Gökçeada Uçak Bileti

Gökçeada Uçak Bileti

Gökçeada Uçak Biletleri

Gökçeada uçak bileti ile seyahat etmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.Bilet sorgulama işleminizi www.neredennereye.com adresinden gerçekleştirerek bilet fiyatlarını listeleyebilir ve güvenle biletinizi alabilirsiniz. Gökçeada’ya sefer düzenleyen uçak firmalarının sefer detaylarını; ücretsiz olarak indirebileceğiniz mobil uygulamamız sayesinde de dilediğiniz zaman listeleyebilirsiniz. 

Gökçeada Türkiye’nin en büyük adası ve adada yer alan İnciburnu Türkiye’nin en batı noktasıdır. Yani güneşin Türkiye toprakları üzerinde battığı son yerdir. Ada özellikle yaz aylarında tatilciler tarafından ilgi görmektedir. Adanın merkezinden 2,5 km uzaklıkta bulunan havaalanına ulaşım taksilerle sağlanmaktadır. 2010 yılında hizmete giren havaalanına 2011 yılından itibaren yurtiçi uçuşlar gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Gökçeada Havaalanı küçük gövdeli uçakların iniş ve kalkışı için uygundur.

1970 yılına kadar İmroz adı ile anılan ilçe; Çanakkale’nin bir ilçesidir. Adaya ulaşım havayolu dışında Çanakkale’den kalkan feribotlar ve deniz otobüsleriyle de sağlanıyor. Ada içinde ise her türlü ulaşım aracı mevcut. Merkez dışında 10 farklı köyde yaşam sürülen ada; ülkedeki en temiz denizlerden birine sahip. Deniz yaşamındaki çeşitlilik sayesinde Türkiye’nin ilk sualtı parkı burada bulunmaktadır. Bu nedenle özellikle dalış sporuyla uğraşan kişilerin çokça tercih ettiği bir noktadır. Ada aynı zamanda organik tarım için pilot bölge seçilmiştir. Böylece hem karadaki yaşam koruma altına alınmış hem de gün geçtikçe önem kazanan organik tarım konusunda ilçe, bir marka halini almaya başlamıştır.

Zeytincilik ada sakinlerinin en eski uğraşlarından. İlçede 400 senelik zeytin ağaçları bulmak mümkün. Adada yetişen kekik ve yabani otlarla beslenen keçi ve koyunları da her yerde görebilirsiniz. Serbestçe otlayan hayvanlar adeta adanın simgesi haline gelmiş durumda. Bu hayvanlardan elde edilen organik etlerle hazırlanan ada yemeklerinin tadına da mutlaka bakmalısınız.

Ucuz bilet ile seyahat edebildiğiniz ilçede konaklamak için genellikle ada sakinlerinin işlettiği pansiyonları tercih edebilirsiniz. Adada resort otel ve butik otellerde mevcut. Konaklama fiyatları Ege’deki diğer tatil noktalarına göre daha uygun. İlçe, sürekli rüzgarları ile özellikle sörfçülerin için adeta bir merkez. Yakın ülkelerden gelen ve yurt içinde sörf sporuyla uğraşan sporcular adanın müdavimleri arasında. 

Eskiden Rum nüfusun yoğun olarak yaşadığı adada; taştan yapılma Rum evlerini ziyaret etmelisiniz. Adada geçmiş yaşama dair izleri bulabileceğiniz Bademli, Zeytinköy, Tepeköy ve Dereköy kentsel sit alanı ilan edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Bu köylerde bulunan lokantalarda ve kahvelerde yöresel lezzetlerin tadına varabilirsiniz. Köylerde yıl boyunca daha çok yaşlı nüfus yaşıyor olsa da yaz sezonunda; ev sahipleri ve turistlerin ziyaretleri ile köylere ve adaya canlılık geliyor.

Adada bulunduğunuz sürede organik ürünlerden oluşan mönünüzle mutlaka piknik de yapmalısınız. Bir tepe üzerinde bulunan Tepeköy Çınaraltı korumaya alınmış çınar ağaçları ile ziyaretçilerini bekliyor. Muhteşem deniz manzarası eşliğinde adanın temiz havasını soluyabilir, gün batımı manzarasını izleyebilirsiniz. 

Gökçeada’da bulunduğunuz sürede görmeniz gereken diğer yerleri sıralamak gerekirse; Sualtı Milli Parkı. Tuz Gölü; göl Aydıncık ve Kefalos plajlarından rüzgarlar sayesinde yığılan kum tepelerinin arasında oluşmuştur. Sadece deniz suyu ve yağmur suları ile beslenmektedir. Bunun dışında göle herhangi bir akarsu ya da dere akıntısı yoktur. Yaz mevsiminde buharlaşan su göl tabanında bir tuz tabakası oluşturduğu için bu ismi almıştır. Gölde oluşan tuz adanın tuz ihtiyacını karşılamak için kullanılmaktadır. Gölden çıkan siyah çamurun içerdiği bol kükürt sayesinde romatizma, sedef ve kireçlenme gibi hastalıklara iyi geldiği söyleniyor. Sonbaharda flamingo sürüleri tarafından ziyaret edilen göl; benzersiz bir doğal seyir sunuyor.

Peynir Kayalıkları. Üst üste dizilen peynir kalıplarını andırdığı için bu isimle anılan kayalıklar; Kuzulimanı’nın hemen yanında bulunmaktadır. Kayaları sadece denizden görme şansınız var. O nedenle limandaki balıkçı tekneleriyle anlaşarak bu doğal oluşumları ziyaret edebilirsiniz. Kaya mezarı. Etrafında herhangi bir yerleşim alanına rastlanmayan bitişik iki mezar. Nereden geldikleri bilinmiyor ve çevrede başka örneği de yok. Adanın güney sahillerine yolunuz düşerse bu esrarengiz mezarları da görebilirsiniz.