Denizli Uçak Bileti

Denizli Uçak Bileti
Denizli Haritası

Denizli Uçak Biletleri

Denizli uçak bileti alımlarınız için doğru yerdesiniz. Sivil ve askeri uçuşlar için kullanılan Çardak Havaalanı 1991 yılından beri hizmet vermektedir. Çardak Havaalanı; artan yolcu trafiği nedeniyle yapılan yenileme ve değişim çalışmalarının ardından yılda 2 milyonu aşkın yolcu ağırlama kapasitesine ulaşmıştır. Şehir merkezinde 65 km uzaklıkta bulunan havalimanına otobüs, servis ve ya taksiler aracılığıyla ulaşım sağlanmaktadır. Havaalanının Çardak ilçe merkezine uzaklığı ise 5 km’dir. 

Ege Bölgesi’nde yer alan bir şehirdir. Dünya’da tekstil ürünleri ile ön plana çıkmaktadır. Özellikle havlu, bornoz ve ev tekstili ürünleri ile Amerika ve Avrupa pazarında iyi bir konuma sahiptir. Dünyaca meşhur Buldan bezi adını ilin dokumacılıkla tanınan ilçesi Buldan’dan alır. Buldan bezinin en önemli özelliği renklerinde saklıdır. Bezin boyanması tamamen doğal malzemelerle yapılır. Dokunacak ipliği boyamak için kullanılacak renkli boyalar; meyan kökü, ceviz yaprağı, defne, mazı, kestane, palamut ve soğan kabuğu gibi bitkilerden elde edilir. Bu boyalar “yeminli boya” olarak isimlendirilir. Çünkü yörede her usta kendine has şekilde boya üretir ve bu kendinde sakladığı bir sırdır. Ve bu üretim tekniğini başka ustayla paylaşmamak için yeminlidir. En uygun biletler ile seyahat edilen ilde yöresel el ürünlerini de en uygun fiyatlara satın almanız mümkün.

Şehre ucuz biletler ile seyahat ettiğinizde Buldan bezinden yapılma çeşitli kıyafetler, ev tekstili ürünlerden mutlaka almalısınız. Bu küçük ilçede bulunan birçok dükkan ve tezgah el işi ürünlerin en iyilerini size sunuyor. Buldan’da alışveriş yorgunluğunu Balcan-soğan yiyerek atabilirsiniz. Çiğ patlıcan, yeşil biber, soğan, domates, peynir ve nar ekşisiyle hazırlanan bu yiyecek; yufka ekmeği içine konulup dürüm yapılarak yeniliyor. 

Denizli kebabı ilin en meşhur yemeğidir. Kuzu eti ile hazırlanan bu yemek odun fırınlarında pişirilir. Pek çok yörede de karşımıza çıkan güveç ve bazlama da şehrin sofralarında yer almaktadır. Bir çeşit salata olan pancar kavurması, haşlanan pancar köklerinin soğanla kavrulması ile hazırlanır. İsteğe göre üzerine yoğurt ilave edilerek yenilir. Bu yemekler dışında ilde tadabileceğiniz yöresel çorbalar, börekler, et yemekleri ve dolmalar da bulunmaktadır.

Denizli'ye Adana, Ankara, Ağrı, İstanbul, Samsun ve Sivas gibi iller başta olmak üzere direk seyahat edebilirsiniz.

İklimi şehir her ne kadar Ege Bölgesi’nde yer alsa da Ege iklimi özelliklerini tamamen göstermez. Sıcaklık olarak düşük farklılar görülür ve kışlar genellikle ılık ve yağışlı geçer. İl, geniş orman arazilerine sahip bir şehirdir. Ekime uygun olmayan sadece yüzde 1’lik bir alan bulunmaktadır. 

İlde bulunan Pamukkale travertenleri ( yer altı sularının yüzeye çıkmaları sırasında meydana gelen bir doğal oluşum ) Türkiye’de en çok turist çeken noktalardan birisidir. Yer altı sularının içindeki kireç çözeltisi nedeniyle bugünkü halinde bembeyaz olarak görülen bu oluşum UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Travertenler içinde buluna su kaplıca suyu olduğundan sağlığa yararlı özellikler göstermektedir. İl, kaplıcalar bakımından zengin bir şehirdir. Bu nedenle sağlık turizminde ilk sıralarda yer almaktadır. Sarayköy Kaplıcaları, Karahayıt Kaplıcaları, Çizmeli Kaplıcaları, Tekkeköy Kaplıcası, Gölemezli Kaplıcası ve Kızıldere Kaplıcası ildeki en bilinen ve sık ziyaret edilen kaplıcalardandır. İl, yılın her döneminde bu kaplıcalarda şifalı sularda tedavi olmak isteyen binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. 

İl, pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bir bölge. Bu nedenle ilde tarihi kalıntılara rastlamak mümkün. Şehirde bulunan dünyaca ünlü Antik Kentler şöyle sıralanabilir. Pamukkale'de yer alan Hierapolis Antik Kenti,  Colossae Antik Kenti, Tripolis Antik Kenti, Tabea Antik Kenti ve Laodikya Antik Kenti.

Kentte görebileceğiniz diğer başlıca doğal güzellikler ve tarihi eserler ise şöyle. Honaz Dağı Milli Parkı, Yeşildere Şelalesi, Ağlayan Kaya Şelalesi, Güney Şelalesi, Keloğlan Mağarası ve Kaklık Mağarası, Akhan Kervansarayı, Acıpayam Yazır Cami, Boğaziçi Cami, Servergazi Türbesi, Goncalı Kilisesi ve St. Philippe Martyrion Kilisesi.

Denizli - 5 Günlük Hava Tahmini
18 Şub Pazartesi
açık
10,2 °C
açık
19 Şub Salı
açık
12,3 °C
açık
20 Şub Çarşamba
açık
12,6 °C
açık
21 Şub Perşembe
açık
13,8 °C
açık
22 Şub Cuma
açık
12,9 °C
açık