

Türkiye’nin nüfus ve ekonomi açısından en büyük şehri İstanbul. Dünya’da iki kıtada birden toprak bulunduran nadir şehirlerden. İstanbul Boğazı üzerinde bulunan köprüleri ile de iki kıta arasında kesintisiz bağlantı sağlayan tek şehir. Dünya’dan ve Türkiye’nin her şehrinden en uygun biletlere sahip olarak şehre ulaşmak mümkün.

İstanbul'a Giden Uçak Firmaları

İstanbul uçak bileti alımlarınız için İstanbul'a giden uçak firmaları; Türk Hava Yolları (THY), Pegasus, Atlas Jet, Sun Express, Anadolu Jet ve Onur Air’dır.

İstanbul Havaalanları ve Ulaşım

Şehrin Avrupa kıtası topraklarında bulunan Atatürk Havaalanı ve Asya kıtası topraklarında bulunan Sabiha Gökçen Havaalanı. Her iki havalimanından da yurt içi ve yurt dışı uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

1953 yılından beri hizmet vermekte olan Atatürk Havaalanı Türkiye’nin en büyük havaalanıdır. Şehir merkezinden 24 km uzaklıkta bulunan havaalanına ulaşım otobüsler, servisler ve metro ile kolayca sağlanmaktadır. Yenikapı’dan binebileceğiniz metro hattı direkt olarak sizi Atatürk Havalimanı içine kolayca ulaştırmaktadır. Bunun dışında havalimanına taksi ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

İsmini Dünya’nın ilk kadın savaş pilotu ve Türkiye’nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen’den alan diğer havalimanı; Pendik ilçesinde bulunmaktadır. 2001 yılından beri hizmet veren Sabiha Gökçen Havalimanı; yıllık 25 milyon yolcu kapasitesine sahiptir. Her geçen yıl artan yolcu sayısıyla Avrupa’nın en hızlı büyüyen havalimanı unvanını kazanmıştır. Sabiha Gökçen Havalimanı’na otobüs ve servislerle ulaşabilirsiniz. Kadıköy – Kartal metrosunun havaalanına uzatılması için çalışmalar devam ediyor. Yaklaşık 2 yıl gibi bir süre içerisinde tamamlanması öngörülen hattın açılışından sonra; Sabiha Gökçen’e ulaşımda büyük bir kolaylık sağlanmış olacak.

Bu iki havalimanı dışında İstanbul’da yapımı halen devam eden ve ismi henüz belirlenmeyen bir 3. havalimanı daha olacak. Şehrin kuzey bölgesinde Arnavutköy ilçe sınırları içerisinde bulunacak 3. havalimanının; yıllık 150 milyonluk yolcu kapasitesine sahip olması öngörülüyor. 2018’de ilk etabının bitirilmesi planlanan projeyle eş zamanlı olarak karayolu ve toplu ulaşım ağlarının da inşası sürdürülmektedir.

Online İstanbul Uçak Bileti

Ucuz uçak bileti denildiği zaman akla gelen ilk adreslerden biri olan NeredenNereye.com ile hemen güvenilir bilet alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

En ucuz İstanbul uçak bileti için bilet sorgulama sistemimizden arama yapabilir, sizin için en uygun firma ve uçak biletini online satın alabilirsiniz.

İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul uçak bileti fiyatları ise bölgeden bölgeye ve firmadan firmaya değişiklik gösterebilmektedir. Hatta gün içerisinde bile yapılan kampanyalar sayesinde çok uygun fiyatlarla, en uygun uçak biletini alabilirsiniz. Bu aşamada NeredenNereye.com sayesinde tüm firmaların uçuş saati ve fiyatlarını aynı anda listeleyebildiğiniz için kolaylıkla karşılaştırma yapabilirsiniz. Aksi halde tüm firmaları tek tek dolaşıp fiyatları karşılaştırmanız ve vakit kaybetmeniz kaçınılmazdı.

İstanbul konumu gereği tarih boyunca önemli bir şehir olarak varlığını sürdürmüştür. Marmaray ( İstanbul’da toplu ulaşımda kullanılan, tüp tünellerle boğaz tabanından geçerek iki kıtayı birbirine bağlayan raylı sistem)’ın inşası sırasında Yenikapı’da yapılan kazılarda bulunan kalıntılar; şehrin tarihini bilinenden daha da eskiye götürmüştür. Şehrin çeşitli yerlerinde yapılan farklı arkeolojik araştırmalar; tarih boyunca değişik dönemlerde insanların bu şehrimizde yaşadığını göstermiştir.

