Eindhoven Uçak Bileti

Eindhoven Haritası
Eindhoven Uçak Bileti

Eindhoven Uçak Biletleri

Portekiz'in Notre bölgesine bağlı en büyük şehirlerin başında gelen Braga konum olarak ülkenin kuzeybatısında bulunur. Nüfusu 170.000'nin üzerinde olduğu tahmin edilen Braga önceleri '' Bracara Augusta '' olarak da anılmıştır. Portekiz'in mazisi en eskiye dayanan şehirlerinden biri olan Braga birçok kilise, şapel, manasır, katedrale ev sahipliği yapar. Braga şehrinde vakit geçireceklerin bilmesi gereken önemli bilgileri sizinle paylaşalım.

 
Aklınızda Olsun:
 
- Para birimi olarak EUR'nun kullanıldığı şehirde resmi dil olarak Portekizce konuşulur.
- Ilıman iklim etkilerinin görüldüğü Braga'ya gitmek için en ideal zaman Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül aylarıdır.
- Metro ve otobüslerle şehir içi ulaşımda istediğiniz her yere ulaşabilirsiniz. 
- Portekiz'in inancının kalbinin attığı yer olarak da bilinen Braga'da binlerce yıllık süregelen tarihinin derin izleri görülür. Özellikle mimari yapılarının zenginliği ile turistlerin yoğun ilgisini çeken şehirde gezebileceğiniz pek çok manastır, kilise, katedral, konaklar ve müzeler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; gotik mimarinin en enfes örneklerinden biri olan heybetli Sé Katedrali, içinde eski heykeller, birçok dini hazine ve sanat eserine ev sahipliği yapan Sacred Sanat Müzesi, baş piskoposların yaşadığı saraylardan oluşan Antigo Paço Episcopal, Etnografya ve Sanat Müzesi, şehrin merkezinde bulunan İdolo Çeşmesi, peolitik dönemden kalma eserleri ile şehrin ünlü geçmişini Braga'ya gelen ziyaretçilere en iyi şekilde yansıtan 12. Pio Müzesi.
Eindhoven - 5 Günlük Hava Tahmini
23 Eki Salı
hafif yağmur
13,1 °C
hafif yağmur
24 Eki Çarşamba
hafif yağmur
16,2 °C
hafif yağmur
25 Eki Perşembe
hafif yağmur
14,2 °C
hafif yağmur
26 Eki Cuma
hafif yağmur
11,7 °C
hafif yağmur
27 Eki Cumartesi
hafif yağmur
10,9 °C
hafif yağmur