Eskişehir Uçak Bileti

Eskişehir Uçak Bileti
Eskişehir Haritası

Eskişehir Uçak Biletleri

Eskişehir Uçak Bileti Fiyatları

Eskişehir uçak bileti sahibi olarak şehre ulaşabilir ve şehrin güzelliklerini yaşayabilirsiniz. Sitemiz üzerinden şehre yapılan tüm direkt ve aktarmalı uçuşları görüntüleyebilirsiniz.

Eskişehir Havalimanı (Anadolu Havaalanı)

Anadolu Havaalanı; Anadolu Üniversitesi’nin 2 Eylül Kampüsü içerisinde bulunmaktadır. Havacılık ve uzay bilimleri fakültesine ait olana havaalanına; farklı şehirlerden gerçekleştirilen karşılıklı uçuşlarla en uygun biletlere sahip olarak ulaşmak mümkün. Anadolu Havaalanı iç ve dış hat seferlerine açık konumdadır. 4 bin metrekarelik terminal binasında yolculara hizmet verilmektedir.

Eskişehir Gezilecek Yerler

Porsuk Çayı’nın çevresinde kurulan il; Hititler’den Frigler’e, Bizans’tan Osmanlı’ya kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. 19. Yy ortalarında Balkanlar, Kırım ve Kafkaslardan yoğun göç almıştır. Aldığı göçler ile farklı kültürlerin kaynaştığı bir yer olan şehir böylece kendi zengin kültürünü oluşturmuştur. Şehir yapılan yatırımlar ile İç Anadolu Bölgesi’nde ön plana çıkan bir şehirdir. Sanat, kültür, sağlık, ekonomi, eğitim, kent hayatı ve güvenlik gibi başlıklarda Dünya şehirlerinin değerlendirildiği bir liste olan “En Yaşanabilir Şehirler Listesi”nde; ilk sıralarda yer almaktadır.

Şehirde bulunan Osmangazi ve Anadolu Üniversiteleri nedeniyle il, yoğun öğrenci nüfusuna sahiptir. Şehirde öğrencilerin vakit geçirebilecekleri pek çok eğlence ve yeme içme mekanları bulunmaktadır.

Karasal iklimin etkisi altında bulunan şehirde yazlar çok sıcak ve kurak, kışlar ise sert ve çoğu zaman kar yağışlı geçer. İlde karlı bir dönemde bulunuyorsanız; şehirde artık geleneksel hale gelen kartopu savaşına katılabilirsiniz. İnternet üzerinden sözleşen gençler kent meydanında buluşarak bütün şehri bu eğlenceli oyunu oynamaya davet ediyorlar.

Şehirde gezmeye tarihi Odunpazarı evlerini ziyaret ederek başlayabilirsiniz. Şehirdeki en eski yerleşim yeri olarak bilinen Odunpazarı küçük meydanlara açılan dar sokakları ve birbirine bitişik olarak sıralanan bahçeli evleri ile sizi geçmişe götürüyor. Bölge yapılan yenileme çalışmalarının ardından “  Tarihsel ve Kentsel Sit Alanı” olarak ilan edilmiştir. Müze ve restoran olarak kullanılan çoğu evin yanı sıra, tarihi evlerde yaşayan insanlar da bulunmaktadır. Odunpazarı’na yakın bir mesafede bulunan Kurşunlu Külliyesi ise şehre Osmanlı’dan kalma bir mirastır. Cami, şadırvan ve medrese bölümlerinin yer aldığı medrese; 1517 yılında yaptırılmıştır.

Eskişehir’den Diğer İllere Uçuşlar

Eskişehir'den İstanbul, Ankara, Antalya, İzmir, Adana gibi şehirlere direk uçuşlarla geçiş yapabilirsiniz.

Şehrin ortasından geçen Porsuk Çayı temizleme çalışmalarının ardından il sakinleri ve şehri ziyaret edenler tarafından sık uğranılan bir yer olmuştur. Çay; boyunca sıralanan restoran ve kafelerle bir buluşma noktası haline gelmiştir. Özellikle yaz aylarında su kenarında toplanan sokak çalgıcılarının melodileri eşliğinde; Porsuk Çayı’nda bot veya gondol gezisi gerçekleştirebilirsiniz. Yaz aylarında ilde bulunuyorsanız serinlemek için en iyi seçenek KentPark. Şehir içine inşa edilen bu yapay denizde yüzebilir ve şehir ortasındayken kumsalda güneşlenmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Şehirde gezebileceğiniz diğer yerleri şöyle sıralamak mümkün. Frig Evleri, Kızılinler Kaplıcası, Sakarı Ilıcaları, Aşağı ve Yukarı Ilıcalar, Sazova Parkı, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Müzesi, Eti Arkeoloji Müzesi ve Lületaşı Müzesi.

İl, lületaşı ile ünlüdür. Hediyelik eşya almak isterseniz lületaşından yapılma kolyeler, bileklikler, tespihler ve yüzükleri tercih edebilirsiniz. Şehirde alışveriş yapmak için şehrin en işlek caddesi olan Doktorlar Caddesi’ne gidebilirsiniz. Cadde boyunca sıralanmış dükkanlarda dilediğiniz ürünleri bulabilirsiniz.

Çiğ börek şehrin en sevilen ve bilinen lezzeti. Hazırlanan kıymalı ve soğanlı harç, açılan hamurun içine konulur ve kızgın yağda kızartılır. Puf bir görüntüye sahip olan böreğin peynirlisi de ayrı bir lezzettir. Haşhaş şehirde yapılan yemeklerde sık kullanılan bir malzemedir. Haşhaşlı ekmeklerden ve çöreklerden tatmanızı öneririz. Balaban köfte; Bursa’nın meşhur İskender kebabının köfte ile yapılmış halidir diyebiliriz. Met helva ise şehrin en meşhur tatlılarından. Pişmaniye benzeri bir tadı olan helva, çubuk şeklinde satılır. Çakmak dolması ve mercimekli mantı da şehirde denemeniz gereken yemeklerdendir.

 

Eskişehir - 5 Günlük Hava Tahmini
23 Nis Salı
parçalı az bulutlu
17 °C
parçalı az bulutlu
24 Nis Çarşamba
kapalı
14,5 °C
kapalı
25 Nis Perşembe
açık
19,5 °C
açık
26 Nis Cuma
parçalı bulutlu
18,3 °C
parçalı bulutlu
27 Nis Cumartesi
açık
18,1 °C
açık