Ankara'dan, İzmir'den, Adana'dan, Adıyaman'dan, Afyon'dan, Ağrı'dan, Aksaray'dan, Amasya'dan, Antalya'dan, Ardahan'dan, Artvin'den, Aydın'dan, Balıkesir'den İstanbul'a uçak bileti alarak uçabilirsiniz.

Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapan İstanbul; tarih boyunca değişik adlarla anılmıştır. Şehrin bilinen ilk adı Byzantion’dur. Şehirde tarihi boyunca farklı dil, din ve ırktan insan bir arada yaşam sürmüştür. Bu kültür ve medeniyetlerin izleri şehrin her bölgesindeki eserlerde öne çıkmaktadır. Şehrin fethinin simgesi konumundaki Ayasofya Müzesi, Bizans İmparatorluğu döneminde şehre su sağlamak için yaptırılan Yerebatan Sarnıcı, Osmanlı’nın ihtişamını gözler önüne seren Topkapı Sarayı ve Sultan Ahmet Camii. Yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bu eserler Fatih ilçesine bağlı Sultanahmet semtinde yer almaktadır. Bizans ve Osmanlı yönetiminde önemli bir konumda olan bu bölge; pek çok tarihi esere ev sahipliği yapmaktadır. İl ziyaretiniz sırasında birbirlerine birkaç adım mesafede bulunan bu tarihi yapıları mutlaka ziyaret etmelisiniz. Ayrıca bölge içerisinde yer alan Alman Çeşmesi, hipodrom kalıntıları dikilitaşlar, Million taşı ( 4. y.y’da inşa edilen ve şehri sıfır noktası kabul ederek, dünya şehirlerinin uzaklıklarının hesaplandığı anıt yapı  ) kalıntılarını da görebilirsiniz.

Bölgede bulunan otel ve restaurantlarda Türk ve Dünya mutfağından pek çok lezzeti tadabilirsiniz. Ancak Sultanahmet’de bulunuyorsanız meşhur Sultanahmet köftesini yemeden gezinizi sonlandırmamalısınız.

Tarihi ve modern bir şehir. Ve şehirde bulunduğunuz sürede zaman geçirebileceğiniz, gezmeniz gereken pek çok yer. Tatmanız gereken pek çok lezzet var. Ve buradayken yapmanız gereken ritüeller.

İlde ziyaret edebileceğiniz tarihi ve kültürel mekanları bir çırpıda şöyle sıralayabiliriz. Dolmabahçe Sarayı, Eyüp Sultan Camii, Rumeli ve Anadolu Hisarları, Galata Kulesi, Kız Kulesi. Sadece uçak değil İstanbul otobüs bileti alarak da karayolu yolculuğunu deneyebilirsiniz.

Kentin lezzetlerine gelince; bir deniz şehri olan İstanbul'da mutlaka bir balık lokantasında leziz deniz ürünlerinin tadına varmalısınız. Özellikle mevsiminde lüfer ilk tercihiniz olmalı. Vefa Bozacısı’nda boza içmeden, badem ezmesi, Kanlıca’da yoğurt, Sarıyer’de börek, Ortaköy’de kumpir yemeden şehirden ayrılmayın.

Peki İstanbul ritüelleri neler diyecek olursanız? İlde bulunup da vapura binmemek olmaz. İki yaka arasında işleyen vapurlarda sıcacık çayınızı içerken; vapurların arkasına takılıp uçan martılara simit atmak. Eminönü’nde bulunan Mısır Çarşısı’ndan çeşit çeşit baharat ve lokumlardan almak. Kapalıçarşı’da kuyumcuları dolaşıp çarşı ortasındaki bedestende bir kahve içmek. Boğaz havası almak için sahile inmek. Emirgan Korusu’nda lale zamanı (Özellikle Nisan ayı içerisinde ) fotoğraf çekmek. Beyoğlu İstiklal Caddesi boyunca yürümek ve ya 100 yıllık mazisi olan tramvaylarla yolculuk etmek; pasajlardan alışveriş yapmak. Bahar ve yaz döneminde adalara gitmek; faytonla gezinti yapmak. İşte bunlar olmazsa olmazıdır İstanbul’un. Hemen İstanbul uçak bileti alın ve bu eşsiz şehre kolayca ulaşın.