Isparta Uçak Bileti

Isparta Uçak Bileti
Isparta Haritası

Isparta Uçak Biletleri

Isparta uçak bileti ile doğrudan veya aktarmalı olarak uçuş gerçekleştirmek için biletlere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. www.neredennereye.com adresinden bilet sorgulama işleminizi yaparak, Isparta seferlerini listeleyip; size en uygun gün ve saatte gerçekleşecek uçuş için ucuz bilet satın alabilirsiniz. Ayrıca en uygun ucuz bilet fiyatlarını ücretsiz indirebileceğiniz mobil uygulamamız üzerinden bilet sorgulama işleminizi gerçekleştirerek de görüntüleyebilirsiniz.

Şehir merkezine 30 km uzaklıkta bulunan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı; 1997 yılından beri sivil havacılığın hizmetindedir. Servis ve taksiler ile ulaşımın kolayca sağlandığı havaalanı yılda 1,5 milyon yolcu ağırlama kapasitesine sahiptir.  Süleyman Demirel Havaalanı’na haftanın 6 günü İstanbul’dan karşılıklı seferler düzenlenmektedir. Perşembe hariç her gün düzenlenen seferlerle şehre direkt uçabileceğiniz gibi, diğer şehirlerden de ucuz biletler ile şehre aktarmalı uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz. Şuan sivil havacılık faaliyetleri için kullanılan havaalanının; Ankara’da bulunan Etimesgut Kara Havacılık Okulu’nun bölgeye taşınmasıyla askeri uçuşlara da açılması hedeflenmektedir.

İl, Akdeniz ve karasal iklimin etkisi altında bulunur. Şehrin kuzey kesimleri karasal iklim özelliklerini daha belirgin yaşar. Bu bölgelerde kışlar sert geçer ve yazlar aynı oranda sıcaktır. Kış aylarında ucuz biletlerfiyatlarıyla ziyaret ederseniz; Davrak Kayak Merkezi kış turizmi için önemli bir nokta. Şehir merkezine yakınlığı ve kolay ulaşım imkanları ile kayak severler tarafından tercih edilen merkez; Eğirdir Gölü’ne hakim konumuyla muhteşem bir manzara da vaat ediyor. Şehrin güney kısımlarında Akdeniz’e inildikçe şehir daha ılıman bir iklim özelliği gösterir. Kurak geçen yazlara oranla serin kışlar yaşanmaktadır. Göller bölgesi olarak adlandırılan bölgede yer alan şehirde birçok doğal göl bulunmaktadır. Yaz kış enfes manzaralar sunan bu göllerin çevresinde bulunan mesire ve piknik alanlarında vakit geçirmelisiniz.  Yazılı Kanyon, Kızıldağ Milli Parkı, Milas Mesire Yeri, Tota Yaylaları ve İçmeleri, Kovada Gölü, Karacaören Baraj Gölü, Gölcük Krater Gölü ve Milli Parkı ile Lavanta Vadisi şehirde görmeniz gereken doğal güzellikler arasında.

İl, geniş gül bahçelerine sahiptir ve şehirden adını alan Isparta Gülleri tüm dünyada tanınmaktadır. İlde bulunduğunuz sürede gülden yapılan veya içinde gül aroması bulunan pek çok ürünle karşılaşabilirsiniz. Yiyeceklerde tat vermesi amacıyla kullanılan gül, krem ve parfümlerde güzel koku için esans olarak kullanılır. Cilde faydalı olduğu söylenen gülsuyu şehirde en çok kullanılan ürünlerin başında gelir. Bunun dışında güllü lokum, gül yağı, gül kokulu tespih ve hatta gül kokulu seccade bile bulabilirsiniz.

Tarihi ve kültürel yapılara da ev sahipliği yapan bir şehir.  Antiocheia Antik Kenti ve Adada Antik Kenti; Helenistik dönemden kalma harabeler olarak ziyaretçilerin ilgisini çeken yerlerden. Antik kentlerden çıkarılan arkeolojik eserlerde dönemin özelliklerini ve kullanılan eşyaları görmek isteyenler için kentlerde sergileniyor. Antiocheia Antik Kenti’nin 5 km uzağında bulunan Men Tapınağı; M.Ö. 4. Yy’da inşa edilmiştir. Ay Tanrısı olarak kabul edilen Men’e adanan tapınağın dışında bölgede kilise, stadyum ve evlerde yer almaktadır.

İlde ziyaret edebileceğiniz diğer kültürel eserler ise şöyle sıralanmaktadır. Kubad Abad Sarayı,  Uluborlu Kalesi, Atabey Ertokuş Kervansarayı ve Medresesi, Kutlubey Ulu Camii, Mimar Sinan Camii, Firdevs Bey Bedesteni ve Aya Baniya (Aya Payana) Kilisesi.

Şehirde tadabileceğiniz yöresel yemekler arasında sazan dolması ilk sırada yer almalı. Bölgede bulunan göllerden avlanan tatlısu balıkları yöredeki lokantalarda en iyi şekilde pişirilir. Kavrulan pirinçlerin sazan balığının içine doldurulmasıyla hazırlanan yemek fırında pişirilerek servis edilir. Bu balıklar 4-5 kişiyi doyurabilecek büyüklüktedir. Ege ve Akdeniz Bölgeleri’ndeki sebze ağırlıklı yemekler burada da karşımıza çokça çıkar. Şalgamlı börülce, fasulye boranısı sebze yemeklerinin en meşhurları. Bazdırma adı verilen ekmekler ile bir çeşit etli pilav olan kabele aşının yanında; yörenin güllerinden elde edilen gül şerbetini içebilirsiniz. Tatlı olarak ise haşhaş helvası ve güllaç hafif seçenekler olarak listenizde yer almalı.

Isparta - 5 Günlük Hava Tahmini
16 Şub Cumartesi
açık
8 °C
açık
17 Şub Pazar
açık
4,8 °C
açık
18 Şub Pazartesi
açık
5,8 °C
açık
19 Şub Salı
açık
8,3 °C
açık
20 Şub Çarşamba
açık
10 °C
açık